RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1732293550581

Materiale de construcții.

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
66 388,00 MDL
Până la termen
expirat
29.11.2024 14:40 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Materiale de construcții

Parametrii achiziției

CPV
4444110000-4 · Materiale de construcţii
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
66 388,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
PENITENCIARUL NR.6 - SOROCA · 66 388,00 MDL · 2024-11-22 → 2024-12-30 · Materiale de construcții.
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
02.12.2024 · 13:14 UTC
Clarificarea condițiilor
22.11.2024 → 26.11.2024 08:00 UTC
Se primesc oferte
26.11.2024 → 29.11.2024 14:40 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.12.2024
Executarea contractului
02.12.2024 → 31.12.2024 16:42 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1materiale de construcții44111000-1
Materiale pentru lucrări de construcţii
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Materiale de construcții.
materiale de construcții
66 388,00 MDLmun.Soroca (r-l Soroca)
Vasile Stroescu, 38
02.12.2024 → 31.12.2024Atribuit

Documente 3

  • 202411221840_Anunț de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire22.11.2024
  • 202411221840_anexe 2, 7 și 8 .doc
    doar metadateDocumentația de atribuire22.11.2024
  • 202411221840_Anexa n1 nr. 2 .docx
    doar metadateDocumentația de atribuire22.11.2024

Oferte depuse 6

OfertantValoareaStatusPublicat
VERMILION SRL85 515,00 MDLÎn examinare29.11.2024 08:47 UTC
SRL Soverang55 118,00 MDLÎn examinare29.11.2024 11:30 UTC
VULTURII PROTECTORI S.R.L.74 903,00 MDLÎn examinare28.11.2024 08:25 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL69 949,58 MDLÎn examinare28.11.2024 19:26 UTC
Arta Zidarului54 655,40 MDLÎn examinare26.11.2024 08:49 UTC
I.I.A Otel63 073,33 MDLÎn examinare27.11.2024 12:02 UTC

Decizii de atribuire 6

FurnizorValoareaStatusPublicat
Arta Zidarului49 980,00 MDLCâștigător desemnat09.12.2024 08:18 UTC
SRL Soverang49 990,00 MDLOfertele au fost respinse02.12.2024 13:12 UTC
I.I.A Otel58 425,72 MDLOfertele au fost respinse02.12.2024 13:13 UTC
BIG DISTRIBUTION SRL61 600,00 MDLOfertele au fost respinse02.12.2024 13:13 UTC
VULTURII PROTECTORI S.R.L.74 903,00 MDLOfertele au fost respinse02.12.2024 13:14 UTC
VERMILION SRL85 515,00 MDLOfertele au fost respinse09.12.2024 08:17 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Arta Zidarului49 980,00 MDLContract în pregătire09.12.2024 08:19 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.