RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1708089640440

Arbuști

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
2 500 000,00 MDL
Până la termen
expirat
11.03.2024 07:00 UTC
Loturi
30
Oferte depuse
110
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Arbuști

Parametrii achiziției

CPV
0303400000-4 · Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
2 500 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Asociatia de gospodarire a spatiilor verzi · 2 500 000,00 MDL · 2024-02-16 → 2024-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
16.02.2024 · 14:26 UTC
Clarificarea condițiilor
16.02.2024 → 26.02.2024 06:00 UTC
Se primesc oferte
26.02.2024 → 11.03.2024 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
11.03.2024
Executarea contractului
13.03.2024 → 31.12.2024 13:54 UTC

Obiectele achiziției 30

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Berberis thunbergii Atropurpurea (Berberis roșu)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
416 buc.
22Berberis buxifolia Nana ( Berberis sempervirescent)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
22 buc.
33Buxus sempervirens (Cimișir)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
4 564 buc.
44Buxus sempervirens (forma sferică) Cimișir format glob03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
297 buc.
55Cornus alba Elegantissima (Corn pestriț )03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
54 buc.
66Cornus alba Kesselringii ( Corn alb Kesselringii)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
18 buc.
77Cornus alba Sibirica Select (Corn tătăresc )03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
62 buc.
88Cotoneaster horizontalis (Bârcoace)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
75 buc.
99Deutzia x hybrida Pink Pom Pom (Deutzie)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
218 buc.
1010Forsythia x intermedia (Forziție)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
574 buc.
1111Hydrangea arborescens Annabelle ( Hortenzie)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
90 buc.
1212Juniperus horizontalis Blue Chip ( Ienupăr târâtor )03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
75 buc.
1313Kerria japonica Pleniflora ( Kerria)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
49 buc.
1414Mahonia aquifolium ( Mahonie)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
670 buc.
1515Philadelphus coronaries ( Lămăiță)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
84 buc.
1616Physocarpus opulifolius Diabolo (Taulă falsă roșie)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
45 buc.
1717Physocarpus opulifolius Luteus (Taulă aurie )03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
36 buc.
1818Spiraea x bumalda ( Spiree )03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
2 482 buc.
1919Spiraea x cinerea Grefsheim ( Taulă cenușie)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
304 buc.
2020Thuja occidentalis Globosa (Tuie globoasă)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
14 buc.
2121Viburnum opulus Roseum (Călin Bulgăre de zăpadă)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
57 buc.
2222Weigela florida Newport Red ( Weigelă)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
101 buc.
2323Weigela florida Rumba ( Weigelă )03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
77 buc.
2424Weigela florida Variegata ( Weigelă)03400000-4
Produse de silvicultură şi de exploatare forestieră
95 buc.
Afișați mai multe (24 / 30)

Loturi 30

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Berberis thunbergii Atropurpurea (Berberis roșu)49 920,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
2Berberis buxifolia Nana ( Berberis sempervirescent)2 640,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
3Buxus sempervirens (Cimișir)410 760,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
4Buxus sempervirens (forma sferică) Cimișir format glob44 550,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
5Cornus alba Elegantissima (Corn pestriț )6 480,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
6Cornus alba Kesselringii ( Corn alb Kesselringii)2 160,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
7Cornus alba Sibirica Select (Corn tătăresc )7 440,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
8Cotoneaster horizontalis (Bârcoace)9 000,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
9Deutzia x hybrida Pink Pom Pom (Deutzie)26 160,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
10Forsythia x intermedia (Forziție)68 880,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
11Hydrangea arborescens Annabelle ( Hortenzie)22 500,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
12Juniperus horizontalis Blue Chip ( Ienupăr târâtor )41 250,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
13Kerria japonica Pleniflora ( Kerria)5 880,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
14Mahonia aquifolium ( Mahonie)60 300,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
15Philadelphus coronaries ( Lămăiță)10 080,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
16Physocarpus opulifolius Diabolo (Taulă falsă roșie)5 400,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
17Physocarpus opulifolius Luteus (Taulă aurie )4 320,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
18Spiraea x bumalda ( Spiree )297 840,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
19Spiraea x cinerea Grefsheim ( Taulă cenușie)36 480,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
20Thuja occidentalis Globosa (Tuie globoasă)5 320,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
21Viburnum opulus Roseum (Călin Bulgăre de zăpadă)6 840,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
22Weigela florida Newport Red ( Weigelă)12 120,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
23Weigela florida Rumba ( Weigelă )9 240,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
24Weigela florida Variegata ( Weigelă)12 350,00 MDLmun.Chişinău
str. Puskin 62
13.03.2024 → 31.12.2024Atribuit
Afișați mai multe (24 / 30)

Documente 6

  • anunț de participare.docx
    doar metadateAnunț de participare16.02.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • caiet de sarcini.xlsx
    doar metadateDocumentația de atribuire16.02.2024
    Documente cu același titlu: 2
  • documentația standard.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire16.02.2024
  • duae.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire16.02.2024

