RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1711446892433

Lucrari de reparatie curenta la Centrul de Sanatate Soroca si OMF Zastinca

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 012 794,32 MDL
Până la termen
expirat
22.04.2024 08:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
8
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrari de reparatie curenta la Centrul de Sanatate Soroca si OMF Zastinca

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 012 794,32 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP Centrul de Sanatate Soroca · 1 012 794,32 MDL · 2024-03-26 → 2024-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
28.03.2024 · 09:04 UTC
Clarificarea condițiilor
26.03.2024 → 10.04.2024 07:00 UTC
Se primesc oferte
10.04.2024 → 22.04.2024 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
23.04.2024
Executarea contractului
02.05.2024 → 31.12.2024 11:12 UTC

Obiectele achiziției 2

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11lucari de reparatie CS Soroca45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.
22Lucrari de reparatie OMF Zastinca45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.

Loturi 2

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrari de reparatie curenta la IMSP CS Soroca
lucrari de reparatie curenta la CS Soroca
934 434,91 MDLmun.Soroca (r-l Soroca)
str .M.Eminescu 16
02.05.2024 → 31.12.2024Atribuit
2Lucrari de reparatie curenta la OMF Zastinca78 359,41 MDLmun.Soroca (r-l Soroca)
str .M.Eminescu 16
02.05.2024 → 31.12.2024Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

28.03.2024 06:37 UTC · Anunt
Buna ziua! Anunt de participare - pct.16 / 6 - Documentatia standart(semnata de către OE) - ce aveti in vedere sub cererea data? Multumesc
Răspunsul autorității: Buna ziua ,va fi efectuata modificare la acest punct ,in anuntul de participare.

Documente 7

  • anunt de participare.docx
    doar metadateAnunț de participare26.03.2024
  • caiet de sarcini cs soroca.docx
    doar metadateSpecificații tehnice26.03.2024
  • cs soroca zastinca caiet de sarcini.docx
    doar metadateSpecificații tehnice26.03.2024
  • documentatia standard.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire26.03.2024
  • duae.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire26.03.2024
  • anunt de participare.pdf
    doar metadateAnunț de participare26.03.2024
  • anunt de participare 2024.pdf
    doar metadateAnunț de participare28.03.2024

Oferte depuse 8

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Reniur cons1633 525,82 MDLÎn examinare22.04.2024 06:33 UTC
OLEMUS GRUP SRL260 192,95 MDLÎn examinare22.04.2024 06:32 UTC
ACTIUNE-M1633 078,97 MDLÎn examinare22.04.2024 05:20 UTC
OLEMUS GRUP SRL1821 570,94 MDLÎn examinare22.04.2024 06:29 UTC
SRL Polimer260 971,50 MDLÎn examinare20.04.2024 16:21 UTC
SRL Polimer1718 993,14 MDLÎn examinare20.04.2024 16:19 UTC
PRO CONSTRUCT261 202,73 MDLÎn examinare22.04.2024 07:20 UTC
ACTIUNE-M258 135,79 MDLÎn examinare22.04.2024 05:20 UTC

Decizii de atribuire 8

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
ACTIUNE-M257 749,00 MDLCâștigător desemnat26.04.2024 05:28 UTC
PRO CONSTRUCT257 750,00 MDLRezultat nedivulgat23.04.2024 12:37 UTC
OLEMUS GRUP SRL260 192,95 MDLRezultat nedivulgat23.04.2024 12:37 UTC
SRL Polimer260 971,50 MDLRezultat nedivulgat23.04.2024 12:37 UTC
Reniur cons1632 906,56 MDLCâștigător desemnat26.04.2024 10:15 UTC
ACTIUNE-M1633 078,97 MDLRezultat nedivulgat23.04.2024 12:37 UTC
SRL Polimer1718 993,14 MDLRezultat nedivulgat23.04.2024 12:37 UTC
OLEMUS GRUP SRL1821 570,94 MDLRezultat nedivulgat23.04.2024 12:37 UTC

Modificări oficiale 3

26.03.2024 11:36 UTC
General change of Contract Notice
26.03.2024 11:43 UTC
General change of Contract Notice
28.03.2024 09:04 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 2

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
ACTIUNE-M257 749,00 MDLContract în pregătire26.04.2024 05:29 UTC
Reniur cons1632 906,56 MDLContract în pregătire29.04.2024 05:48 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.