Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1711738279719
Achiziționarea hârtiei igienice pentru anul 2024
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
510 000,00 MDL
Până la termen
expirat
08.04.2024 06:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționarea hârtiei igienice pentru anul 2024
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33700000-7 · Produse de îngrijire personală
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 510 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Direcția generală pentru administrarea clădirilor Guvernului Republicii Moldova · 510 000,00 MDL · 2024-03-29 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
02.04.2024 · 08:36 UTC
Clarificarea condițiilor
29.03.2024 → 03.04.2024 06:00 UTC
Se primesc oferte
03.04.2024 → 08.04.2024 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
09.04.2024
Executarea contractului
15.04.2024 → 31.12.2024 19:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea hârtiei igienice pentru anul 2024 | 33700000-7 Produse de îngrijire personală | 74 300 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea hârtiei igienice pentru anul 2024 | 510 000,00 MDL | mun.Chişinău Piața Marii Adunări Naționale, 1 | 15.04.2024 → 31.12.2024 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
02.04.2024 08:36 UTC · Buna ziua. Referitor la loturi?
Buna ziua. Se poate de devizat pozitiile pe loturi separate?
Răspunsul autorității: Buna ziua, toate pozițiile sunt intr-un singur lot.
Documente 7
- anexa 22 specificații tehnice.docx
Documente cu același titlu: 2
- 01.04.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 29.03.2024 · doar metadate · Original ↗
- anexa 23 specificații de preț.docx
Documente cu același titlu: 2
- 01.04.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 29.03.2024 · doar metadate · Original ↗
- anunt de participare.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 01.04.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 29.03.2024 · doar metadate · Original ↗
- duae.semnat.pdf
Oferte depuse 4
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Vion Impex | 527 897,00 MDL | În examinare | 03.04.2024 12:46 UTC |
| IGIENA MARKET | 468 350,00 MDL | În examinare | 05.04.2024 11:06 UTC |
| SRL Akson Project | 630 558,34 MDL | În examinare | 05.04.2024 12:20 UTC |
| Mitra-Grup | 509 050,00 MDL | În examinare | 05.04.2024 17:39 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Mitra-Grup | 458 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 16.04.2024 09:34 UTC |
| IGIENA MARKET | 468 350,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 09.04.2024 12:35 UTC |
| Vion Impex | 527 897,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 09.04.2024 12:35 UTC |
| SRL Akson Project | 628 008,34 MDL | Ofertele au fost respinse | 09.04.2024 12:36 UTC |
Modificări oficiale 1
01.04.2024 05:11 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Mitra-Grup | 458 000,00 MDL | Contract în pregătire | 16.04.2024 09:34 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.