Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1725532739217
Lucrări de pavare a porțiunii de trotuar în ÎM „Gradina Zoologică”
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
721 000,00 MDL
Până la termen
expirat
17.09.2024 12:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrari de ajustare a treptelor la trotuarul existent, pentru crearea conditiilor pentru persoane cu dizabilitati (5 trepte, latime de 2 m, nivelare aproximativ 0.4- 0.5 m)
2. Demolare volier existent (constructie materiale usoare)
3. Lucrari de executie a cailor de acces pentru persoane cu dizabilitati
4. Balustrada din inox
5. Amenajarea terenului
6. Evacuarea deseurilor
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 721 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Grădina Zoologică · 721 000,00 MDL · 2024-09-05 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
06.09.2024 · 09:35 UTC
Clarificarea condițiilor
05.09.2024 → 10.09.2024 08:30 UTC
Se primesc oferte
10.09.2024 → 17.09.2024 12:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.09.2024
Executarea contractului
01.10.2024 → 30.12.2024 11:41 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de pavare a porțiunii de trotuar, în ÎM „Gradina Zoologică” | 45400000-1 Lucrări de finisare a construcţiilor | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de pavare a porțiunii de trotuar, în ÎM „Gradina Zoologică” Lucrari de ajustare a treptelor la trotuarul existent, pentru crearea conditiilor pentru persoane cu dizabilitati (5 trepte, latime de 2 m, nivelare aproximativ 0.4- 0.5 m)
2. Demolare volier existent (constructie materiale usoare)
3. Lucrari de executie a cailor de acces pentru persoane cu dizabilitati
4. Balustrada din inox
5. Amenajarea terenului
6. Evacuarea deseurilor
| 721 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 01.10.2024 → 30.12.2024 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
06.09.2024 09:35 UTC · GB
Buna ziua .Scrieti rechizitele bancare pentru garantie de oferta.Multumim
Răspunsul autorității: Buna ziua
Beneficiarul plăţii: ÎM „Gradina Zoologică”
Denumirea Băncii: BC „Moldincombanc” SA
C/fiscal: 1003600114422
IBAN: MD88ML000000002251728905
Documente 4
- anunt de participare.signed.pdf
- caiet de sarcini.docx
- ds_lucrari.docx
- duae.doc
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| "Alexidar Grup" | 497 642,90 MDL | În examinare | 16.09.2024 10:57 UTC |
| Adrika | 653 902,00 MDL | În examinare | 17.09.2024 10:49 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| "Alexidar Grup" Documentele deciziei: scrisoare de înstiintare.pdf ↗ | 497 642,90 MDL | Câștigător desemnat | 23.09.2024 07:44 UTC |
| Adrika | 653 902,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 17.09.2024 13:35 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| "Alexidar Grup" | 497 642,90 MDL | Contract în pregătire | 23.09.2024 07:44 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.