Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1716272387567
Мебель для нужд подведомственных учреждений примарии мун. Комрат.
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
340 559,00 MDL
Până la termen
expirat
30.05.2024 07:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Мебель для нужд подведомственных учреждений примарии мун. Комрат.
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39100000-3 · Мебель
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 340 559,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
- Finanțare
- Primaria mun.Comrat · 340 559,00 MDL · 2024-05-21 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
21.05.2024 · 10:46 UTC
Clarificarea condițiilor
21.05.2024 → 26.05.2024 07:00 UTC
Se primesc oferte
26.05.2024 → 30.05.2024 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
31.05.2024
Executarea contractului
01.06.2024 → 31.12.2024 07:32 UTC
Obiectele achiziției 32
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Стол детский трапециевидный, регулируемый по высоте, ростовые группы №4-7 | 39100000-3 Мебель | 8 buc. |
| 2 | 1 | Стол детский, прямоугольный, регулируемый по высоте, ростовые группы №4-7 | 39100000-3 Мебель | 4 buc. |
| 3 | 1 | Детский стул ISO с покрытием HPL | 39100000-3 Мебель | 30 buc. |
| 4 | 1 | Шкафчик детский «Цветочная поляна» | 39100000-3 Мебель | 1 buc. |
| 5 | 1 | Детская мебель Fradelly для игры | 39100000-3 Мебель | 3 buc. |
| 6 | 1 | Тумбочка с дверцей и полкой внутри | 39100000-3 Мебель | 1 buc. |
| 7 | 2 | Шкаф кухонный навесной | 39100000-3 Мебель | 10 buc. |
| 8 | 2 | Кухонный шкаф-тумба | 39100000-3 Мебель | 10 buc. |
| 9 | 2 | Стул деревянный | 39100000-3 Мебель | 50 buc. |
| 10 | 2 | Тумба | 39100000-3 Мебель | 1 buc. |
| 11 | 2 | Шкаф «Бабочка» | 39100000-3 Мебель | 7 buc. |
| 12 | 2 | Шкаф для игрушек | 39100000-3 Мебель | 3 buc. |
| 13 | 2 | Шкаф хозяйственный | 39100000-3 Мебель | 5 buc. |
| 14 | 2 | Шкаф с полками | 39100000-3 Мебель | 12 buc. |
| 15 | 2 | Игровой сухой бассейн | 39100000-3 Мебель | 1 buc. |
| 16 | 2 | Игровая парикмахерская | 39100000-3 Мебель | 11 buc. |
| 17 | 2 | Игровая кухня | 39100000-3 Мебель | 10 buc. |
| 18 | 3 | Учительский стол | 39100000-3 Мебель | 6 buc. |
| 19 | 3 | Учительское кресло | 39100000-3 Мебель | 5 buc. |
| 20 | 3 | Учительское кресло | 39100000-3 Мебель | 1 buc. |
| 21 | 4 | Детский шкаф для одежды | 39100000-3 Мебель | 10 buc. |
| 22 | 5 | Пьедестал | 39100000-3 Мебель | 2 buc. |
| 23 | 5 | Пьедестал | 39100000-3 Мебель | 1 buc. |
| 24 | 5 | Кресло офисное | 39100000-3 Мебель | 1 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 32) | ||||
Loturi 5
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Лот №1: Мебель для д/с №4 | 34 400,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.06.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
| 2 | Лот №2: Мебель для д/с №5 | 199 951,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.06.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
| 3 | Лот №3. Мебель для д/с №7 | 24 128,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.06.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
| 4 | Лот №4. Мебель для д/с №9 | 44 100,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.06.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
| 5 | Лот №5. Мебель для МСШ | 37 980,00 MDL | мун.Комрат str. Tretiacova, 36 | 01.06.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
Documente 9
- duae.doc
- лот №1. мебель дс №4.pdf
- лот №2. мебель дс №5.docx
- лот №3. мебель дс №7.docx
- лот №4. мебель дс №9.jpg
- anunt_de_participare_.signed.pdf
- documentația standard.signed.pdf
- duae.signed.pdf
- декларация о коррупционных действиях.signed.pdf
Oferte depuse 6
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Taticol SRL | 2 | 165 850,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 16:24 UTC |
| Special-Mobil | 5 | 37 980,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 08:34 UTC |
| Special-Mobil | 4 | 40 100,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 08:33 UTC |
| Taticol SRL | 3 | 19 500,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 16:25 UTC |
| Taticol SRL | 1 | 23 880,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 16:24 UTC |
| Taticol SRL | 4 | 32 000,00 MDL | În examinare | 29.05.2024 16:25 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Taticol SRL Documentele deciziei: 28 протокол решения.pdf ↗ | 1 | 23 880,00 MDL | Câștigător desemnat | 05.06.2024 07:14 UTC |
| Taticol SRL Documentele deciziei: 28 протокол решения.pdf ↗ | 3 | 19 500,00 MDL | Câștigător desemnat | 05.06.2024 07:16 UTC |
| Taticol SRL Documentele deciziei: 28 протокол решения.pdf ↗ | 4 | 32 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 05.06.2024 07:18 UTC |
| Special-Mobil | 4 | 40 100,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 03.06.2024 08:04 UTC |
| Special-Mobil Documentele deciziei: 28 протокол решения.pdf ↗ | 5 | 37 980,00 MDL | Câștigător desemnat | 05.06.2024 07:19 UTC |
| Taticol SRL Documentele deciziei: 28 протокол решения.pdf ↗ | 2 | 165 850,00 MDL | Câștigător desemnat | 05.06.2024 07:15 UTC |
Modificări oficiale 2
21.05.2024 06:44 UTC
General change of Contract Notice
21.05.2024 10:46 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 5
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Taticol SRL | 1 | 23 880,00 MDL | Contract în pregătire | 05.06.2024 07:14 UTC |
| Taticol SRL | 2 | 165 850,00 MDL | Contract în pregătire | 05.06.2024 07:16 UTC |
| Taticol SRL | 3 | 19 500,00 MDL | Contract în pregătire | 05.06.2024 07:17 UTC |
| Taticol SRL | 4 | 32 000,00 MDL | Contract în pregătire | 05.06.2024 07:18 UTC |
| Special-Mobil | 5 | 37 980,00 MDL | Contract în pregătire | 05.06.2024 07:19 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.