RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1707470553533

Cronograf balistic

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
540 000,00 MDL
Până la termen
expirat
25.02.2024 13:47 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Cronograf balistic

Parametrii achiziției

CPV
3838700000-2 · Ceasuri de pontaj şi ceasuri similare; ceasuri de parcare
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
540 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Inspectoratul General al Poliției · 540 000,00 MDL · 2024-02-09 → 2024-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
11.02.2024 · 16:59 UTC
Clarificarea condițiilor
09.02.2024 → 18.02.2024 13:47 UTC
Se primesc oferte
18.02.2024 → 25.02.2024 13:47 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.02.2024
Executarea contractului
18.03.2024 → 31.12.2024 09:32 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Cronograf balistic38700000-2
Ceasuri de pontaj şi ceasuri similare; ceasuri de parcare
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Cronograf balistic540 000,00 MDLmun.Chişinău
str.Tiraspol 11/1
18.03.2024 → 31.12.2024Atribuit

Întrebări și răspunsuri 5

11.02.2024 16:59 UTC · Informatii suplimentare
Buna ziua, Se creaza impresia ca intre denumirea produsului si cerintele tehnice exista o discrepanta, ori descrierea tehnica nu pare a fi chiar un Cronograf balistic . Pentru mai multa precizie, va rugam sa atasati in sistem o schema sau poza pentrua putea vizualiza dispozitivul pe care doriti sa-l procurati. Puteti astupa denumirea comerciala in cazul in care aceasta este plasata pe poza/schema. Va multumim anticipat.
Răspunsul autorității: Bună ziua! Vă informăm că, scopul autorității contractante este de a achiziționa un echipament profesional care măsoară viteza de zbor a gloanțelor, caietul de sarcini fiind adaptat pentru aceste necesități (vizualizați cerințele generale). Referitor la imaginile solicitate, suntem în imposibilitate de a prezenta pentru a nu favoriza careva producători.
15.02.2024 08:27 UTC · Cerinte tehnice
Cu toate ca nu doriti sa favorizati un anumit producartor, specificatiile tehnice pentru cronograf sunt similare producatorului Prototypa, atat pentru cronograf, cat si pentru licitatia pentru sistemul de fixare a armelor. Niciun producator din lume inafara de Prototypa nu poate indeplini cerintele tehnice deoarece sunt o configuratie Prototypa.
Răspunsul autorității: Vă informăm că specificatiile tehnice a sistemului de fixare a armelor si a cronografului balistic sunt diferite, din considerentul faptului ca echipamentele nu efectueaza aceleasi conditii. Totodata, pe lângă Prototypa mai sunt și alți producători pe piața europeană și americană.
15.02.2024 08:41 UTC · Dimensiuni
Buna ziua. Inaltimea de 1700 mm trebuie sa fie cu tot cu roti (inaltimea totala) sau doar inaltimea suprafetei de lucru a cronografului? De ce e limitata inaltimea la 1700 mm? Aveti limitari in tavanul incaperii? Orice usa are o inaltime minima de 2000 mm. Solicitam sa revedeti inaltimea mazima admisibila.
Răspunsul autorității: Ce ține de înălțimea echipamentului trebuie să fie 1700 mm cu roți, din cauză că armele vor fi trase din mâna și din umăr.Totodată încăperea în care va fi instalat echipamentul are zone de trecere cu înălțime limitată.
15.02.2024 08:48 UTC · Temperatura de lucru
Buna ziua. Dvs solicitati diapazonul temperaturii de lucru intre -10 – +40 grade celsius. Cronograful va fi utilizat in incapere sau in exterior? Clima Republicii Moldova deste de asa fel incat foarte rar temperaturile pot scadea la minus 10 grade celsius pe parcursul noptii, si extrem de rar cand pot fi inregistrate astfel de temperaturi pe parcurzul zilei (odata la cativa ani). Producatorii europeni nu produc astfel de echipamente pentru utilizare in conditii de maxima temperatura scazuta. Va rugam sa argumentati cerinta de exploatare pana la -10 grade celsius. Totodata rugam sa examinati posibilitatea de acceptare a deapazonului de la zero la + 40 grade celsius.
Răspunsul autorității: Echipamentul trebuie să fie utilizat atât în încăpere cât și în spațiu deschis, chiar și pe timp de iarnă, când temperaturile sunt sub zero grade (vezi caietul de sarcini).
15.02.2024 08:56 UTC · Dimensiuni
Luand in considerare intrebarea de mai sus ce tine de dimensiuni, dorim sa mentionam ca acestea se incadreaza perfect in dimensiunile Prototypa, pana la suprafata de 0.6 m2 solicitata. http://www.prototypa.com/file/1469/hradla-led-model-1.pdf . Rugam sa extindeti limitele la dimensiuni, in special pentru inaltime si latime, deoarece acestea sunt esentiale pentru operarea dispozitivului si nu se pot configura dupa specificatiile Prototypa.
Răspunsul autorității: Buna ziua ! Vă informăm că caietul de sarcini a fost elaborat după necesitățile utilizatorilor finali. Parametrii și dimensiunile acestuia au fost înaintați în baza spațiului disponibil și trecerilor al încăperii unde va fi instalat echipamentul.

Documente 5

  • anunt de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire09.02.2024
  • caiet de sarcini.docx
    doar metadateSpecificații tehnice09.02.2024
  • declaratie_ro.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire09.02.2024
  • documentația standard.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire09.02.2024
  • duae.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire09.02.2024

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
Lokmera549 940,00 MDLÎn examinare23.02.2024 14:50 UTC
Coherent Solutions540 000,00 MDLÎn examinare22.02.2024 10:56 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
Lokmera527 499,00 MDLCâștigător desemnat27.03.2024 08:19 UTC
Coherent Solutions527 500,00 MDLRezultat nedivulgat26.02.2024 12:10 UTC

Modificări oficiale 1

09.02.2024 09:34 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Lokmera527 499,00 MDLContract în pregătire27.03.2024 08:19 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.