RU RO
Вернуться в каталог
Государственная закупка·ocds-b3wdp1-MD-1704789631486

materiale pentru întreținerea gazoductelor

Отменена Закупка малой стоимости (микро) ·Критерий выбора: Автоматически

Причина отмены

Este necesar de a adus în concordanță Anunț de participare cu cerințele platformei.

Отмена относится ко всей процедуре. Статусы отдельных лотов указаны в разделе «Лоты».

Оценочная стоимость
750 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
15.01.2024 13:40 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
Не раскрывается
Источник публикует предложения только после подведения итогов
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Процедура закрыта без победителя

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

materiale pentru întreținerea gazoductelor

Параметры закупки

CPV
3030200000-1 · Echipament şi accesorii pentru computer
Категория
Товары
Тип процедуры
Закупка малой стоимости (микро)
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
750 000,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
S.R.L. ”BĂLȚI-GAZ” · 750 000,00 MDL · 2024-01-01 → 2024-12-31
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
12.01.2024 · 12:57 UTC
Разъяснение условий
09.01.2024 → 12.01.2024 13:40 UTC
Принимают предложения
12.01.2024 → 15.01.2024 13:40 UTC
Исполнение контракта
25.01.2024 → 26.01.2024 00:00 UTC

Предметы закупки 1

#Предметы закупкиCPVКоличество
1materiale pentru întreținerea gazoductelor30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
1 020 кг

Лоты 1

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Obiectul achiziției
Resurse tehnico-materiale necesare pentru întreținerea sistemelor de alimentare cu gaze naturale
750 000,00 MDLmun.Bălţi
Bălți
25.01.2024 → 26.01.2024Отменена

Вопросы и ответы 10

10.01.2024 08:18 UTC · lot 3
grosimea snurului de etansare
Ответ заказчика: Poziția 3.Șnur(sfoară) de etanșare „Loctite 55” (producătorul nu specifică grosimea lui);
10.01.2024 08:24 UTC · lot 8
marimea -grosimea plastinelor cauciuc tehnic
Ответ заказчика: Poziția 8. Cauciuc tehnic cu grosimea de 4mm, livrare rulou la kg greutate.
10.01.2024 09:05 UTC · lot 7 snur de asbest
snur de asbest grosimea
Ответ заказчика: Poziția 7. Presgarnitură (сальниковая набивка ГОСТ 5152-77)
10.01.2024 10:52 UTC · poz 11 poz 12
poz 11 kit de reparatie tipFRG poz11---PRESUPUNEM ca producatorul MADAS TREBUE DE INDICAT CONCRET TIPUL REGULATORULUI pentru ca fiecare an el se modifica de producator poz 12 -- какое давление газа низкое или высокое и завод производитель визуально все похожи на деле нет
Ответ заказчика: Poziția 12. Cit pentru RDG presiune înaltă (высокое дaвление). Poziția 11. Cit de reparație pentru regulatoare tip RG/2MBZ d50 .
10.01.2024 14:04 UTC · LOT
Dat fiind faptul ca pozitiile nominate sint de diferite categorii pasta -chimice cilti asbest Kit de reparatie Rugam insistent sa fie schimbata evaluarea pe pozitii -sa nu fie favorizata compania profitabila sustinuta SRLBALTI-GAZ ,daca doriti va aducem si numele ei. Dupa cum se vede si termenii restrinsi vorbesc despre aceasta,si conditiile technice ascunse si lipsa desenelor technice.
Ответ заказчика: Anunțul de participare a fost parțial modificat și completat. Urmăriți specificațiile tehnice solicitate.
10.01.2024 14:06 UTC · poz11
anul producerii -fiecare an are modificatii
Ответ заказчика: Anunțul de participare a fost parțial modificat și completat. Urmăriți specificațiile tehnice solicitate.
10.01.2024 14:41 UTC · poz 7 ГОСТ 5152-77
ГОСТ 5152-77 ARE diametrul de la 4 -pina la50mm CARE
Ответ заказчика: Anunțul de participare a fost parțial modificat și completat. Urmăriți specificațiile tehnice solicitate.
11.01.2024 12:48 UTC · В СИСТЕМЕ
СДЕЛАИТЕ ПОДАЧУ ПО ЛОТАМ И МОЖЕТ ПРОДЛИТЬ ПОДАЧУ ТАК КАК ПОМЕНЯЛИ КОЛИЧЕСТВО
Ответ заказчика: Cantitatea totală a materialelor nu s-a schimbat. Aceasta a fost divizată pe tipuri în dependență de specificații tehnice. Referitor la solicitarea de a depune oferta pentru loturi, s-au operat modificări la pct. 9 din Anunțul de participare, după cum urmează: operatorul economic poate depune oferta pentru toate loturile.
11.01.2024 15:25 UTC · Divizarea le loturi
Rugam Autoritatea contractanta sa modifice si pe platforma depunerea loturilor divizarea pe loturi conform anuntului! Trebuie sa fie 3 depuneri diferite nu puteti lasa depunerea pentru 750000 lei pentru trei loturi si pentru un lot tot 750000lei Va rugam sa aplicati modificarile conform anuntului!
Ответ заказчика: Având în vedere faptul că Anunțul de participare a fost modificat și obiectul achiziției a fost divizat pe loturi, nu este posibil de a opera respectivele modificări pe platforma după ce achiziția deja a fost plasată. Astfel, solicităm ca operatorii economici care au intenția să participe la mai multe loturi, să depună ofertele respective într-un set de documente comun (un set de documente care ar include o ofertă/ două oferte/ trei oferte). Evaluarea se va face pe loturi.
12.01.2024 11:42 UTC · Divizarea pe loturi
Stimata Autoritate Contractanta anulati procedura data si plasati concursul conform anuntului!!! Respectivul anunt trebuie sa aiba 3 loturi!

Документы 6

  • Anunț de participare materiale pentru întreținerea gazoductelor
    только метаданныеДокументация закупки09.01.2024
  • Anunț de participare materiale pentru întreținerea gazoductelor
    только метаданныеТехническая спецификация09.01.2024
  • Modificarea Anunțului de participare
    только метаданныеТехническая спецификация11.01.2024
    Документы с тем же названием: 2
  • Modificarea Anunțului de participare 1
    только метаданныеТехническая спецификация11.01.2024
    Документы с тем же названием: 2

Решения о присуждении 1

ПоставщикСуммаСтатусОпубликовано
Лот отменён12.01.2024 12:57 UTC

Официальные изменения 3

11.01.2024 12:20 UTC
General change of Contract Notice
11.01.2024 13:40 UTC
General change of Contract Notice
12.01.2024 12:56 UTC · Отмена · Объявление о закупке
Este necesar de a adus în concordanță Anunț de participare cu cerințele platformei.
Este necesar de a adus în concordanță Anunț de participare cu cerințele platformei.