RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1710340061136

Lucrări de reparație a sălilor de clasă la et. 4 din incinta blocului IP Liceul Teoretic "Spiru Haret", din str. M. Cebotari, 53, mun. Chisinau

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
2 031 833,00 MDL
Până la termen
expirat
01.04.2024 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrări de reparație a sălilor de clasă la et. 4 din incinta blocului IP Liceul Teoretic "Spiru Haret", din str. M. Cebotari, 53, mun. Chisinau

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
2 031 833,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Institutia Publica Liceul Teoretic Spiru Haret · 2 031 833,00 MDL · 2024-01-01 → 2024-12-31
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
14.03.2024 · 13:51 UTC
Clarificarea condițiilor
14.03.2024 → 25.03.2024 08:00 UTC
Se primesc oferte
25.03.2024 → 01.04.2024 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
01.04.2024
Executarea contractului
15.04.2024 → 25.08.2024 00:00 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrări de reparație a sălilor de clasă la et. 4 din incinta blocului IP Liceul Teoretic "Spiru Haret", din str. M. Cebotari, 53, mun. Chisinau45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări de reparație a sălilor de clasă la et. 4 din incinta blocului IP Liceul Teoretic "Spiru Haret", din str. M. Cebotari, 53, mun. Chisinau
Conform anexei nr. 23 la Documentația standard Formularul de deviz nr. 1 - Lista cu cantitățile de lucrări (Anexele nr. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 și 11)
2 031 833,00 MDLmun.Chişinău
IP Liceul Teoretic "Spiru Haret", din str. M. Cebotari, 53, mun. Chisinau
15.04.2024 → 25.08.2024Atribuit

Întrebări și răspunsuri 6

14.03.2024 12:16 UTC · Sursa de finantare
Buna ziua, spuneti va rog care este sursa de finantare ?
Răspunsul autorității: Buna ziua, Sursa de finanțare este din bugetul de stat (N). O zi bună!
15.03.2024 13:44 UTC · SF
Bugetul de stat sau municipal ?
Răspunsul autorității: Buna ziua, Sursa de finanțare este din bugetul de stat (N). O zi bună!
17.03.2024 14:32 UTC · Perioada de executie
Buna ziua! Spuneti-mi va rog in ce luni se va permite executia lucrarilor?
Răspunsul autorității: Buna ziua, Executia lucrarile se va permite incepind cu luna iunie. Totodata, in intervalul 3 iunie - 21 iunie (3, 4, 6, 7, 10, 11, 13, 14, 18, 21) in incinta liceului vor avea loc examene nationale de absolvire a gimnaziului si examene de bacalaureat, iar in zilele respective, pe perioada desfasurarii examenelor se va interzice executarea lucrarilor zgomotoase si chiar accesul in unele incaperi. O zi buna!
22.03.2024 06:01 UTC · Clarificare
Buna ziua, rugam sa explicati la poz .66 Cablu UTP5 cat.6 si Cablu UTP 8*0.24 cat.6 este unu si acelat tip de cablu? Cablu UTP 5 , asta ar insemna Cablu UTP cat.5e.Rugam sa specificati corect , ce tip de cablu se solicita.
Răspunsul autorității: Buna ziua, Cablu UTP cat. 6 - cablu pentru internet 4x2x0.5mm2, Cat.-5E. Cablu cu conductori de cupru, condensator ecranat rezistent la foc. 2*0,8 - Cablu alarma incendiu cu conductori din cupru de tip "pereche rasucita", capacitate FE30 rezistenta la foc. 2*0,8. O zi buna!
22.03.2024 11:59 UTC · Clarificare
Buna ziua,rugam sa concretizati daca jaluzelele se vor monta cele existente, pentru toate birourile?
Răspunsul autorității: Buna ziua, Vor fi reinstalate jaluzelele existente pu toate birourile. O zi buna!
25.03.2024 07:03 UTC · Răspuns (25 mart 2024, 08:50):Buna ziua, Cablu UTP cat. 6 - cablu pentru internet 4x2x0.5mm2, Cat.-5E. Cablu cu conductori de cupru, condensator ecranat rezistent la foc. 2*0,8 - Cablu alarma incendiu cu conductori din cupru de tip "pereche rasucita", capacitate FE30 rezistenta la foc. 2*0,8. O zi buna!
Buna ziua, rugam un raspuns explicit, se solicita un singur tip de cablu ? Se solicita cablu UTP cat.6?
Răspunsul autorității: Buna ziua, Raspunsul a fost plasat. Avind in vedere ca perioada de clarificari s-a incheiat, daca aveti careva intrebari va rugam sa apelati la tel: 069943585 - dl Liviu. O zi buna!

Documente 16

  • Anunt de participare
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • Declaratie de impartialitate
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 1 - Reparatie Bir 304
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 2 - Reparatie Bir 305
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 3 - Reparatie Bir 306
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 4 - Reparatie Bir 307
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 5 - Reparatie Bir 308
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 6 - Reparatie Bir 309
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 7 - Reparatie Bir 310
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 8 - Reparatie Bir 311
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 9 - Reparatie Bir 312
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 10 - Reparatie Bir 05
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Anexa nr. 11 - Reparatie Sala Sportiva
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • Documentatia standard
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024
  • DUAE
    doar metadateSpecificații tehnice14.03.2024

Oferte depuse 6

OfertantValoareaStatusPublicat
''Eurogrupstim'' SRL1 355 311,60 MDLÎn examinare01.04.2024 06:04 UTC
MivaLux-Prim1 387 801,55 MDLÎn examinare29.03.2024 18:24 UTC
Quantis Eco1 313 349,39 MDLÎn examinare31.03.2024 10:11 UTC
VSN CONS SRL1 353 463,78 MDLÎn examinare28.03.2024 16:19 UTC
P.V.CONST-SERVICE1 351 691,08 MDLÎn examinare28.03.2024 09:14 UTC
DATACONS SERVICE1 273 120,37 MDLÎn examinare01.04.2024 05:41 UTC

Decizii de atribuire 6

FurnizorValoareaStatusPublicat
DATACONS SERVICE1 273 120,37 MDLOfertele au fost respinse09.04.2024 06:56 UTC
Quantis Eco1 313 349,39 MDLCâștigător desemnat08.05.2024 08:37 UTC
P.V.CONST-SERVICE1 351 691,08 MDLOfertele au fost respinse18.04.2024 13:13 UTC
VSN CONS SRL1 353 463,78 MDLOfertele au fost respinse19.04.2024 11:06 UTC
''Eurogrupstim'' SRL1 355 311,60 MDLOfertele au fost respinse19.04.2024 12:16 UTC
MivaLux-Prim1 387 801,55 MDLOfertele au fost respinse19.04.2024 12:46 UTC

Modificări oficiale 1

14.03.2024 13:51 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Quantis Eco1 313 349,39 MDLContract în pregătire08.05.2024 09:25 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.