Oferte depuse 110

OfertantLotValoareaStatusPublicat
TERRA ARB GRUP1927 360,00 MDLÎn examinare07.03.2024 13:27 UTC
Alex Garden163 562,50 MDLÎn examinare08.03.2024 09:39 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.205 054,00 MDLÎn examinare10.03.2024 13:35 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.2591 200,00 MDLÎn examinare10.03.2024 13:42 UTC
Alex Garden30199 533,33 MDLÎn examinare08.03.2024 09:46 UTC
MODEMSRL87 420,43 MDLÎn examinare11.03.2024 06:32 UTC
MODEMSRL215 827,97 MDLÎn examinare11.03.2024 06:32 UTC
Alex Garden86 500,00 MDLÎn examinare08.03.2024 09:33 UTC
MODEMSRL173 619,47 MDLÎn examinare11.03.2024 06:32 UTC
Alex Garden205 250,00 MDLÎn examinare08.03.2024 09:41 UTC
TERRA ARB GRUP18235 790,00 MDLÎn examinare07.03.2024 13:25 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.2211 362,50 MDLÎn examinare10.03.2024 13:38 UTC
MODEMSRL2410 535,17 MDLÎn examinare11.03.2024 06:33 UTC
Alex Garden1046 876,67 MDLÎn examinare08.03.2024 09:34 UTC
TERRA ARB GRUP238 277,50 MDLÎn examinare07.03.2024 13:37 UTC
MODEMSRL159 304,30 MDLÎn examinare11.03.2024 06:32 UTC
Alex Garden172 820,00 MDLÎn examinare08.03.2024 09:40 UTC
MODEMSRL10112 877,80 MDLÎn examinare11.03.2024 06:33 UTC
Alex Garden916 713,33 MDLÎn examinare08.03.2024 09:33 UTC
Alex Garden1111 925,00 MDLÎn examinare08.03.2024 09:35 UTC
TERRA ARB GRUP135 512,50 MDLÎn examinare07.03.2024 13:12 UTC
Alex Garden75 373,33 MDLÎn examinare08.03.2024 09:32 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.30369 000,00 MDLÎn examinare10.03.2024 13:49 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.2411 478,85 MDLÎn examinare10.03.2024 13:40 UTC
Afișați mai multe (24 / 110)

Decizii de atribuire 110

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Alex Garden235 775,00 MDLCâștigător desemnat01.04.2024 08:34 UTC
MODEMSRL238 175,67 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
TERRA ARB GRUP238 277,50 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.238 662,50 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
Alex Garden26333 200,00 MDLCâștigător desemnat01.04.2024 08:36 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.26378 000,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
TERRA ARB GRUP26394 800,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
Alex Garden157 630,00 MDLCâștigător desemnat01.04.2024 08:29 UTC
TERRA ARB GRUP158 820,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
MODEMSRL159 304,30 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.159 450,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
Alex Garden1919 000,00 MDLCâștigător desemnat01.04.2024 08:52 UTC
TERRA ARB GRUP1927 360,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
MODEMSRL1927 774,99 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.1934 200,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
Alex Garden248 312,50 MDLCâștigător desemnat01.04.2024 08:35 UTC
MODEMSRL2410 535,17 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
TERRA ARB GRUP2410 925,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.2411 478,85 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
Alex Garden172 820,00 MDLCâștigător desemnat01.04.2024 08:30 UTC
MODEMSRL173 619,47 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
TERRA ARB GRUP173 870,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.174 050,00 MDLRezultat nedivulgat11.03.2024 07:00 UTC
Alex Garden916 713,33 MDLCâștigător desemnat01.04.2024 08:25 UTC
Afișați mai multe (24 / 110)

Modificări oficiale 1

16.02.2024 14:26 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 30

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Alex Garden133 973,33 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:39 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.22 475,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:39 UTC
Alex Garden3323 283,33 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:40 UTC
GALA FLORILOR S.R.L.442 075,99 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:41 UTC
Alex Garden54 725,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:41 UTC
Alex Garden61 560,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:42 UTC
Alex Garden75 373,33 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:43 UTC
Alex Garden86 500,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:44 UTC
Alex Garden916 713,33 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:44 UTC
Alex Garden1046 876,67 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:45 UTC
Alex Garden1111 925,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:46 UTC
Alex Garden1228 125,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:46 UTC
Alex Garden133 756,67 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:47 UTC
Alex Garden1447 458,33 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:48 UTC
Alex Garden157 630,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:49 UTC
Alex Garden163 562,50 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:49 UTC
Alex Garden172 820,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:50 UTC
Alex Garden18153 056,67 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:51 UTC
Alex Garden1919 000,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:52 UTC
TERRA ARB GRUP204 900,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:53 UTC
Alex Garden214 987,50 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:54 UTC
Alex Garden229 595,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:54 UTC
Alex Garden235 775,00 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:55 UTC
Alex Garden248 312,50 MDLContract în pregătire01.04.2024 08:56 UTC
Afișați mai multe (24 / 30)

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.