Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1730216499571
Achiziționare articole textile (halate medicale)
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
35 334,00 MDL
Până la termen
expirat
05.11.2024 07:30 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționare articole textile (halate medicale)
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39500000-7 · Articole textile
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 35 334,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Clinic Municipal de Boli Contagioase de Copii · 35 334,00 MDL · 2024-10-29 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.10.2024 · 15:43 UTC
Clarificarea condițiilor
29.10.2024 → 31.10.2024 07:00 UTC
Se primesc oferte
31.10.2024 → 05.11.2024 07:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
05.11.2024
Executarea contractului
10.11.2024 → 31.12.2024 00:00 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Halate medicale | 39500000-7 Articole textile | 160 buc. |
| 2 | 2 | Șorț de bucătărie | 39500000-7 Articole textile | 15 buc. |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Halate medicale Articole Textile | 33 334,00 MDL | mun.Chişinău Lomonosov 49 | 10.11.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
| 2 | Șorț de bucătărie Articole Textile | 2 000,00 MDL | mun.Chişinău Lomonosov 49 | 10.11.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
Documente 2
- anunt de participare articole textile(halate medicale).signed.pdf
- declaraţie de eligibilitate.docx
Oferte depuse 6
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SARM SA | 2 | 1 575,00 MDL | În examinare | 05.11.2024 07:23 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 1 | 27 733,33 MDL | În examinare | 04.11.2024 12:32 UTC |
| SRL INSTACON | 2 | 1 800,00 MDL | În examinare | 05.11.2024 07:16 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 2 | 1 625,00 MDL | În examinare | 04.11.2024 12:32 UTC |
| SARM SA | 1 | 31 040,00 MDL | În examinare | 05.11.2024 07:23 UTC |
| SRL INSTACON | 1 | 32 800,00 MDL | În examinare | 05.11.2024 07:15 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Absolutely Safety SRL | 1 | 27 733,33 MDL | Ofertele au fost respinse | 05.11.2024 07:47 UTC |
| SARM SA | 1 | 31 040,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 05.11.2024 12:05 UTC |
| SRL INSTACON Documentele deciziei: decizie.pdf ↗ | 1 | 32 800,00 MDL | Câștigător desemnat | 27.11.2024 12:29 UTC |
| SARM SA Documentele deciziei: decizie.pdf ↗ | 2 | 1 575,00 MDL | Câștigător desemnat | 27.11.2024 12:30 UTC |
| Absolutely Safety SRL | 2 | 1 625,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.11.2024 07:30 UTC |
| SRL INSTACON | 2 | 1 800,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 05.11.2024 07:30 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SARM SA | 2 | 1 575,00 MDL | Contract în pregătire | 27.11.2024 12:30 UTC |
| SRL INSTACON | 1 | 32 800,00 MDL | Contract în pregătire | 27.11.2024 12:31 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.