RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1711957289844

Carburanţi vrac

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
3 566 555,84 MDL
Până la termen
expirat
14.05.2024 07:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
9
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Carburanţi vrac

Parametrii achiziției

CPV
0909100000-0 · Combustibili
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
3 566 555,84 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 3 566 555,84 MDL · 2024-04-01 → 2024-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
01.04.2024 · 07:57 UTC
Clarificarea condițiilor
01.04.2024 → 22.04.2024 07:00 UTC
Se primesc oferte
22.04.2024 → 14.05.2024 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
14.05.2024
Executarea contractului
20.05.2024 → 31.12.2024 08:51 UTC

Obiectele achiziției 3

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Benzină A-95 vrac09100000-0
Combustibili
30 000 l
22Motorină vrac09100000-0
Combustibili
120 000 l
33Motorină de iarnă vrac09100000-0
Combustibili
38 290 l

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Benzină A-95 vrac
SM EN 228+A1:2017; Livrarea: 20000 litri – or. Chişinău; 10000 litri – or. Cahul; Termenul de livrare: 01.07.- 12.12.2024.
625 000,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
20.05.2024 → 31.12.2024Atribuit
2Motorină vrac
SM EN 590+A1:2017; Livrarea: 20000 litri – or. Chişinău; 60000 litri – or. Bălţi; 40000 litri – or. Cahul; Termenul de livrare: 01.07.- 12.12.2024.
2 230 000,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
20.05.2024 → 31.12.2024Atribuit
3Motorină de iarnă vrac
SM EN 590+A1:2017; Livrarea: 38290 litri – or. Chişinău; Termenul de livrare: 01.10.- 12.12.2024.
711 555,84 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
20.05.2024 → 31.12.2024Atribuit

Documente 4

  • Anunt de participare carburati vrac.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire01.04.2024
  • DS_bunuri_carburanti_omf_115_15_09_2021.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire01.04.2024
  • DS_bunuri_carburanti_omf_115_15_09_2021.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire01.04.2024
  • DUAE
    doar metadateDocumentația de atribuire01.04.2024

Oferte depuse 9

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Vero-Nadina22 083 998,85 MDLÎn examinare10.05.2024 13:15 UTC
LUKOIL-Moldova3686 348,25 MDLÎn examinare10.05.2024 10:44 UTC
LUKOIL-Moldova1634 000,00 MDLÎn examinare10.05.2024 10:44 UTC
Vero-Nadina1619 250,17 MDLÎn examinare10.05.2024 13:40 UTC
Siento3677 733,00 MDLÎn examinare14.05.2024 06:24 UTC
Siento1626 100,00 MDLÎn examinare14.05.2024 06:23 UTC
LUKOIL-Moldova22 151 000,00 MDLÎn examinare10.05.2024 10:44 UTC
Vero-Nadina3664 969,30 MDLÎn examinare10.05.2024 13:41 UTC
Siento22 124 000,00 MDLÎn examinare14.05.2024 06:23 UTC

Decizii de atribuire 9

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Vero-Nadina3664 969,30 MDLCâștigător desemnat20.05.2024 06:29 UTC
Siento3677 733,00 MDLRezultat nedivulgat14.05.2024 07:00 UTC
LUKOIL-Moldova3686 348,25 MDLRezultat nedivulgat14.05.2024 07:00 UTC
Vero-Nadina22 083 998,85 MDLCâștigător desemnat20.05.2024 05:39 UTC
Siento22 124 000,00 MDLRezultat nedivulgat14.05.2024 07:00 UTC
LUKOIL-Moldova22 151 000,00 MDLRezultat nedivulgat14.05.2024 07:00 UTC
Vero-Nadina1619 250,17 MDLCâștigător desemnat20.05.2024 05:34 UTC
Siento1626 100,00 MDLOfertele au fost respinse16.05.2024 09:56 UTC
LUKOIL-Moldova1634 000,00 MDLRezultat nedivulgat14.05.2024 07:00 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 3

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Vero-Nadina1619 250,17 MDLContract în pregătire20.05.2024 05:35 UTC
Vero-Nadina22 083 998,85 MDLContract în pregătire20.05.2024 05:42 UTC
Vero-Nadina3664 969,30 MDLContract în pregătire20.05.2024 06:29 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.