Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1713522851878
Tehnică de uz casnic și industrie pentru ÎM „Gradina Zoologică”
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
134 585,00 MDL
Până la termen
expirat
26.04.2024 07:30 UTC
Loturi
6
Oferte depuse
11
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Aer condiționat,
Încălzitor de apă,
Tehnică de bucătărie,
Încălzitor de perete,
Mașină de uscat si spălat rufe,
Microscop.
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39700000-9 · Aparate de uz casnic
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 134 585,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Grădina Zoologică · 134 585,00 MDL · 2024-04-19 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
19.04.2024 · 11:00 UTC
Clarificarea condițiilor
19.04.2024 → 22.04.2024 07:00 UTC
Se primesc oferte
22.04.2024 → 26.04.2024 07:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.04.2024
Executarea contractului
01.05.2024 → 31.12.2024 11:53 UTC
Obiectele achiziției 12
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Aer Conditioner Inventor | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 2 | 2 | Încălzitor de Apa | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 5 buc. |
| 3 | 2 | Încălzitor de apă electric instant | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 2 buc. |
| 4 | 3 | Cântar de bucătărie (10-15 kg) | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 5 | 3 | Fierbător de apă | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 10 buc. |
| 6 | 3 | Cuptor cu microundă | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 8 buc. |
| 7 | 3 | CINTAR ELECTRONIC 100-300 kg | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 8 | 4 | Încălzitor ceramică | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 5 buc. |
| 9 | 4 | Încălzitor ceramică | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 10 | 5 | Mașina de uscare profesională | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 11 | 5 | Mașina de spălat rufe | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 12 | 6 | Microscoape optice & lupe | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
Loturi 6
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Aer condiționat Aer condiționat Inventor, puterea mini. 18000 BTU,
- Compresor inverter,.
- Intervalul de temperatură de lucru pentru încălzire să fie cuprins între -20°C și +24°C.
- Clasa energetică ar fi de dorit să fie A+++, pentru minimizarea consumului de energie.
- Nivelul redus de zgomot .
- Capacitatea de acoperire a unei suprafețe de la 30 m2 până la 40m2.
- Conexiuni potrivite și lungimea traseului să fie incluse.
Să fie incluse funcții de bază (răcire, încălzire, uscare și ventilație).
Accesorii: telecomandă/ Opțiunea WI-FI
Garanție: ≥24 luni.
| 13 750,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 01.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Încălzitor de apă Încălzitor de Apa
Încălzitor de apă electric instant | 17 085,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 01.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Tehnică de bucătărie Cântar de bucătărie (10-15 kg).
Fierbător de apă.
Cuptor cu microundă.
CINTAR ELECTRONIC 100-300 kg
| 23 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 01.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Încălzitor de perete Încălzitor ceramică Control mecanic
Suprafața maximala, 8 m2
Putere, W + 395
Elementul de încălzire ceramică
Dimensiuni (LxÎxA), mm 600x600x14.
Suprafața maximala, 10 m2
Putere, W + 500
| 12 085,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 01.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 5 | Mașina de uscat și spălat haine Mașina de uscare profesională,
Mașina de spălat rufe | 62 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 01.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
| 6 | Microscop Tip: Microscop biologic pentru transmisie / Incident
Iluminare: LED, curent alternativ
Roata filtrantă de culoare: roșu, verde (strălucitor, întunecat), galben, albastru
Marirea optică de la 50 pina la 2000
Stocare detașabilă- SD, SDHC (≤ 32 GB)
Rezoluția camerei: + 5MP
Garanție ≥ 12 luni
| 6 665,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 01.05.2024 → 31.12.2024 | Rezultat nestabilit |
Documente 1
- anunt de participare.pdf
Oferte depuse 11
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Feniximpex SRL | 1 | 11 202,22 MDL | În examinare | 26.04.2024 06:53 UTC |
| Eleamag SRL | 2 | 16 050,00 MDL | În examinare | 24.04.2024 09:52 UTC |
| Eleamag SRL | 4 | 11 490,00 MDL | În examinare | 24.04.2024 09:52 UTC |
| Eleamag SRL | 5 | 69 000,00 MDL | În examinare | 24.04.2024 09:53 UTC |
| Aquaprof | 5 | 47 700,00 MDL | În examinare | 25.04.2024 15:17 UTC |
| Feniximpex SRL | 2 | 11 460,00 MDL | În examinare | 26.04.2024 06:54 UTC |
| COMPANIA SUCCESULUI | 5 | 12 698,00 MDL | În examinare | 24.04.2024 17:54 UTC |
| Eleamag SRL | 3 | 25 470,00 MDL | În examinare | 24.04.2024 09:52 UTC |
| BTS PRO | 1 | 10 575,00 MDL | În examinare | 25.04.2024 12:29 UTC |
| BTS PRO | 5 | 13 950,00 MDL | În examinare | 25.04.2024 12:29 UTC |
| Eleamag SRL | 6 | 6 650,00 MDL | În examinare | 24.04.2024 09:53 UTC |
Decizii de atribuire 11
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| COMPANIA SUCCESULUI | 5 | 12 698,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 26.04.2024 09:32 UTC |
| BTS PRO | 5 | 13 950,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 26.04.2024 09:33 UTC |
| Aquaprof | 5 | 47 700,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 26.04.2024 09:33 UTC |
| Eleamag SRL | 5 | 69 000,00 MDL | Decizia se examinează | 26.04.2024 07:30 UTC |
| Feniximpex SRL | 2 | 11 460,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 29.04.2024 08:29 UTC |
| Eleamag SRL | 2 | 16 050,00 MDL | Decizia se examinează | 26.04.2024 07:30 UTC |
| BTS PRO | 1 | 10 575,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 29.04.2024 07:58 UTC |
| Feniximpex SRL | 1 | 11 202,22 MDL | Decizia se examinează | 26.04.2024 07:30 UTC |
| Eleamag SRL | 6 | 6 650,00 MDL | Decizia se examinează | 26.04.2024 07:30 UTC |
| Eleamag SRL | 3 | 25 470,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 29.04.2024 08:49 UTC |
| Eleamag SRL | 4 | 11 490,00 MDL | Decizia se examinează | 26.04.2024 07:30 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True