RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1730190731227

Reparația pragurilor SMF Coșnița/OMF Pîrîta (repetat)

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
83 045,25 MDL
Până la termen
expirat
06.11.2024 08:32 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Reparația pragurilor SMF Coșnița/OMF Pîrîta (repetat)

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
83 045,25 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
I.M.S.P. CENTRUL DE SANATATE DUBASARI · 83 045,25 MDL · 2024-10-29 → 2024-11-10 · Reparația pragurilor SMF Coșnița/OMD Pîrîta (repetat)
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
11.11.2024 · 12:37 UTC
Clarificarea condițiilor
29.10.2024 → 30.10.2024 09:32 UTC
Se primesc oferte
30.10.2024 → 06.11.2024 08:32 UTC
Desemnarea câștigătorului
07.11.2024
Executarea contractului
09.11.2024 → 31.12.2024 08:36 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Reparația pragurilor SMF Coșnița/OMF Pîrîta (repetat)45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Reparația pragurilor SMF Coșnița/OMF Pîrîta (repetat)
Conform Caietului de sarcini
83 045,25 MDLs.Coşniţa
S.cosnita, Rl. Dubasari
09.11.2024 → 31.12.2024Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

29.10.2024 10:42 UTC · sol
buna ziua aceasta procedura e repetata, prima a fost anulata pina la deschidere, care a fost necesitatea? ce modificari au fost operate?
Răspunsul autorității: bună ziua, este diferența între volumele de lucru, la moment sunt mai multe lucrări, și deja divizarea pentru fiecare obiect în parte pentru a facilita verificarea volumelor executate

Documente 2

  • 202410291033_Caiet de sarcini praguri.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice29.10.2024
  • 202410291034_Anunt de participare praguri.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire29.10.2024

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
B.I.C.E. - INVEST - Europa82 850,00 MDLÎn examinare05.11.2024 06:25 UTC
FLY COM CONSTRUCT69 649,98 MDLÎn examinare06.11.2024 08:00 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
FLY COM CONSTRUCT69 649,98 MDLCâștigător desemnat11.11.2024 12:44 UTC
B.I.C.E. - INVEST - Europa82 019,55 MDLRezultat nedivulgat07.11.2024 12:09 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
FLY COM CONSTRUCT69 649,98 MDLContract în pregătire11.11.2024 12:53 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.