Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1716356510885
Articole imprimate de papetărie
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
40 033,34 MDL
Până la termen
expirat
30.05.2024 07:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
9
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Ofertele au fost respinse
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Articole imprimate de papetărie
Parametrii achiziției
- CPV
- 22 › 22800000-8 · Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 40 033,34 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 40 033,34 MDL · 2024-05-22 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
22.05.2024 · 10:38 UTC
Clarificarea condițiilor
22.05.2024 → 27.05.2024 07:00 UTC
Se primesc oferte
27.05.2024 → 30.05.2024 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
30.05.2024
Executarea contractului
06.06.2024 → 31.12.2024 06:00 UTC
Obiectele achiziției 3
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Adeverinţă de recrutare. Coperta cu colţurile dreptunghiulare din carton cu densitatea minim 200 g/m². Densitatea hârtiei din interior minim 90 g/m², tipar pe hârtie specială cu minim 2 semne de protecţie. Interiorul blocului – cusut cu scoabe. Fiecare adeverinţă de recrutare are număr de înregistrare individual, începând cu AB nr.xxxxxx4*. *numărul de ordine va fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 2 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 11 000 buc. |
| 2 | 2 | Fişă de evidenţă. Tiparul pe carton de tip HROMARZAT sau echivalent cu densitatea minim 275 g/m². Fiecare fişă de evidenţă are număr de înregistrare individual, începând cu AB nr.xxxxxx3*. *numărul de ordine va fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 2 zile de la termenul limită de punerea ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 11 000 buc. |
| 3 | 3 | Proces-verbal cu privire la contravenţie. Tiparul pe hârtie auto-copiatoare, culori 2+1, culoare albă, format A4. Să fie codificat printr-un cod de bare. Fiecare Proces-verbal cu privire la contravenţie are număr de înregistrare individual, începând cu PMA nr.xxxxxxx1*. *numărul de ordine va fi remis la momentul încheierii contractului. Mostra va fi prezentată de către fiecare operator economic în termen de 2 zile de la termenul limită de depunere a ofertelor conform modelului existent. Modelul respectiv poate fi vizualizat la sediul Autorităţii Contractante. | 22800000-8 Registre, registre contabile, clasoare, formulare şi alte articole imprimate de papetărie din hârtie sau din carton | 1 000 buc. |
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Adeverinţă de recrutare | 24 750,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 06.06.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Fişă de evidenţă | 13 200,00 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 06.06.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Proces-verbal cu privire la contravenţie | 2 083,34 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 06.06.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 2
22.05.2024 10:38 UTC · dimensiuni
specificati va rugam dimensiunile la fisa de evidenta si adeverinta de recrut
Răspunsul autorității: Conform Anuntului de participare modelele fișei de evidență și adeverinței de recrut pot fi vizualizate la sediul Autorităţii Contractante.
24.05.2024 09:36 UTC · Numerotarea este tipar inalt sau digital
Buna ziua. Numerotarea este tipar inalt sau digital?
Răspunsul autorității: Conform Anuntului de participare modelele pot fi vizualizate la sediul Autorităţii Contractante.
Cerințele minime pentru numerotare trebuie să fie tipar digital.
Documente 2
- Anunt de participare articole imprimate.docx
- Anunt de participare articole imprimate.signed.pdf
Oferte depuse 9
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 1 | 24 200,00 MDL | În examinare | 30.05.2024 05:57 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 1 | 28 952,00 MDL | În examinare | 30.05.2024 05:56 UTC |
| Nova Imprim SRL | 2 | 11 548,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 09:38 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 3 | 2 100,00 MDL | În examinare | 30.05.2024 06:04 UTC |
| Nova Imprim SRL | 3 | 3 724,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 09:39 UTC |
| Nova Imprim SRL | 1 | 15 713,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 09:37 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 2 | 15 752,00 MDL | În examinare | 30.05.2024 05:56 UTC |
| “Tipografia Nr.1” | 3 | 5 640,00 MDL | În examinare | 30.05.2024 05:57 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" | 2 | 12 650,00 MDL | În examinare | 30.05.2024 06:02 UTC |
Decizii de atribuire 9
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| IS FEP "Tipografia Centrala" Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 3 | 2 100,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:02 UTC |
| Nova Imprim SRL Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 3 | 3 724,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:04 UTC |
| “Tipografia Nr.1” Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 3 | 5 640,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:06 UTC |
| Nova Imprim SRL Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 2 | 11 548,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:02 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 2 | 12 650,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:06 UTC |
| “Tipografia Nr.1” Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 2 | 15 752,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:08 UTC |
| Nova Imprim SRL Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 1 | 15 713,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:00 UTC |
| IS FEP "Tipografia Centrala" Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 1 | 24 200,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:04 UTC |
| “Tipografia Nr.1” Documentele deciziei: decizie de anulare articole.pdf ↗ | 1 | 28 952,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 07.06.2024 06:07 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True