RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1728987965846

Echipamente de rețea, dispozitive de stocare

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
879 000,00 MDL
Până la termen
expirat
22.11.2024 09:55 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Echipamente de rețea, dispozitive de stocare

Parametrii achiziției

CPV
3030200000-1 · Echipament şi accesorii pentru computer
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
879 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Aeroportul International Chisinau · 879 000,00 MDL · 2024-10-15 → 2025-01-29
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
30.10.2024 · 10:25 UTC
Clarificarea condițiilor
15.10.2024 → 01.11.2024 10:25 UTC
Se primesc oferte
01.11.2024 → 22.11.2024 09:55 UTC
Desemnarea câștigătorului
22.11.2024
Executarea contractului
04.12.2024 → 29.01.2025 12:06 UTC

Obiectele achiziției 2

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Comutatoare de rețea tip A1,A2, B1,B230200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
19 buc.
22Dispozitive de stocare30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
4 buc.

Loturi 2

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Comutatoare de rețea tip A1,A2, B1,B2850 000,00 MDLmun.Chişinău
bd. Dacia, 80/3
04.12.2024 → 29.01.2025Rezultat nestabilit
2Dispozitive de stocare29 000,00 MDLmun.Chişinău
bd. Dacia, 80/3
04.12.2024 → 29.01.2025Atribuit

Întrebări și răspunsuri 2

16.10.2024 11:40 UTC · Documentatia de atribuire in format redactabil
Buna ziua. Va rugam sa puneti la dispozitia Operatorilor economici doritori de participarea la procedura anuntata documentatia de atribuire in format Word. Va multumim anticipat
Răspunsul autorității: Buna ziua. Toată documentația de atribuire necesară este pusă la dispoziția operatorilor economici în formatul Word
16.10.2024 11:45 UTC · Absenta documentatiei de atribuire
Buna ziua. Va rugam sa puneti la dispozitia Operatorilor economici doritori sa participe la procedura anuntata Documentatia de atribuire completa, cu includerea tuturor formularelor, nu doar Anuntul asa cum este la momentul actual, Va multumim anticipat.
Răspunsul autorității: Buna ziua.Toată Documentația de atribuire este disponibilă pentru operatorii economici care doresc să participe la procedura în cauză. Accesați loturile

Documente 26

  • anunț de participare. echipamente de rețea, dispozitive de stocare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • cerere de participare anexa 7.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • declarație privind valabilitatea oferte.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • documente standart anexa 5.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • duae_ro_0 (1).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • garanția de bună execuție.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • model - contract.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • scrisoare de garanție bancară.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • specificatia de pret anexa 23.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • specificații tehnice anexa 22.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • anunt de participare. switch-uri de tip stack.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire30.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • specificatia de pret anexa 23 (4).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire30.10.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • specificații tehnice anexa 22 (10).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire30.10.2024
    Documente cu același titlu: 2

Oferte depuse 5

OfertantLotValoareaStatusPublicat
TRIOMAC SRL298 960,00 MDLÎn examinare22.11.2024 09:34 UTC
I.C.S. Reliable Solutions Distributor S.R.L.1595 879,75 MDLÎn examinare22.11.2024 08:00 UTC
BTS PRO266 820,00 MDLÎn examinare22.11.2024 08:45 UTC
DAAC System Integrator SRL1712 611,00 MDLÎn examinare22.11.2024 09:07 UTC
BTS PRO1691 170,00 MDLÎn examinare22.11.2024 08:45 UTC

Decizii de atribuire 5

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
BTS PRO266 820,00 MDLCâștigător desemnat27.12.2024 14:02 UTC
TRIOMAC SRL298 960,00 MDLRezultat nedivulgat22.11.2024 09:55 UTC
I.C.S. Reliable Solutions Distributor S.R.L.1595 879,75 MDLOfertele au fost respinse09.01.2025 06:59 UTC
BTS PRO1691 170,00 MDLOfertele au fost respinse09.01.2025 06:58 UTC
DAAC System Integrator SRL1712 611,00 MDLOfertele au fost respinse09.01.2025 06:57 UTC

Modificări oficiale 1

30.10.2024 10:25 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
BTS PRO266 820,00 MDLContract în pregătire27.12.2024 14:02 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.