Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1721897634498
Reparația capitală a rețelelor termice
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
35 400 000,00 MDL
Până la termen
expirat
14.08.2024 07:00 UTC
Loturi
6
Oferte depuse
7
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu a avut loc
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reparația capitală a rețelelor termice
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 35 400 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- TERMOELECTRICA · 35 400 000,00 MDL · 2024-07-25 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
25.07.2024 · 09:08 UTC
Clarificarea condițiilor
25.07.2024 → 05.08.2024 07:00 UTC
Se primesc oferte
05.08.2024 → 14.08.2024 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
14.08.2024
Executarea contractului
26.08.2024 → 31.12.2024 00:00 UTC
Obiectele achiziției 6
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Reparația capitală a rețelelor termice de la CT-131a până la CT-132 din str. Spicului | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 unitate |
| 2 | 2 | Reconstrucția rețelelor termice de la CT-312 până la CT-312/5 din str. Valea Dicescu până la PTI din șos. Hincești,22A | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 unitate |
| 3 | 3 | Reparația capitală a rețelelor termice de la CT-306/17 până la CT-306/19 din bd. Moscova | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 unitate |
| 4 | 4 | Reparația capitală a rețelelor termice de la CT-306/5 până la CT-306/5-5 din str. Florilor - bd. Renașterii Naționale | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 unitate |
| 5 | 5 | Reparația capitală a rețelelor termice de la CT-436 până la CT-436/3 din str. Butucului | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 unitate |
| 6 | 6 | Restabilirea rețelelor termice de la CT-306/5 până laCT-306/6a din str. Florilor | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 unitate |
Loturi 6
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reparația capitală a rețelelor termice de la CT-131a până la CT-132 din str. Spicului Conform caietului de sarcini și a listei cu cantitățile de lucrări | 3 650 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tudor Vladimirescu, 6 | 26.08.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Reconstrucția rețelelor termice de la CT-312 până la CT-312/5 din str. Valea Dicescu până la PTI din șos. Hincești,22A Conform caietului de sarcini și a listei cu cantitățile de lucrări | 4 000 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tudor Vladimirescu, 6 | 26.08.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Reparația capitală a rețelelor termice de la CT-306/17 până la CT-306/19 din bd. Moscova Conform caietului de sarcini și a listei cu cantitățile de lucrări | 4 750 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tudor Vladimirescu, 6 | 26.08.2024 → 31.12.2024 | Nereușită |
| 4 | Reparația capitală a rețelelor termice de la CT-306/5 până la CT-306/5-5 din str. Florilor - bd. Renașterii Naționale Conform caietului de sarcini și a listei cu cantitățile de lucrări | 11 000 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tudor Vladimirescu, 6 | 26.08.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 5 | Reparația capitală a rețelelor termice de la CT-436 până la CT-436/3 din str. Butucului Conform caietului de sarcini și a listei cu cantitățile de lucrări | 7 400 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tudor Vladimirescu, 6 | 26.08.2024 → 31.12.2024 | Nereușită |
| 6 | Restabilirea rețelelor termice de la CT-306/5 până laCT-306/6a din str. Florilor Conform caietului de sarcini și a listei cu cantitățile de lucrări | 4 600 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tudor Vladimirescu, 6 | 26.08.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
Documente 36
- anexa nr 7 cerere de participare.docx
- anexa nr 8 declar. priv. valabilitatea ofertei.docx
- anexa nr 9 scrisoare de garantie bancara.docx
- anexa nr 12 decl. privind experienta.docx
- anexa nr 13 decl. priv. princip. lucrari similare.docx
- anexa nr 16 lista subcontractantilor.docx
- anexa nr 17 inform. privind asocierea.docx
- anexa nr 18 angajament tert sustinator.docx
- anexa nr 19 angajament privind sust. tehnica.docx
- anunț de participare.docx
- cs reparația capitală a rețelelor termice 6 loturi.docx
- declaratie confirmarea identitatii.docx
- duae.doc
- oferta f3.1.docx
- ord 52 din 30.03.23.pdf
- lot 1. anexa-1.1, cantitatile de lucrari 101_23-rt.docx
- lot 1. anexa-1.2, lista preturilor pentru materialele, 101_23-rt.docx
- lot 1. anexa-1.3, proiectul 101_23-rt.pdf
- lot 2. anexa-2.1, cantitatile de lucrari 103_23-rt.docx
- lot 2. anexa-2.2, lista preturilor pentru materialele, 103_23-rt.docx
- lot 2. anexa-2.3, proiectul 103_23-rt.pdf
- lot 2. anexa-2.4, proiectul 103_23-c.pdf
- lot 3. anexa-3.1, cantitatile de lucrari 105_23-rt.docx
- lot 3. anexa-3.2, lista preturilor pentru materialele, 105_23-rt.docx
- lot 3. anexa-3.3, proiectul 105_23-rt.pdf
- lot 4. anexa-4.1, cantitatile de lucrari 106_23-rt.docx
- lot 4. anexa-4.2, lista preturilor pentru materialele, 106_23-rt.docx
- lot 4. anexa-4.3, proiectul 106_23-rt.pdf
- lot 5. anexa-5.1, cantitatile de lucrari 108_23 rt, c.docx
- lot 5. anexa-5.2, lista preturilor pentru materialele, 108_23-rt.docx
- lot 5. anexa-5.3, proiectul 108_23-rt.pdf
- lot 5. anexa-5.4, proiectul 108_23-c.pdf
- lot 6. anexa-6.1, cantitatile de lucrari 123_23 rt,c.docx
- lot 6. anexa-6.2, lista preturilor pentru materialele, 123_23-rt.docx
- lot 6. anexa-6.3, proiectul 123_23-rt.pdf
- lot 6. anexa-6.4, proiectul 123_23-c.pdf
Oferte depuse 7
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Feraru-S S.A. | 1 | 3 252 364,57 MDL | În examinare | 13.08.2024 13:15 UTC |
| CAPILLATI | 6 | 4 430 551,48 MDL | În examinare | 14.08.2024 06:23 UTC |
| Techno Test SRL | 2 | 3 299 216,05 MDL | În examinare | 13.08.2024 15:19 UTC |
| CAPILLATI | 2 | 3 771 845,07 MDL | În examinare | 14.08.2024 06:21 UTC |
| Telprod-Com | 4 | 10 857 528,50 MDL | În examinare | 14.08.2024 06:19 UTC |
| CAPILLATI | 4 | 11 020 391,00 MDL | În examinare | 14.08.2024 06:22 UTC |
| CAPILLATI | 1 | 3 676 293,45 MDL | În examinare | 14.08.2024 06:20 UTC |
Decizii de atribuire 9
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 3 | — | Nu s-au depus oferte | 14.08.2024 07:00 UTC | |
| 5 | — | Nu s-au depus oferte | 14.08.2024 07:00 UTC | |
| Telprod-Com Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗ | 4 | 10 857 528,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.08.2024 07:14 UTC |
| CAPILLATI Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗ | 4 | 11 020 391,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.08.2024 07:15 UTC |
| Techno Test SRL Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗ | 2 | 3 299 216,05 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.08.2024 07:08 UTC |
| CAPILLATI Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗ | 2 | 3 771 845,07 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.08.2024 07:09 UTC |
| Feraru-S S.A. Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗ | 1 | 3 252 364,57 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.08.2024 07:07 UTC |
| CAPILLATI Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗ | 1 | 3 676 293,45 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.08.2024 07:07 UTC |
| CAPILLATI Documentele deciziei: descalificare temporară.pdf ↗ | 6 | 4 430 551,48 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.08.2024 07:16 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True