Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1728902840477
Lucrări de reparație și acces pe străzile din s. Grozești, r-nul Nisporeni, str.Podișului cu lungimea de 300m., str.Mina Dobzeu - 400m, str. Alexei Mateevici cu lungimea de 200m.
Отменена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Вручную
Причина отмены
La primul ofertant sunt documente lipsă printre care și Formularul DUAE. La al doilea ofertant suma propusă este majorată cu peste 30% aceasta depășește planul bugetului planificat de către autoritatea contractantă.
Отмена относится ко всей процедуре. Статусы отдельных лотов указаны в разделе «Лоты».
Оценочная стоимость
737 426,29 MDL
До дедлайна
истёк
24.10.2024 11:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
2
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Процедура закрыта без победителя
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Varianta beton
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Вручную
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 737 426,29 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Primaria Grozesti · 737 426,29 MDL · 2024-10-14 → 2024-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
28.10.2024 · 13:43 UTC
Разъяснение условий
14.10.2024 → 21.10.2024 10:00 UTC
Принимают предложения
21.10.2024 → 24.10.2024 11:00 UTC
Определение победителя
24.10.2024
Исполнение контракта
28.10.2024 → 30.12.2024 11:58 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație și acces pe străzile din s. Grozești, r-nul Nisporeni, str.Podișului cu lungimea de 300m., str.Mina Dobzeu - 400m, str. Alexei Mateevici cu lungimea de 200m. | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație și acces pe străzile din s. Grozești, r-nul Nisporeni, str.Podișului cu lungimea de 300m., str.Mina Dobzeu - 400m, str. Alexei Mateevici cu lungimea de 200m. Lucrări de reparație și acces pe străzile din s. Grozești, r-nul Nisporeni, str.Podișului cu lungimea de 300m., str.Mina Dobzeu - 400m, str. Alexei Mateevici cu lungimea de 200m în variantă de beton. | 737 426,29 MDL | s.Grozeşti s.GROZESTI r-ul Nisporeni | 28.10.2024 → 30.12.2024 | Отменена |
Вопросы и ответы 2
14.10.2024 13:27 UTC · Caiet de sarcini
Autoritatea contractantă trebuie să atașeze la caietul de sarcini, Formularul de deviz nr. 1 – Lista cu cantitățile de lucrări, descifrat (publicarea descifrată a consumului de resurse aferent fiecărei norme de deviz).
Ответ заказчика: Ofertele se vor elabora in conformitate cu caietele de sarcini.
15.10.2024 06:57 UTC · Garanția bancară.
Specificați vă rog, care este % pentru întocmirea garanției bancare?
Ответ заказчика: Nu se solicita garantie bancara
Документы 4
- anunț de participare - primaria grozesti.signed.pdf
- caiet de sarcini reparatia strazilor.pdf
- ds_lucrari.signed.pdf
- duae_ro_0.signed.pdf
Поданные предложения 2
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| SC"Nispotrans-Auto" SRL | 737 126,29 MDL | На рассмотрении | 22.10.2024 19:05 UTC |
| NISPROFCON | 1 070 586,67 MDL | На рассмотрении | 24.10.2024 07:55 UTC |
Решения о присуждении 2
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| SC"Nispotrans-Auto" SRL | 737 126,29 MDL | Решение на рассмотрении | 24.10.2024 11:00 UTC |
| NISPROFCON | 1 070 586,67 MDL | Итог не раскрыт | 24.10.2024 11:00 UTC |
Официальные изменения 1
28.10.2024 13:43 UTC · Отмена · Объявление о закупке
Lucrări de reparație și acces pe străzile din s. Grozești, r-nul Nisporeni, str.Podișului cu lungimea de 300m., str.Mina Dobzeu - 400m, str. Alexei Mateevici cu lungimea de 200m.
La primul ofertant sunt documente lipsă printre care și Formularul DUAE. La al doilea ofertant suma propusă este majorată cu peste 30% aceasta depășește planul bugetului planificat de către autoritatea contractantă.
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True