Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1720599969174
privind achiziţionarea inventar și marfuri de uz gospodăresc, pentru anul 2024,
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
39 000,00 MDL
Până la termen
expirat
18.07.2024 06:15 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
privind achiziţionarea inventar și marfuri de uz gospodăresc, pentru anul 2024,
Parametrii achiziției
- CPV
- 44 › 44100000-1 · Materiale de construcţii şi articole conexe
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 40 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP AMT Riscani · 40 000,00 MDL · 2024-07-10 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
12.07.2024 · 06:15 UTC
Clarificarea condițiilor
10.07.2024 → 13.07.2024 06:15 UTC
Se primesc oferte
13.07.2024 → 18.07.2024 06:15 UTC
Desemnarea câștigătorului
18.07.2024
Executarea contractului
01.08.2024 → 31.12.2024 10:33 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Mărfuri de uz gospodăresc (conform listei din anunț). | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 1 buc. |
| 2 | 2 | Drapele R.M. și a mun. Chșinău 1.0mx2.0m | 44100000-1 Materiale de construcţii şi articole conexe | 8 buc. |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1 Mărfuri de uz gospodăresc Mărfuri de uz gospodăresc (conform listei din anunț). | 34 416,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 01.08.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
| 2 | Drapele R.M. și a mun. Chșinău 1.0mx2.0m | 4 584,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 01.08.2024 → 31.12.2024 | Nereușită |
Întrebări și răspunsuri 4
11.07.2024 16:02 UTC · Set mătură cu faraș cu coadă
Set mătură cu faraș cu coadă cu coada lunga sau scurta?
Răspunsul autorității: Set mătură cu faraș cu coadă cu coada lungă
11.07.2024 16:03 UTC · Coș p/u gunoi din metal afară
Coș p/u gunoi din metal afară ce volum?
Răspunsul autorității: 10-12 litri
11.07.2024 16:04 UTC · Dispenser rotund p/u hîrtie WC
Dispenser rotund p/u hîrtie WC din inox sau plastic? pentru hirtie jumbo sau nu?
Răspunsul autorității: Dozator pentru hîrtia igienică (role cu diferite diametre) cu extragere centrală, amplasare pe perete, confecționat din material lavabil și rezistent.
11.07.2024 16:05 UTC · Anunt de participare
Incarcati va rugam anuntul in format Word
Răspunsul autorității: Anexat anunțul in format Word
Documente 2
- anunt marfuri de uz gaspodăresc 2024.signed.signed.pdf
- anunt marfuri de uz gaspodăresc 2024.docx
Oferte depuse 1
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 1 | 34 877,50 MDL | În examinare | 17.07.2024 15:48 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 2 | — | Nu s-au depus oferte | 18.07.2024 06:15 UTC | |
| SRL DENIADI Documentele deciziei: decizie marfuri de uz gospodaresc 2024.pdf ↗ | 1 | 34 877,50 MDL | Câștigător desemnat | 26.07.2024 11:33 UTC |
Modificări oficiale 1
12.07.2024 06:15 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 1 | 34 877,50 MDL | Contract în pregătire | 26.07.2024 11:34 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.