Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1718882658054
articole și consumabile medicale specifice secției endoscopie și bronhoscopie REPETAT
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
524 150,00 MDL
До дедлайна
истёк
08.07.2024 08:30 UTC
Лоты
11
Поданные предложения
12
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
articole și consumabile medicale specifice secției endoscopie și bronhoscopie REPETAT
Параметры закупки
- CPV
- 33 › 33140000-3 · Consumabile medicale
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 524 150,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · 524 150,00 MDL · 2024-07-30 → 2024-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
20.06.2024 · 11:43 UTC
Разъяснение условий
20.06.2024 → 01.07.2024 07:30 UTC
Принимают предложения
01.07.2024 → 08.07.2024 08:30 UTC
Определение победителя
08.07.2024
Исполнение контракта
30.07.2024 → 31.12.2024 12:41 UTC
Предметы закупки 11
| # | Лот | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Cateter alfa, tub nazal, tub- extensiv,conector,PVC,lungime 2900mm,8-10 Fr. | 33140000-3 Consumabile medicale | 10 шт. |
| 2 | 2 | Stent biliar TEFLON-diametru 8-11,5 Fr,cu sistem de amplasare, diametrul 8,5-11,5Fr,lungimea 5-16cm (conform solicitarilor) ,cu sistem de amplasare (cateter-cu conector pentru introducerea agentului de contrast,ghid "zebra"-0,35-nu mai scurt de 450 cm, puser) | 33140000-3 Consumabile medicale | 50 шт. |
| 3 | 3 | Nefrostoma transcutana,ecoghidata 8-18 FrPigtail, transcutan,cu mecanism de fixare,10-12Fr | 33140000-3 Consumabile medicale | 5 шт. |
| 4 | 4 | proba argon-plasma pentru colonoscopie diametru 2,8-3,2 mm compatibila cu coagulatorul "Lamiday Noury" aflat in dotare | 33140000-3 Consumabile medicale | 4 шт. |
| 5 | 5 | Set conectoare endoscop Olympus" cu masina "SOLUSCOPE S 1"de reprocesare a endoscoapelor , aflate în dotare | 33140000-3 Consumabile medicale | 1 шт. |
| 6 | 6 | Injector endoscopic cu functie de coagulare pentru hemostaza pentru proceduri de EMR, EMD. Cu port de irigare. Lungime ac 4mm,Lungime totala 2300mm (+-10mm). | 33140000-3 Consumabile medicale | 15 шт. |
| 7 | 7 | Injector endoscopic cu functie de coagulare pentru hemostaza pentru proceduri de EMR, EMD. Cu port de irigare. Lungime ac 4mm,Lungime totala 2300mm (+-10mm). | 33140000-3 Consumabile medicale | 250 шт. |
| 8 | 8 | Pentru proceduri endoscopice (gastro-colono-bronhoscopie s.a.) in flacoane de 250 -300 ml cu pompa | 33140000-3 Consumabile medicale | 25 шт. |
| 9 | 9 | Cos "Basket" spiralat pentru litextractie și litotritie din caile biliare și pancreatice,15-20 mm deschiderea (la solicitare), cu miner cu port de irigare , diametrul 2.4-2.6mm, lungimea totala nu mai mică de 200cm | 33140000-3 Consumabile medicale | 10 шт. |
| 10 | 10 | Lame mușcătoare tip shaver, curbate intern 65°, Ø 4mm, tăiere zimțată internă, L -120mm, cod: 41203KNB (Karl Storz) sau echivalentul. | 33140000-3 Consumabile medicale | 2 шт. |
| 11 | 11 | Fibră DL ( 3 x 3h) penru endoscopie compatibilă cu laserul chirurgical Leonardo DUAL 45 aflat în dotare (model 503200250 GLCO180) | 33140000-3 Consumabile medicale | 20 шт. |
Лоты 11
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1 Set drenare nasobiliară Cateter alfa, tub nazal, tub- extensiv,conector,PVC,lungime 2900mm,8-10 Fr. | 13 500,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Не состоялась |
| 2 | Lot 2 Stent biliar TEFLON Stent biliar TEFLON-diametru 8-11,5 Fr,cu sistem de amplasare, diametrul 8,5-11,5Fr,lungimea 5-16cm (conform solicitarilor) ,cu sistem de amplasare (cateter-cu conector pentru introducerea agentului de contrast,ghid "zebra"-0,35-nu mai scurt de 450 cm, puser) | 190 000,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Присуждено |
| 3 | Lot 3 Set –nefrostomie transcutana-ecoghida 8-18 FR Nefrostoma transcutana,ecoghidata 8-18 FrPigtail, transcutan,cu mecanism de fixare,10-12Fr | 10 000,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Присуждено |
| 4 | Lot 4 Proba argon pentru colonoscopie si gastroscopie proba argon-plasma pentru colonoscopie diametru 2,8-3,2 mm compatibila cu coagulatorul "Lamiday Noury" aflat in dotare | 31 200,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Присуждено |
| 5 | Lot 5 Set conectoare "Olympus" Set conectoare endoscop Olympus" cu masina "SOLUSCOPE S 1"de reprocesare a endoscoapelor , aflate în dotare | 28 200,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Итог не подведён |
| 6 | Lot 6 Injector endoscopic cu functie de coagulare pentru hemostaza Injector endoscopic cu functie de coagulare pentru hemostaza pentru proceduri de EMR, EMD. Cu port de irigare. Lungime ac 4mm,Lungime totala 2300mm (+-10mm). | 85 500,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Присуждено |
