Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1715839515473
Fîn de lucernă, Fân de pajiste, paie uscate și Sare naturală furajera pentru animale din ÎM „Gradina Zoologică”
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
676 885,00 MDL
Până la termen
expirat
28.05.2024 11:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lot 1 Furaje uscate
Lot 2 Fîn de de pajiște
Lot 3 Paie de grâu
Lot 4 Sare naturală furajera pentru animale
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15700000-5 · Furaje
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 676 885,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Grădina Zoologică · 676 885,00 MDL · 2024-05-16 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
16.05.2024 · 15:55 UTC
Clarificarea condițiilor
16.05.2024 → 22.05.2024 11:00 UTC
Se primesc oferte
22.05.2024 → 28.05.2024 11:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
29.05.2024
Executarea contractului
31.05.2024 → 31.12.2024 07:30 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Fîn de lucernă | 15700000-5 Furaje | 60 000 kg/ha |
| 2 | 2 | Iarba trebuie să fie până la stadie de înmugurire, tânără, moale, cu frunziș păstrat. Culoarea verde. Crescută fără utilizarea fertilitanțelor și pesticidelor.fără adaos de plante dăunătoare, spini și ierburi de mlăștini, fără mucegai. Recolta anului 2024, în baloți (тюки) cu masa de 15-30 kg, fân grup D clasa 1 | 15700000-5 Furaje | 120 000 kg/ha |
| 3 | 3 | fără mucegai și plante dăunătoare, recolta anului 2024, uscată, în baloți cu masa 20-30 kg | 15700000-5 Furaje | 5 000 kg/ha |
| 4 | 4 | Sare naturala pentru hrana animalelor (furajera). Forme diferită Volum 15-25 kg | 15700000-5 Furaje | 800 kg pe pers. |
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1 Furaje uscate Lucerna trebuie să fie până la stadie de înmugurire, fără mucegai și plante dăunătoare, culoare verzuie, recolta anului 2024, fân grup A clasa I. Baloți(тюки) de lucerna cu masa 15-30 kg | 250 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 31.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Lot 2 Fîn de de pajiște Iarba trebuie să fie până la stadie de înmugurire, tânără, moale, cu frunziș păstrat. Culoarea verde. Crescută fără utilizarea fertilitanțelor și pesticidelor.fără adaos de plante dăunătoare, spini și ierburi de mlăștini, fără mucegai. Recolta anului 2024, în baloți (тюки) cu masa de 15-30 kg, fân grup D clasa 1 | 400 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 31.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Lot 3 Paie de grâu fără mucegai și plante dăunătoare, recolta anului 2024, uscată, în baloți cu masa 20-30 kg | 20 885,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 31.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Lot 4 Sare naturală furajera pentru animale Sare naturala pentru hrana animalelor (furajera).
Forme diferită Volum 15-25 kg
| 6 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 31.05.2024 → 31.12.2024 | Nereușită |
Întrebări și răspunsuri 2
16.05.2024 15:55 UTC · Buna ziua
Privitor la Certificat de înregistrare oficială pentru siguranța alimentelor, va referiti doar la lotul cu sare???
Ca sa fie clar pentru toata lumea...
Răspunsul autorității: Buna ziua, doar pentru Sare pentru celelalte loturi se va prezenta doc. corespunzătoare
18.05.2024 10:50 UTC · Buna
Câte solicitari vor fi pentru livrarea mărfii, pentru fiecare lot separat si in ce parioadă?! Motivul întrebării fiind calcularea serviciilor de transport, inclusiv incarcarea si descarcarea mărfii.
Răspunsul autorității: Bună ziua, drept răspuns la întrebarea Dvs va fi următoarea: Fin pajiște și lucernă va fi de 3/4 livrări, vom solicita ca cantitatea să fie achiziționată de către noi pîna la data de 30 noiembrie. Depozitul pe care îl deținem ne asigură să depozităm pîna la 60/70 tone de fînet
Documente 3
- anunț de participare .signed.pdf
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docx
- duae_ro.doc
Oferte depuse 5
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Bionava | 3 | 20 000,00 MDL | În examinare | 27.05.2024 09:39 UTC |
| Î.I. LOZAN SERGIU | 1 | 227 778,00 MDL | În examinare | 27.05.2024 21:01 UTC |
| Bionava | 2 | 420 000,00 MDL | În examinare | 27.05.2024 09:37 UTC |
| Î.I. LOZAN SERGIU | 3 | 18 518,52 MDL | În examinare | 27.05.2024 21:01 UTC |
| Bionava | 1 | 270 000,00 MDL | În examinare | 27.05.2024 09:36 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Î.I. LOZAN SERGIU | 1 | 227 778,00 MDL | Decizia se examinează | 29.05.2024 11:47 UTC |
| Bionava | 1 | 270 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 29.05.2024 11:47 UTC |
| Bionava Documentele deciziei: scrisoare de refuz.pdf ↗ | 2 | 420 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 15.07.2024 12:53 UTC |
| Î.I. LOZAN SERGIU | 3 | 18 518,52 MDL | Decizia se examinează | 29.05.2024 11:47 UTC |
| Bionava | 3 | 20 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 29.05.2024 11:47 UTC |
| 4 | — | Nu s-au depus oferte | 28.05.2024 11:00 UTC |
Modificări oficiale 1
16.05.2024 07:02 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True