RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1710250794645

Servicii de curățare a arborilor, defrișarea și doborârea de pe teritoriul ÎM „Gradina Zoologica” (REPETAT)

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
200 000,00 MDL
Până la termen
expirat
16.03.2024 15:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Decizia se examinează

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de curățare a arborilor, defrișarea și doborârea de pe teritoriul ÎM „Gradina Zoologica” (REPETAT)

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
200 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Grădina Zoologică · 200 000,00 MDL · 2024-03-12 → 2024-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
12.03.2024 · 13:50 UTC
Clarificarea condițiilor
12.03.2024 → 13.03.2024 15:30 UTC
Se primesc oferte
13.03.2024 → 16.03.2024 15:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
16.03.2024
Executarea contractului
19.03.2024 → 30.12.2024 13:49 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Servicii de curățare a arborilor, defrișarea și doborârea de pe teritoriul ÎM „Gradina Zoologica” (REPETAT) 45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii de curățare a arborilor, defrișarea și doborârea de pe teritoriul ÎM „Gradina Zoologica” (REPETAT)
Conform F.1
200 000,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
19.03.2024 → 30.12.2024Rezultat nestabilit

Documente 2

  • anunt de participare.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare12.03.2024
  • f.1.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire12.03.2024

Oferte depuse 5

OfertantValoareaStatusPublicat
SRL Topimobil186 825,54 MDLÎn examinare15.03.2024 16:53 UTC
RUVICONSTRUCT189 513,80 MDLÎn examinare16.03.2024 11:07 UTC
BUILDTRADE188 256,22 MDLÎn examinare15.03.2024 20:44 UTC
Prim-Conterm194 861,03 MDLÎn examinare14.03.2024 09:10 UTC
La Foret Prod161 476,00 MDLÎn examinare16.03.2024 13:09 UTC

Decizii de atribuire 5

FurnizorValoareaStatusPublicat
La Foret Prod161 476,00 MDLOfertele au fost respinse18.03.2024 07:24 UTC
SRL Topimobil186 825,54 MDLOfertele au fost respinse18.03.2024 07:25 UTC
BUILDTRADE188 256,22 MDLDecizia se examinează16.03.2024 15:30 UTC
RUVICONSTRUCT189 513,80 MDLRezultat nedivulgat16.03.2024 15:30 UTC
Prim-Conterm194 861,03 MDLRezultat nedivulgat16.03.2024 15:30 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True