| 7 | Lot 7 Test Ureazic Helicobacter Pylori Injector endoscopic cu functie de coagulare pentru hemostaza pentru proceduri de EMR, EMD. Cu port de irigare. Lungime ac 4mm,Lungime totala 2300mm (+-10mm). | 20 000,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Присуждено |
| 8 | Lot 8 Gel lubrificant Pentru proceduri endoscopice (gastro-colono-bronhoscopie s.a.) in flacoane de 250 -300 ml cu pompa | 1 750,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Не состоялась |
| 9 | Lot 9 Cos "Basket" litotriptor Cos "Basket" spiralat pentru litextractie și litotritie din caile biliare și pancreatice,15-20 mm deschiderea (la solicitare), cu miner cu port de irigare , diametrul 2.4-2.6mm, lungimea totala nu mai mică de 200cm | 18 000,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Присуждено |
| 10 | Lot 10 Lame mușcătoare curbate intern 65° Lame mușcătoare tip shaver, curbate intern 65°, Ø 4mm, tăiere zimțată internă, L -120mm, cod: 41203KNB (Karl Storz) sau echivalentul. | 36 000,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Присуждено |
| 11 | Lot 11 Fibră DL penru endoscopie (3 x 3h) Fibră DL ( 3 x 3h) penru endoscopie compatibilă cu laserul chirurgical Leonardo DUAL 45 aflat în dotare (model 503200250 GLCO180) | 90 000,00 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 30.07.2024 → 31.12.2024 | Присуждено |
Документы 3
- documentatia standard.docx
- duae.doc
- anunt de participare.pdf
Поданные предложения 12
| Участник | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| DataControl SRL | 11 | 90 000,00 MDL | На рассмотрении | 08.07.2024 06:21 UTC |
| SC ERICON SRL | 9 | 21 700,00 MDL | На рассмотрении | 07.07.2024 10:39 UTC |
| DataControl SRL | 2 | 85 000,00 MDL | На рассмотрении | 08.07.2024 06:21 UTC |
| SC ERICON SRL | 2 | 160 000,00 MDL | На рассмотрении | 07.07.2024 10:34 UTC |
| SC ERICON SRL | 5 | 23 579,00 MDL | На рассмотрении | 07.07.2024 10:37 UTC |
| DataControl SRL | 9 | 47 000,00 MDL | На рассмотрении | 08.07.2024 06:21 UTC |
| SC ERICON SRL | 4 | 29 200,00 MDL | На рассмотрении | 07.07.2024 10:36 UTC |
| Denolga Medical | 10 | 24 444,00 MDL | На рассмотрении | 05.07.2024 09:04 UTC |
| Serana Grup Srl | 11 | 89 800,00 MDL | На рассмотрении | 05.07.2024 13:11 UTC |
| SC ERICON SRL | 6 | 72 000,00 MDL | На рассмотрении | 07.07.2024 10:38 UTC |
| SC ERICON SRL | 3 | 8 500,00 MDL | На рассмотрении | 07.07.2024 10:35 UTC |
| SC ERICON SRL | 7 | 20 000,00 MDL | На рассмотрении | 07.07.2024 10:38 UTC |
Решения о присуждении 14
| Поставщик | Лот | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Предложений не поступило | 08.07.2024 08:30 UTC | |
| 8 | — | Предложений не поступило | 08.07.2024 08:30 UTC | |
| DataControl SRL | 2 | 85 000,00 MDL | Предложения отклонены | 24.07.2024 12:29 UTC |
| SC ERICON SRL | 2 | 160 000,00 MDL | Победитель определён | 23.07.2024 11:38 UTC |
| SC ERICON SRL | 7 | 20 000,00 MDL | Победитель определён | 23.07.2024 12:53 UTC |
| SC ERICON SRL | 4 | 29 200,00 MDL | Победитель определён | 23.07.2024 12:51 UTC |
| SC ERICON SRL | 3 | 8 500,00 MDL | Победитель определён | 23.07.2024 12:51 UTC |
| Serana Grup Srl | 11 | 89 800,00 MDL | Победитель определён | 23.07.2024 12:55 UTC |
| DataControl SRL | 11 | 90 000,00 MDL | Предложения отклонены | 10.07.2024 13:41 UTC |
| SC ERICON SRL | 9 | 21 700,00 MDL | Победитель определён | 23.07.2024 12:54 UTC |
| DataControl SRL | 9 | 47 000,00 MDL | Предложения отклонены | 10.07.2024 13:37 UTC |
| Denolga Medical | 10 | 24 444,00 MDL | Победитель определён | 23.07.2024 12:54 UTC |
| SC ERICON SRL | 6 | 72 000,00 MDL | Победитель определён | 23.07.2024 12:52 UTC |
| SC ERICON SRL | 5 | 23 579,00 MDL | Предложения отклонены | 24.07.2024 12:35 UTC |
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 8
| Поставщик | Лот | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|---|
| SC ERICON SRL | 2 | 160 000,00 MDL | Договор в подготовке | 24.07.2024 12:30 UTC |
| SC ERICON SRL | 3 | 8 500,00 MDL | Договор в подготовке | 24.07.2024 12:31 UTC |
| SC ERICON SRL | 4 | 29 200,00 MDL | Договор в подготовке | 24.07.2024 12:32 UTC |
| SC ERICON SRL | 6 | 72 000,00 MDL | Договор в подготовке | 24.07.2024 12:33 UTC |
| SC ERICON SRL | 7 | 20 000,00 MDL | Договор в подготовке | 24.07.2024 12:33 UTC |
| SC ERICON SRL | 9 | 21 700,00 MDL | Договор в подготовке | 24.07.2024 12:36 UTC |
| Denolga Medical | 10 | 24 444,00 MDL | Договор в подготовке | 24.07.2024 12:37 UTC |
| Serana Grup Srl | 11 | 89 800,00 MDL | Договор в подготовке | 24.07.2024 12:38 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.