RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1725358219770

Lucrări de reparație a îmbrăcămintei rutiere a drumului G72 R6 – Brănești – Criuleni km 12,27-15,30, amplasat teritorial în raionul Criuleni

Завершена Открытый тендер ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
13 248 300,00 MDL
До дедлайна
истёк
24.09.2024 07:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
10
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Conform cerințelor caietului de sarcini

Параметры закупки

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Категория
Работы
Тип процедуры
Открытый тендер
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
13 248 300,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
Î.S.”Administrația de Stat a Drumurilor” · 13 248 300,00 MDL · 2024-09-03 → 2025-12-29
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
10.09.2024 · 05:35 UTC
Разъяснение условий
03.09.2024 → 16.09.2024 08:00 UTC
Принимают предложения
16.09.2024 → 24.09.2024 07:00 UTC
Определение победителя
24.09.2024
Исполнение контракта
21.10.2024 → 22.09.2025 10:20 UTC

Предметы закупки 1

#Предметы закупкиCPVКоличество
1Lucrări de reparație a îmbrăcămintei rutiere a drumului G72 R6 – Brănești – Criuleni km 12,27-15,30, amplasat teritorial în raionul Criuleni45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 шт.

Лоты 1

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Lucrări de reparație a îmbrăcămintei rutiere a drumului G72 R6 – Brănești – Criuleni km 12,27-15,30, amplasat teritorial în raionul Criuleni
Conform cerințelor caietului de sarcini
13 248 300,00 MDLmun.Chişinău
str. Bucuriei 12a
21.10.2024 → 22.09.2025Присуждено

Вопросы и ответы 1

10.09.2024 05:35 UTC · Cu referire la Notă: Se solicită efectuarea ridicărilor topogeodezice și elaborarea schiței de proiect cu profile transversal și longitudinale a părții carosabile. Schița de proiect trebuie să fie elaborată de către un proiectant atestat.
In baza la ce ați efectuat caietul de sarcini, dacă lipsește ridicarea topogeodezică și schița de proiect, inseamnă că volumele din caietul de sarcini nu vor corespunde volumelor reale din teren. Indicați vă rog din ce surse financiare vor fi executate schița de proiect și ridicarea topogeodezică de către un priectant atestat? Și cum se va proceda dacă, in urma ridicării topogeodezice se vor modifica esențial volumele caitului de sarcini sau constructivul prevăzut caitului de sarcini nu va corespunde realităii din teren?
Ответ заказчика: Beneficiarul a analizat solicitarea parvenită în perioada de clarificări de la operatorul economic și vă comunică următoarele: Caietul de sarcini a fost elaborat în baza studiului a situației din teren. Solicitarea de elaborare a schiței de proiect ( profile longitudinale și transversale) este bazata pe posibilitatea de a monitoriza si verifica de catre beneficiar și antreprenor execuțiea lucrărilor conform caietului de sarcini și a normelor în vigoare. Executia lucrarilor topo geodezice și de proiectare este parte integrată a contractului de achizitii/ofertei si se va reflecta in graficul de executie a lucrarilor, unde termenul de elaborare a acestuia nu va depasi două săptămîni. Valoarea estimată a lucrărilor topo geodezice și de proiectare sunt calculate conform NCM L. 02.11-2:2013 și sunt incluse în costul estimativ al lucrărilor pentru obiectivul dat.

Документы 7

  • anunț de participare g72 r6 criuleni.pdf
    только метаданныеДокументация закупки03.09.2024
  • caiet de sarcini g72 criuleni.docx
    только метаданныеДокументация закупки03.09.2024
    Документы с тем же названием: 2
  • contract antrepriză.docx
    только метаданныеДокументация закупки03.09.2024
  • documentația lucrari (1).docx
    только метаданныеДокументация закупки03.09.2024
  • duae g72 r6 criuleni.doc
    только метаданныеДокументация закупки03.09.2024
  • cs criuleni g72 (modificat).doc
    только метаданныеДокументация закупки06.09.2024

Поданные предложения 10

УчастникСуммаСтатусОпубликовано
„GENESIS International„SRL10 963 073,37 MDLНа рассмотрении23.09.2024 07:48 UTC
SA Drumuri Criuleni11 374 387,26 MDLНа рассмотрении23.09.2024 13:41 UTC
SC”DROMAS-CONS”S.R.L.11 536 474,60 MDLНа рассмотрении24.09.2024 05:04 UTC
Vicoliv Grup SRL11 739 330,54 MDLНа рассмотрении24.09.2024 05:38 UTC
CREDO INDUSTRY10 556 615,22 MDLНа рассмотрении23.09.2024 21:08 UTC
Nouconst10 151 494,34 MDLНа рассмотрении24.09.2024 05:52 UTC
Service Tulis10 929 674,12 MDLНа рассмотрении24.09.2024 06:13 UTC
MARNICMIH11 072 500,29 MDLНа рассмотрении24.09.2024 05:43 UTC
Emcom E&E11 261 056,41 MDLНа рассмотрении24.09.2024 06:30 UTC
Lincons11 389 385,76 MDLНа рассмотрении24.09.2024 06:33 UTC

Решения о присуждении 10

ПоставщикСуммаСтатусОпубликовано
Nouconst
Документы решения: ds g 72.pdf ↗
10 151 494,34 MDLПобедитель определён08.11.2024 11:24 UTC
CREDO INDUSTRY10 556 615,22 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC
Service Tulis10 929 674,12 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC
„GENESIS International„SRL10 963 073,37 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC
MARNICMIH11 072 500,29 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC
Emcom E&E11 261 056,41 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC
SA Drumuri Criuleni11 374 387,26 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC
Lincons11 389 385,76 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC
SC”DROMAS-CONS”S.R.L.11 536 474,60 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC
Vicoliv Grup SRL11 739 330,54 MDLИтог не раскрыт24.09.2024 07:00 UTC

Официальные изменения 1

06.09.2024 13:26 UTC
General change of Contract Notice

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 1

ПоставщикПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
Nouconst10 151 494,34 MDLДоговор в подготовке08.11.2024 11:24 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.