RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1704881203362

покупка продуктов питания на I полугодие 2024г

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
173 483,00 MDL
Până la termen
expirat
18.01.2024 13:00 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
10
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

покупка продуктов питания на I полугодие 2024г

Parametrii achiziției

CPV
1515800000-6 · Различые продукты питания
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
173 483,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
Finanțare
Гимназия им. М. Танасогло · 173 483,00 MDL · 2024-01-10 → 2024-08-30
Criterii de eligibilitate
Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
10.01.2024 · 10:34 UTC
Clarificarea condițiilor
10.01.2024 → 15.01.2024 13:00 UTC
Se primesc oferte
15.01.2024 → 18.01.2024 13:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
19.01.2024
Executarea contractului
22.01.2024 → 30.08.2024 09:33 UTC

Obiectele achiziției 4

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11carne15800000-6
Различые продукты питания
1 kg
22produse lactate15800000-6
Различые продукты питания
1 kg
33diverse produse alimentare15800000-6
Различые продукты питания
1 kg
44pine si cifle15800000-6
Различые продукты питания
1 kg

Loturi 4

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1carne35 499,00 MDLс.Кирсова
ул.Ленина 198
22.01.2024 → 30.08.2024Rezultat nestabilit
2produse lactate56 499,00 MDLс.Кирсова
ул.Ленина 198
22.01.2024 → 30.08.2024Rezultat nestabilit
3diverse produse alimentare50 849,00 MDLс.Кирсова
ул.Ленина 198
22.01.2024 → 30.08.2024Rezultat nestabilit
4pine si cifle30 636,00 MDLс.Кирсова
ул.Ленина 198
22.01.2024 → 30.08.2024Rezultat nestabilit

Documente 3

  • объявление.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare10.01.2024
  • duae.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire10.01.2024
  • стандартная документация (1).signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice10.01.2024

Oferte depuse 10

OfertantLotValoareaStatusPublicat
FPC "Serviabil" SRL251 898,20 MDLÎn examinare17.01.2024 15:27 UTC
SRL BAGUETTE141 700,00 MDLÎn examinare15.01.2024 14:02 UTC
CHIUPON344 666,17 MDLÎn examinare17.01.2024 17:20 UTC
SRL SLAVENA LUX135 750,00 MDLÎn examinare16.01.2024 16:24 UTC
AO IUGINTERTRANS431 930,50 MDLÎn examinare18.01.2024 12:43 UTC
SRL BAGUETTE352 385,12 MDLÎn examinare15.01.2024 14:07 UTC
SRL Meatpromcom134 230,00 MDLÎn examinare16.01.2024 12:59 UTC
SRL Lapmol247 491,54 MDLÎn examinare15.01.2024 14:49 UTC
F.P.C. "CVADRIVITA" S.R.L.133 120,00 MDLÎn examinare16.01.2024 15:30 UTC
SRL SLAVENA LUX346 165,17 MDLÎn examinare16.01.2024 16:24 UTC

Decizii de atribuire 10

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
SRL Meatpromcom130 000,00 MDLOfertele au fost respinse23.01.2024 12:50 UTC
F.P.C. "CVADRIVITA" S.R.L.131 999,00 MDLCâștigător desemnat23.01.2024 12:55 UTC
SRL SLAVENA LUX135 750,00 MDLRezultat nedivulgat19.01.2024 11:51 UTC
SRL BAGUETTE141 700,00 MDLRezultat nedivulgat19.01.2024 11:51 UTC
CHIUPON344 666,17 MDLCâștigător desemnat25.01.2024 11:20 UTC
SRL SLAVENA LUX346 165,17 MDLRezultat nedivulgat19.01.2024 11:51 UTC
SRL BAGUETTE352 385,12 MDLRezultat nedivulgat19.01.2024 11:51 UTC
SRL Lapmol247 491,54 MDLCâștigător desemnat25.01.2024 11:19 UTC
FPC "Serviabil" SRL251 898,20 MDLRezultat nedivulgat19.01.2024 11:51 UTC
AO IUGINTERTRANS431 930,50 MDLCâștigător desemnat25.01.2024 11:21 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True