RU RO
Înapoi la achiziție / Lot 1
Lot anulat CPV 71300000-1

Servicii de ridicare topografică

Ministerul Sanatatii mun.Chişinău Publicat 13.06.2025 07:55
Valoarea lotului
137 500,00
MDL
Închisă
Lot anulat
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic

Etapele procedurii

ora locală (Chișinău)
Clarificări
30.09.2024 09:0502.10.2024 10:00
Depunere
02.10.2024 10:0007.10.2024 11:00
Evaluare
07.10.2024 11:00
întreruptă
Examinate
fără date
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Lot anulat

Obiectul achiziției

1
1
servicii de ridicare topografică
71300000-1 Servicii de inginerie
Cantitate: 1 Bucata

Documentele achiziției

8
PDF
anunț participare cvm topo_geo.semnat.pdf
Anunț de participare · 30.09.2024 09:05
DOCX
cs ridicare topografica.docx
Specificații tehnice · 30.09.2024 09:05
DOCX
cs studiu geotehnic.docx
Specificații tehnice · 30.09.2024 09:05
DOCX
duae.docx
Criterii de eligibilitate · 30.09.2024 09:05
DOCX
specificatie tehnice-pret.docx
Documentația de atribuire · 30.09.2024 09:05
DOCX
declarație.docx
Documentația de atribuire · 30.09.2024 09:05
PDF
cahul hospital site topo.pdf
Documentația de atribuire · 30.09.2024 13:19
PDF
cahul hospital site geo.pdf
Documentația de atribuire · 30.09.2024 13:19
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.

Întrebări și răspunsuri

1 Perioada de întrebări s-a încheiat 02.10.2024 10:00
30.09.2024 12:14
Buna ziua. În caietul de sarcini este indicat că ”Prestatorul va executa ridicarea topografică pentru terenurile intravilane cu nr. Cadastrale 1701106.070, 1701106.071, 1701106.101, 1701106.140, cât şi terenurile din apropierea acestora conform planului ataşat la caietul de sarcini, în total aproximativ 11ha.” Planul nu este atașat, vă rog să atașați planul cu indicarea zonei de lucru. Vă mulțumesc.
bună! Atașt găsiți planurile terenului pentru serviciile solicitate.
Întrebările și răspunsurile sunt redate în limba sursei, fără traducere.

Termene și loc de executare

Perioada de executare
09.10.2024 09:03 → 30.12.2024 09:03
82 z.
Locul executării
mun.Chişinău
str. Vasile Alecsandri, 2
-

Context de piață

Calcul Tenderi
după codul 71300000 · în 12 luni: 2238 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
300,00175 833,33 MDL
acest lot: 137 500,00 MDL ·în regiunea mun. Chișinău: 813
Metodologia indicatorilor

Istoricul autorității

Calcul Tenderi Ministerul Sanatatii · pe toată perioada
38
achiziții
25
cu câștigător
1
nedesfășurate
9
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des: BTS PRO (6)
Toate achizițiile autorității

Loturi similare · CPV 7130 · în 12 luni

Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Servicii de verificare a documentației de proiect și de deviz pentru obiectul „Construcția sediului Direcției regionale Nord a IGPF, or. Edineț”
200 000,00
ofertare până 10.09 16:00
Servicii de elaborare a documentației de proiect și deviz pentru construirea Centrului multifuncțional pentru Tineret și Sport din str. 31 August,1989, nr.34/1, or. Sîngera, mun. Chișinău pe lotul de pămînt cu cod cadastral 0111111.328, repetat.
3 000 000,00
ofertare până 11.09 11:00
Servicii de elaborare a documentației de proiect conforn temei tehnice
100 000,00
ofertare până 11.09 15:00
Servicii de proiectare a sistemului de alimentare cu energie electrică a Stației de Măsurare Gaze Ungheni, cu racordare directă la rețeaua electrică RED NORD
219 785,00
ofertare până 14.09 15:30
Servicii de proiectare a sistemelor de alimentare cu energie electrică a Nodului de robinete Todirești și Postului de Măsurare Gaze Todirești, cu racordare directă la rețeaua electrică RED NORD
208 255,00
ofertare până 14.09 15:30
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.
Lot anulat
La favorite