Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1704793775119
Servicii de asistenţă şi reprezentare juridică
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
299 500,00 MDL
Până la termen
expirat
17.01.2024 06:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Contractarea unui Cabinet/Birou Asociat de Avocaţi pentru prestarea serviciilor de asistenţă şi reprezentare juridică, care include:
• Oferirea serviciilor juridice, consultațiilor, concluziilor şi opiniilor legale pe orice chestiune, pe marginea căreia se va solicita asistenţă;
• Elaborarea și analiza proiectelor de acte juridice, participarea la negocieri;
• Elaborarea și actualizarea regulamentelor și altor acte la necesitatea întreprinderii;
• Elaborarea textelor pentru corespondența de serviciu în limita competențelor;
• Asistenţă la reprezentarea intereselor întreprinderii în faţa autorităţilor publice şi în faţa instanţelor judecătoreşti;
• Alte servicii juridice care sunt legate de activitatea curentă a întreprinderii.
Parametrii achiziției
- CPV
- 79 › 79100000-5 · Servicii juridice
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 299 500,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- C.I.E. ”Moldexpo” S.A. · 299 500,00 MDL · 2024-01-09 → 2025-01-08
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
11.01.2024 · 09:26 UTC
Clarificarea condițiilor
09.01.2024 → 11.01.2024 14:00 UTC
Se primesc oferte
11.01.2024 → 17.01.2024 06:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.01.2024
Executarea contractului
19.01.2024 → 08.01.2025 06:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de asistenţă şi reprezentare juridică pentru CIE Molexpo SA | 79100000-5 Servicii juridice | 1 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de asistenţă şi reprezentare juridică pentru CIE Molexpo SA Contractarea unui Cabinet/Birou Asociat de Avocaţi pentru prestarea serviciilor de asistenţă şi reprezentare juridică, care include:
• Oferirea serviciilor juridice, consultațiilor, concluziilor şi opiniilor legale pe orice chestiune, pe marginea căreia se va solicita asistenţă;
• Elaborarea și analiza proiectelor de acte juridice, participarea la negocieri;
• Elaborarea și actualizarea regulamentelor și altor acte la necesitatea întreprinderii;
• Elaborarea textelor pentru corespondența de serviciu în limita competențelor;
• Asistenţă la reprezentarea intereselor întreprinderii în faţa autorităţilor publice şi în faţa instanţelor judecătoreşti;
• Alte servicii juridice care sunt legate de activitatea curentă a întreprinderii.
| 299 500,00 MDL | mun.Chişinău str. Ghioceilor 1 | 19.01.2024 → 08.01.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
11.01.2024 09:26 UTC · Numarul dosarelor aflate pe rolul instanțelor
Bună ziua!
Care este la moment numarul dosarelor în care este implicată autoritatea contractanta?
Răspunsul autorității: Bună ziua!
La moment pe rolul instanțelor sunt 26 de dosare (administrative, contravenționale, de insolvabilitate, civile)
Mențiune: Pentru dosarele aflate în examinare pe rolul instanțelor nu achită suplimentar.
Documente 10
- anunt de participare servicii juridice repetat2 .semnat.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 09.01.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 09.01.2024 · doar metadate · Original ↗
- caiet de sarcini servicii juridice repetat2.semnat.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 09.01.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 09.01.2024 · doar metadate · Original ↗
- anexa 23 specificații de preț.docx
Documente cu același titlu: 2
- 09.01.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 09.01.2024 · doar metadate · Original ↗
- anexa nr22 specificatii tehnice.docx
Documente cu același titlu: 2
- 09.01.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 09.01.2024 · doar metadate · Original ↗
- declaratie de eligibilitate.docx
Documente cu același titlu: 2
- 09.01.2024 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 09.01.2024 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 4
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Cabinetul avocatului ”Andrei Habravan” | 299 500,00 MDL | În examinare | 12.01.2024 07:27 UTC |
| Cabinetul Avocatului Diaciuc Gabriel | 262 692,00 MDL | În examinare | 15.01.2024 15:50 UTC |
| Avornic și Partenerii | 294 000,00 MDL | În examinare | 15.01.2024 15:06 UTC |
| Bivol Soțchi & Partners | 228 000,00 MDL | În examinare | 15.01.2024 14:32 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Bivol Soțchi & Partners | 228 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 14.02.2024 16:04 UTC |
| Cabinetul Avocatului Diaciuc Gabriel | 262 692,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.01.2024 06:30 UTC |
| Avornic și Partenerii | 294 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.01.2024 06:30 UTC |
| Cabinetul avocatului ”Andrei Habravan” | 299 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.01.2024 06:30 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Bivol Soțchi & Partners | 228 000,00 MDL | Contract în pregătire | 14.02.2024 16:04 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.