Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1733223443077
Amplasarea rețelelor exterioare de alimentare cu apă în satul Lucești, r-ul Cahul
Отменена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Причина отмены
Am nevoie să schimb procedura de licitație din varianta electronică in cea simplă
Отмена относится ко всей процедуре. Статусы отдельных лотов указаны в разделе «Лоты».
Оценочная стоимость
3 850 300,03 MDL
До дедлайна
истёк
23.12.2024 08:30 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
Не раскрывается
Источник публикует предложения только после подведения итогов
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Процедура закрыта без победителя
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Construcția sistemului de alimentare cu apă în satul, Lucești r-ul Cahul
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 3 850 300,03 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Primaria Lucesti · 3 850 300,03 MDL · 2024-12-03 → 2025-12-25
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
09.12.2024 · 11:22 UTC
Разъяснение условий
03.12.2024 → 13.12.2024 13:00 UTC
Принимают предложения
13.12.2024 → 23.12.2024 08:30 UTC
Исполнение контракта
26.12.2024 → 24.12.2025 12:15 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Amplasarea rețelelor exterioare de alimentare cu apă în satul Lucești, r-ul Cahul | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Amplasarea rețelelor exterioare de alimentare cu apă în satul Lucești, r-ul Cahul Construcția sistemului de alimentare cu apă în satul, Lucești r-ul Cahul | 3 850 300,03 MDL | s.Luceşti s. Lucesti | 26.12.2024 → 24.12.2025 | Отменена |
Вопросы и ответы 5
07.12.2024 09:35 UTC · Proiect
Va rugam sa publicati proiectul de executie
Ответ заказчика: Pentru a studia proiectul , vă prezentați la primarie
07.12.2024 09:36 UTC · Licitatie in 3 runde pe 24.12.2024
Rugam sa schimbati tipul de licitatie din 3 runde pe 24.12.2024 in varianta clasica. In baza la ce criterii ati ales astfel de proceudra?
07.12.2024 09:37 UTC · Caiet de sarcini
Va rugam sa publicati caietul de sarcini in varianta Word. In caz ca nu il aveti, cereti de la proiectant, el e obligat sa vi-l dea. Multumim
07.12.2024 09:40 UTC · Anunt de participare
La punctul 12 din anuntul de participare dvs indicati ca termneul de executie sa inceapa din momentul semnarii contractului. Nu e corect si nici real, fiindca nu se incep lucrari in ziua semnarii. Adaugati va rog ,, si primirea ordinului de incepere a lucrarilor,, deoarece in baza acestui ordin si a a utorizatiei de contructie se incepe executarea lucrarilor.
07.12.2024 18:18 UTC · Caiet de sarcini
In caietul de sarcini publicat de dvs nu se vde pozitia 111. Va rugam sa incarcati varianta Word sau PDF al caietului de sarcini unde sa se vada toate pozitiile clar
Документы 5
- anunț de participare.signed.pdf
- ds_lucrari.pdf
- formularul duae (5).pdf
- deviz local.pdf
- catolog F5.pdf
Решения о присуждении 1
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| — | Лот отменён | 09.12.2024 11:22 UTC |
Официальные изменения 1
09.12.2024 11:22 UTC · Отмена · Объявление о закупке
Amplasarea rețelelor exterioare de alimentare cu apă în satul Lucești, r-ul Cahul
Am nevoie să schimb procedura de licitație din varianta electronică in cea simplă