Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1713772332782
Servicii de mentenanță Sistemului de Evidență Contabilă 1C (SIIECAP) pentru anul 2024
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Anularea procedurii de achiziție publică:
În temeiul art.71, alin.(1), lit. d) al Legii privind achizițiile publice nr.131/2015, autoritatea contractantă anulează procedura - pe motiv că a fost depusă ofertă neconformă, nu a fost elaborată și prezentată în conformitate cu cerințele cuprinse în documentația de atribuire.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
150 000,00 MDL
Până la termen
expirat
14.05.2024 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Servicii de mentenanță Sistemului de Evidență Contabilă 1C (SIIECAP) pentru anul 2024
Parametrii achiziției
- CPV
- 72 › 72200000-7 · Servicii de programare şi de consultanţă software
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 150 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 150 000,00 MDL · 2024-04-22 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
04.06.2024 · 07:11 UTC
Clarificarea condițiilor
22.04.2024 → 02.05.2024 08:00 UTC
Se primesc oferte
02.05.2024 → 14.05.2024 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
14.05.2024
Executarea contractului
30.05.2024 → 31.12.2024 00:00 UTC
Obiectele achiziției 3
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | 1.1 Mentenanță preventivă | 72200000-7 Servicii de programare şi de consultanţă software | 1 unitate |
| 2 | 1.2 Mentenanță corectivă | 72200000-7 Servicii de programare şi de consultanţă software | 50 unitate |
| 3 | 1.3 Mentenanță adaptivă | 72200000-7 Servicii de programare şi de consultanţă software | 50 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de mentenanță a programului 1C contabilitate Conform caietului de sarcini. | 150 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 30.05.2024 → 31.12.2024 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 2
23.04.2024 08:51 UTC · 9.Tehnologii utilizate
Buna ziua, Va rugam sa explicati informatia despre tehnologii utilizate, indicate in Caietul de sarcini:
2)Limbajele de programare: .NET4.5, WebAssembler 6.0;
Răspunsul autorității: Buna ziua. NET Framework reprezintă un mod de interfață utilizator care rulează programe independente de sistemul hardware. Altfel spus, utilizatorul are posibilitatea de a rula același program efectiv (compilat inițial pe un echipament hardware) fiind compilat pentru platforma dot net, pe un alt echipament hardware, dar care rulează un sistem de operare (sau platformă) dot net. WebAssembly (sometimes abbreviated Wasm) defines a portable binary-code format and a corresponding text format for executable programs[2] as well as software interfaces for facilitating interactions between such programs and their host environment.
23.04.2024 09:38 UTC · Specialisti
Va rugam sa explicati cerinta urmatoare obligatorie:
Actul specialiEtilor certificali in
С#, MS SQL, .Net Соrе, etc.
pentru tehnologiile descrise in
caietul de sarcini
Răspunsul autorității: ANSP deține nu numai forma clasică 1C, ce și o pagină web interconectată la baza de date (cu cititoare de barcode și imprimante), care la fel este amplă cu multe cîmpuri adăugătoare și pentru mentenanță este nevoie de specialiști certificați în domeniile expuse.
Documente 6
- anunț de participare.pdf
- ds_bunuri_servicii_omf.docx
- duae.docx
- age-3011-289-05042024-ansp.semnat.pdf
- caiet sarcini 1c mentenanta mod.semnat.pdf
- caiet sarcini 1c mentenanta mod.docx
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| "Modern Sistem" SRL | 148 500,00 MDL | În examinare | 02.05.2024 10:52 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| "Modern Sistem" SRL | 148 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 14.05.2024 09:38 UTC |
Modificări oficiale 2
22.04.2024 11:17 UTC
General change of Contract Notice
24.05.2024 13:39 UTC · Anulare · Anunț de participare
Servicii de mentenanță Sistemului de Evidență Contabilă 1C (SIIECAP) pentru anul 2024
Anularea procedurii de achiziție publică:
În temeiul art.71, alin.(1), lit. d) al Legii privind achizițiile publice nr.131/2015, autoritatea contractantă anulează procedura - pe motiv că a fost depusă ofertă neconformă, nu a fost elaborată și prezentată în conformitate cu cerințele cuprinse în documentația de atribuire.
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True