Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1712572487121
Autoturisme
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
În temeiul prevederilor art. 71 alin. (1) lit. d) liniuța a treia și a opta din Legea nr. 131/2015 privind achiziţiile publice
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
2 808 600,00 MDL
Până la termen
expirat
29.04.2024 07:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Autoturisme
Parametrii achiziției
- CPV
- 34 › 34110000-1 · Autoturisme
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 2 808 600,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agentia Servicii Publice · 2 808 600,00 MDL · 2024-01-01 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.05.2024 · 14:05 UTC
Clarificarea condițiilor
08.04.2024 → 18.04.2024 07:00 UTC
Se primesc oferte
18.04.2024 → 29.04.2024 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
29.04.2024
Executarea contractului
10.05.2024 → 30.12.2024 11:49 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lotul nr. 1 Autoturisme | 34110000-1 Autoturisme | 3 buc. |
| 2 | 2 | Lotul nr. 2 Autoturisme | 34110000-1 Autoturisme | 2 buc. |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul nr. 1 Autoturisme - Automobil nou, anul fabricării minim 2023.
- Actele necesare pentru înmatricularea automobilului în Registru de Stat al Transporturilor din Republica Moldova;
- Combustibil – Benzină;
- Puterea motorului minim 180 CP;
- Capacitatea cilindrică minim 1950 cm3;
- Nivel de poluare minim EURO 6;
- Tip caroserie - Sedan;
- Lungimea caroseriei pe bare de protecţie minim 4860 mm;
- Culoarea: Gri închis metalizat sau negru metalizat;
- Numărul de uşi: 4;
- Tip cutie viteză – automată cu trepte;
- Transmisie –tracțiune față;
- Servomecanism de direcţie;
- Volan reglabil multifuncțional;
- Cruise control;
- Parbriz încălzit electric;
- Oglinda interioară cu efect antiorbire;
- Blocuri optice față LED/spate LED;
- Sistemul de frânare dotat cu ABS+AFU;
- Sistem ESP inclusiv XDS și MKB;
- Sistem electronic de evitare sau atenuare a accidentelor;
- Sistem de monitorizare a presiunii în pneuri;
- Proiectoare de ceață;
- Airbag: Frontale și laterale pentru şofer şi pasageri;
- Sistem de aer condiţionat;
- Garda de la sol minim 155 ml;
- Sistem acces în mașină fără chei;
- Închidere centralizată cu 2 chei pentru auto;
- Încălzirea banchetelor față și spate;
- Senzori parcare față și spate cu frânare automată;
- Senzori de ploaie;
- Cotier față - spate;
- Volumul portbagaj minim 620 l;
- Jante aliaj ușor;
- Dotată cu roată de rezervă;
- Covoraşe, trusă auto (vestă, stingător, trusă medicală, triunghiul);
Garanţie extinsă 4 ani sau 100 000 km.
Pneurile vehiculelor - rezistența la rulare: (1) îndeplinesc criteriul de apartenență fie la clasa „A”, fie la clasa „B” de eficiență energetică a consumului de combustibil pentru rezistența la rulare și (2) îndeplinesc criteriul de apartenență fie la clasa „A”, fie la clasa „B” pentru aderența pe teren umed (pneuri cu cea mai ridicată clasă de aderenţă).
| 1 872 600,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 10.05.2024 → 30.12.2024 | Anulată |
| 2 | Lotul nr. 2 Autoturisme - Automobil nou, anul fabricării minim 2023;
- Actele necesare pentru înmatricularea automobilului în Registru de Stat al Transporturilor din Republica Moldova;
- Combustibil: – Benzină;
- Puterea motorului minim 140 CP;
- Capacitatea cilindrică minim 1350 cm3;
- Nivel de depoluare minim EURO 6;
- Tip caroserie - Sedan;
- Lungimea caroseriei pe bare de protecţie minim 4600 mm;
- Culoarea: Gri închis metalizat sau negru metalizat;
- Numărul de uşi: 4;
- Tip cutie viteză – automată cu trepte;
- Transmisie –tracțiune față;
- Blocuri optice fașă spate LED;
- Servomecanism de direcţie;
- Cruise control;
- Senzori parcare față și spate cu frânare automată;
- Sistem de monitorizare a presiunii în pneuri;
- Jante aliaj ușor 7Jx16;
- Volan reglabil multifuncțional;
- Geamuri electrice față spate;
- Încălzire banchete față;
- Oglinzi exterioare cu reglaj electric, încălzite;
- Sistemul de frânare dotat cu ABS+AFU;
- Sistem ESP inclusiv XDS și MKB;
- Proiectoare de ceață;
- Airbag: Frontale și laterale pentru şofer şi pasageri;
- Sistem de aer condiţionat;
- Garda de la sol minim 155 ml;
- Închidere centralizată cu 2 chei pentru automobil;
- Multimedia;
- Cotier față - spate;
- Volumul portbagaj minim 580 l;
- Dotată cu roată de rezervă;
- Covoraşe, trusă auto (vestă, stingător,trusă medicală, triunghiul);
Garanţie extinsă 4 ani sau 100 000 km.
Pneurile vehiculelor - rezistența la rulare: (1) îndeplinesc criteriul de apartenență fie la clasa „A”, fie la clasa „B” de eficiență energetică a consumului de combustibil pentru rezistența la rulare și (2) îndeplinesc criteriul de apartenență fie la clasa „A”, fie la clasa „B” pentru aderența pe teren umed (pneuri cu cea mai ridicată clasă de aderenţă).
| 936 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 10.05.2024 → 30.12.2024 | Anulată |
Documente 8
- anexa nr. 24 contract-model.signed.pdf
- anexe la documentatia standard.docx
- anexe la documentatia standard.signed.pdf
- declaratie.doc
- declaratie.signed.pdf
- duae.docx
- duae.signed.pdf
- anunt de participare.signed.pdf
Oferte depuse 2
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| DAAC Auto SRL | 1 | 1 863 000,00 MDL | În examinare | 27.04.2024 15:39 UTC |
| DAAC Auto SRL | 2 | 1 080 000,00 MDL | În examinare | 27.04.2024 15:51 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| DAAC Auto SRL Documentele deciziei: instiintare.signed.pdf ↗ | 2 | 1 080 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 29.05.2024 14:01 UTC |
| DAAC Auto SRL Documentele deciziei: instiintare.signed.pdf ↗ | 1 | 1 863 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 29.05.2024 14:00 UTC |
Modificări oficiale 1
29.05.2024 14:04 UTC · Anulare · Anunț de participare
Autoturisme
În temeiul prevederilor art. 71 alin. (1) lit. d) liniuța a treia și a opta din Legea nr. 131/2015 privind achiziţiile publice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True