Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1722406142714
comercializarea deşeurilor de metale
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
820 000,00 MDL
Până la termen
expirat
10.08.2024 05:43 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
comercializarea deşeurilor de metale feroase şi neferoase
Parametrii achiziției
- CPV
- 14 › 14700000-8 · Metale de bază
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 349 295,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 1 349 295,00 MDL · 2024-08-05 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
05.08.2024 · 05:43 UTC
Clarificarea condițiilor
31.07.2024 → 06.08.2024 05:43 UTC
Se primesc oferte
06.08.2024 → 10.08.2024 05:43 UTC
Desemnarea câștigătorului
10.08.2024
Executarea contractului
12.08.2024 → 31.12.2024 07:13 UTC
Obiectele achiziției 5
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Metale feroase. Deşeuri de metale feroase: Raza oraşului Chişinău – 150000 kg ± 10% Raza oraşului Bălţi – 50000 kg ± 10% Cantitatea exactă va fi cântărită la momentul colectării. Deşeurile după fragmentare nu vor depăşi următoarele dimensiuni şi greutate: - Grosime/lăţime/diametru – 150mm - Lungime – 400mm - Greutate – 20kg Cheltuielile de prelucrare, fragmentare, secţionare cântărire şi transportare a deşeurilor de metal uzat urmează a fi suportate de către operatorul economic desemnat câştigător. | 14700000-8 Metale de bază | 200 000 kg |
| 2 | Aluminiu, Aluminiu radiator. Deşeuri de aluminiu inclusiv radiatoare. Cantitatea exactă va fi cântărită la momentul colectării. Deşeurile după fragmentare nu vor depăşi următoarele dimensiuni şi greutate: - Grosime/lăţime/diametru – 150mm - Lungime – 400mm - Greutate – 20kg Cheltuielile de prelucrare, fragmentare, secţionare cântărire şi transportare a deşeurilor de metal uzat urmează a fi suportate de către operatorul economic desemnat câştigător. | 14700000-8 Metale de bază | 15 000 kg |
| 3 | Cupru. Cupru radiator. Deşeuri de cupru inclusiv radiatoare. Cantitatea exactă va fi cântărită la momentul colectării. Deşeurile după fragmentare nu vor depăşi următoarele dimensiuni şi greutate: - Grosime/lăţime/diametru – 150mm - Lungime – 400mm - Greutate – 20kg Cheltuielile de prelucrare, fragmentare, secţionare cântărire şi transportare a deşeurilor de metal uzat urmează a fi suportate de către operatorul economic desemnat câştigător. | 14700000-8 Metale de bază | 500 kg |
| 4 | Inox. Deşeuri de inox. Cantitatea exactă va fi cântărită la momentul colectării. | 14700000-8 Metale de bază | 700 kg |
| 5 | Alamă/bronz. Deşeuri de alamă şi bronz. Cantitatea exactă va fi cântărită la momentul colectării. Deşeurile după fragmentare nu vor depăşi următoarele dimensiuni şi greutate: - Grosime/lăţime/diametru – 150mm - Lungime – 400mm - Greutate – 20kg Cheltuielile de prelucrare, fragmentare, secţionare cântărire şi transportare a deşeurilor de metal uzat urmează a fi suportate de către operatorul economic desemnat câştigător. | 14700000-8 Metale de bază | 1 000 kg |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Deşeuri de metale feroase şi neferoase | 820 000,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 12.08.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
Documente 3
- anunt de participare comercializare metale 30.07.2024.signed.pdf
- 5. anexa nr.23 specificatii de preț.docx
- 4. anexa nr.22 specificatii tehnice.docx
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| PRONIBUR SRL | 1 358 000,00 MDL | În examinare | 09.08.2024 12:14 UTC |
| Metalferos | 1 374 600,00 MDL | În examinare | 08.08.2024 13:33 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| PRONIBUR SRL | 1 358 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.08.2024 04:20 UTC |
| Metalferos Documentele deciziei: decizie de atribuire metal deseu 13.08.2024.pdf ↗ | 1 374 600,00 MDL | Câștigător desemnat | 23.09.2024 11:18 UTC |
Modificări oficiale 1
05.08.2024 05:43 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Metalferos | 1 374 600,00 MDL | Contract în pregătire | 23.09.2024 11:28 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.