Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1711022474419
Servicii de mentenanță a sistemului de laborator pentru anul 2024 (Repetat)
Nu a avut loc
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
320 000,00 MDL
Până la termen
expirat
02.04.2024 08:31 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Servicii de mentenanță a sistemului de laborator pentru anul 2024 (Repetat)
Parametrii achiziției
- CPV
- 72 › 72200000-7 · Servicii de programare şi de consultanţă software
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 320 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 320 000,00 MDL · 2024-03-21 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
02.04.2024 · 08:31 UTC
Clarificarea condițiilor
21.03.2024 → 29.03.2024 09:31 UTC
Se primesc oferte
29.03.2024 → 02.04.2024 08:31 UTC
Executarea contractului
30.04.2024 → 31.12.2024 00:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de mentenanță LIS și suport tehnic (Repetat) | 72200000-7 Servicii de programare şi de consultanţă software | 1 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de mentenanță a sistemului de laborator pentru anul 2024 (Repetat) Conform caietului de sarcini. | 320 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 30.04.2024 → 31.12.2024 | Nereușită |
Întrebări și răspunsuri 1
27.03.2024 08:27 UTC · Solicitare de clarificari privind codul sursa al sistemului informational SilverlabNet
In caietul de sarcini pus la dispozitie de catre Autoritatea Contractanta se mentioneaza urmatoarele: "Sistemul informațional de laborator SilverlabNet este funcțional in ANSP pe baza de licența în baza actului de predare -primire de către firma dezvoltator aplicației BeHIT, prin care ANSP a primit dreptul pentru utilizarea sistem creat, fără a deține drept de proprietar SilverlabNet..."; "Prestatorul va avea acces la codul sursă ? al sistemului și își va asuma riscurile ce decurg din modificările acestuia. "; "13. Cerințe către prestator de servicii de mentenanța și suport:
- Cunoaște sistemul informațional de laborator SilverlabNet, deține coduri sursă;"
Va rugam sa clarificati daca Autoritatea Contractanta detine codul sursa al aplicatiei si acesta va fi pus la dispozitia ofertantului declarat castigator in vederea prestarii serviciilor de mentenanță și suport specializat a Sistemului informațional de laborator SilverlabNet?
Răspunsul autorității: Buna ziua, autoritatea contractantă nu are acces la codul sursă.
Documente 7
- age aviz lis.semnat.pdf
- anunt particip (repetat).semnat.pdf
- caiet de sarcini lis mentenanta 2024.docx
- caiet de sarcini lis mentenanta 2024.semnat.pdf
- declaratie_ro (4).docx
- ds_bunuri_servicii_omf.docx
- duae.docx
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu s-au depus oferte | 02.04.2024 08:31 UTC |
Modificări oficiale 1
22.03.2024 06:19 UTC
General change of Contract Notice