Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1721222930136
Lucrări de reparație a acoperișurilor căminului și cantinei liceului
Anulată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Necesitatea ajustării documentației privind achiziția la alocațiile bugetare prevăzute pentru anul fiscal curent.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
1 667 000,00 MDL
Până la termen
expirat
01.08.2024 15:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Acoperiș cămin - 375m2, acoperiș cantină - 671m2
Demontarea elementelor de acoperis - membrane bituminoase- doua straturi de reparatie;
Amorsarea suprafetelor, pentru aplicarea izolatiei higrofuge, executata cu suspensie de bitum filerizat la reparatii de terase orizontale sau inclinate. Primer Aquamast sau echivalent
Invelitori la acoperisuri cu membrane bituminoase modificate lipite cu flacara in sistem monostrat pe suprafata orizontalemontate pe suport continuu Bipoli EPP sau echivalent
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 667 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IPLTR „ARISTOTEL” · 1 667 000,00 MDL · 2024-07-17 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
30.07.2024 · 06:12 UTC
Clarificarea condițiilor
17.07.2024 → 24.07.2024 15:00 UTC
Se primesc oferte
24.07.2024 → 01.08.2024 15:00 UTC
Executarea contractului
05.08.2024 → 30.12.2024 16:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări reparație acoperiș cămin, cantină | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 046 m² |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație a acoperișurilor căminului și cantinei liceului Acoperiș cămin - 375m2, acoperiș cantină - 671m2
Demontarea elementelor de acoperis - membrane bituminoase- doua straturi de reparatie;
Amorsarea suprafetelor, pentru aplicarea izolatiei higrofuge, executata cu suspensie de bitum filerizat la reparatii de terase orizontale sau inclinate. Primer Aquamast sau echivalent
Invelitori la acoperisuri cu membrane bituminoase modificate lipite cu flacara in sistem monostrat pe suprafata orizontalemontate pe suport continuu Bipoli EPP sau echivalent | 1 667 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Sprîncenoaia 1 | 05.08.2024 → 30.12.2024 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 1
18.07.2024 07:29 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua ,Pozitia 19, CF15Ck=2 Tencuieli interioare si exterioare sclivisite, executate manual, cu mortar de ciment M 100-T de 0,5 cm grosime medie, la pereti din beton cu suprafete plane ,in formular desfasurat normele nu corespund cu K=2 .
Răspunsul autorității: Buna ziua, Vă mulțumim pentru această observație constructivă. Dacă sunt și alte asemenea detalii tehnice, nu ezitați să le ajustați la normele în vigoare în varianta finală a Formularelor înainte de a fi semnate. Respectuos, LTRA
Documente 7
- 1.1 anunț particp_rep acoperis camin_cantina_170724.docx
Documente cu același titlu: 2
- 17.07.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 17.07.2024 · doar metadate · Original ↗
- 3. cs_desfasurat aristotel acoperis_170724.docx
Documente cu același titlu: 2
- 17.07.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 17.07.2024 · doar metadate · Original ↗
- 2. caiet sarcini_rep_ acoperis cămin_cant_2024.docx
- 1.1 anunț particp_rep acoperis camin_cantina_170724_w.docx
Documente cu același titlu: 2
- 17.07.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 17.07.2024 · doar metadate · Original ↗
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Lot anulat | 30.07.2024 06:12 UTC |
Modificări oficiale 3
17.07.2024 13:40 UTC
General change of Contract Notice
17.07.2024 13:42 UTC
General change of Contract Notice
30.07.2024 06:11 UTC · Anulare · Anunț de participare
Lucrări de reparație a acoperișurilor căminului și cantinei liceului
Necesitatea ajustării documentației privind achiziția la alocațiile bugetare prevăzute pentru anul fiscal curent.