RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1710243264102

Bariere de acces automate

Отменена Закупка малой стоимости (микро) ·Критерий выбора: Автоматически

Причина отмены

S.C Xpert PC SRL A fost respins din motivul: - s-a solicitat ,,Cicluri de funcționare de 5000 în 24 ore, însă în pașaportul tehnic pentru modelul propus de către operatorul economic este de 1000 cicluri . - puterea motorului s-a solicitat 200-250w, dar operatorul economic în specificația tehnică a propus exact ca în cerințele Autorității contractante în urma verificării în Pașaportul tehnic am constatat că nu corespunde cerința dată și anume: puterea motorului este min 100 - maxim 120. Visiotech Service SRL - s-a solicitat termen de garanție 60 luni, însă operatorul economic a propus 3 ani (36 luni). - s-a solicitat pentru bariera de acces de 6 m ,,Gradul de protecție IP 54, însă operatorul economic a propus ,,Gradul de protecție IP 65”

Отмена относится ко всей процедуре. Статусы отдельных лотов указаны в разделе «Лоты».

Оценочная стоимость
63 333,33 MDL
До дедлайна
истёк
19.03.2024 12:32 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
2
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Процедура закрыта без победителя

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Bariere de acces automate

Параметры закупки

CPV
3434900000-6 · Diverse echipamente de transport şi piese de schimb
Категория
Товары
Тип процедуры
Закупка малой стоимости (микро)
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
63 333,33 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
IP Universitatea de Stat de Medicină și Farmacie ”Nicolae Testemițanu” · 63 333,33 MDL · 2024-03-12 → 2024-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
05.04.2024 · 08:27 UTC
Разъяснение условий
12.03.2024 → 13.03.2024 12:32 UTC
Принимают предложения
13.03.2024 → 19.03.2024 12:32 UTC
Определение победителя
19.03.2024
Исполнение контракта
01.04.2024 → 30.12.2024 11:42 UTC

Предметы закупки 2

#Предметы закупкиCPVКоличество
11.1.Barieră de acces automată, 4 m. 34900000-6
Diverse echipamente de transport şi piese de schimb
1 шт.
21.2.Barieră de acces automată, 6 m34900000-6
Diverse echipamente de transport şi piese de schimb
1 шт.

Лоты 1

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Bariere de acces automate 63 333,33 MDLmun.Chişinău
bd. Ștefan cel Mare 165
01.04.2024 → 30.12.2024Отменена

Вопросы и ответы 2

12.03.2024 12:26 UTC · Anunt de participare
Nu se deschide anuntul de participare. Totodata rugam sa confirmati ca la punctele de instalare a barierelor AC v-a asigura tensiunea de 220 V?
Ответ заказчика: Bună ziua. Anunțul de participare a fost încărcat din nou. Da, tensiunea e de 220 V
12.03.2024 14:07 UTC · Tensiune 220V
Va rugam sa precizati daca in locul exact unde vor fi montate barierele este deja punct de racordare la 220V? Sau AC v-a asigura alimentarea barierelor cu energie electrica? Sau OE trebuie sa intinda fir electric din cladire?
Ответ заказчика: Bună dimineața. Pentru bariera de 4m tensiunea de 220V în locul montării va fi asigurată de autoritatea contractantă. Pentru bariera de 6m lucrările de asigurare cu tensiunea de 220V sunt incluse în caietul de sarcini. Punctul de racordare - căminul nr.13 din str.Vladimir korolenco, 61/2.

Документы 8

  • anunț de participare.docx
    только метаданныеОбъявление о закупке12.03.2024
    Документы с тем же названием: 2
  • anexa nr. 8.docx
    только метаданныеОбъявление о закупке12.03.2024
  • anexa nr.2 declarație.docx
    только метаданныеОбъявление о закупке12.03.2024
  • Caiet de sarcini pentru barieră de acces automată de 4m caminul 2.docx
    только метаданныеТехническая спецификация12.03.2024
    Документы с тем же названием: 2
  • Caiet de sarcini pentru barieră de acces automată de 6m caminul nr.13.docx
    только метаданныеТехническая спецификация12.03.2024
    Документы с тем же названием: 2

Поданные предложения 2

УчастникСуммаСтатусОпубликовано
Xpert PC58 845,00 MDLНа рассмотрении16.03.2024 10:48 UTC
Visiotech Service62 724,00 MDLНа рассмотрении18.03.2024 09:50 UTC

Решения о присуждении 2

ПоставщикСуммаСтатусОпубликовано
Xpert PC58 845,00 MDLПредложения отклонены22.03.2024 14:49 UTC
Visiotech Service
Документы решения: decizie de anulare nr.9 din 22.03.2024.pdf ↗
62 724,00 MDLПредложения отклонены22.03.2024 14:50 UTC

Официальные изменения 3

12.03.2024 11:50 UTC
General change of Contract Notice
12.03.2024 12:32 UTC
General change of Contract Notice
05.04.2024 08:26 UTC · Отмена · Объявление о закупке
Bariere de acces automate
S.C Xpert PC SRL A fost respins din motivul: - s-a solicitat ,,Cicluri de funcționare de 5000 în 24 ore, însă în pașaportul tehnic pentru modelul propus de către operatorul economic este de 1000 cicluri . - puterea motorului s-a solicitat 200-250w, dar operatorul economic în specificația tehnică a propus exact ca în cerințele Autorității contractante în urma verificării în Pașaportul tehnic am constatat că nu corespunde cerința dată și anume: puterea motorului este min 100 - maxim 120. Visiotech Service SRL - s-a solicitat termen de garanție 60 luni, însă operatorul economic a propus 3 ani (36 luni). - s-a solicitat pentru bariera de acces de 6 m ,,Gradul de protecție IP 54, însă operatorul economic a propus ,,Gradul de protecție IP 65”

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True