RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1703161477491

Servicii de spălătorie auto pentru anul 2024

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
232 500,00 MDL
Până la termen
expirat
29.12.2023 08:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
7
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Conform specificației tehnice depline solicitată și standardelor de referinţă din pct. 8 al Anunțului de participare anexat.

Parametrii achiziției

CPV
5050100000-6 · Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
232 500,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
I.M.S.P. CENTRUL NATIONAL DE ASISTENTA MEDICALA URGENTA PRES · 232 500,00 MDL · 2023-12-21 → 2024-12-30 · Servicii de spălătorie auto pentru anul 2024
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
29.12.2023 · 09:47 UTC
Clarificarea condițiilor
21.12.2023 → 25.12.2023 13:00 UTC
Se primesc oferte
25.12.2023 → 29.12.2023 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
29.12.2023
Executarea contractului
31.12.2023 → 30.12.2024 22:00 UTC

Obiectele achiziției 5

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Botanica, mun. Chișinău, bd. Dacia, 5/2A50100000-6
Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
611 unitate
22Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Ciocana, mun. Chișinău, str. Andrei Doga, 2150100000-6
Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
423 unitate
33Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Rîșcani, mun. Chișinău, str. Andrei Doga, 2150100000-6
Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
423 unitate
44Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Buiucani, mun. Chișinău, str. I.L. Caragiale, 150100000-6
Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
376 unitate
55Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Centru, mun. Chișinău, str. Toma Ciorbă, 150100000-6
Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
705 unitate

Loturi 5

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Botanica, mun. Chișinău, bd. Dacia, 5/2A
Conform specificației tehnice depline solicitată și standardelor de referinţă din pct. 8 al Anunțului de participare.
56 000,00 MDLmun.Chişinău
Constantin Varnav nr.16
31.12.2023 → 30.12.2024Atribuit
2Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Ciocana, mun. Chișinău, str. Andrei Doga, 21
Conform specificației tehnice depline solicitată și standardelor de referinţă din pct. 8 al Anunțului de participare.
38 750,00 MDLmun.Chişinău
Constantin Varnav nr.16
31.12.2023 → 30.12.2024Atribuit
3Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Rîșcani, mun. Chișinău, str. Andrei Doga, 21
Conform specificației tehnice depline solicitată și standardelor de referinţă din pct. 8 al Anunțului de participare.
38 750,00 MDLmun.Chişinău
Constantin Varnav nr.16
31.12.2023 → 30.12.2024Atribuit
4Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Buiucani, mun. Chișinău, str. I.L. Caragiale, 1
Conform specificației tehnice depline solicitată și standardelor de referinţă din pct. 8 al Anunțului de participare.
34 420,00 MDLmun.Chişinău
Constantin Varnav nr.16
31.12.2023 → 30.12.2024Atribuit
5Servicii de spălătorie auto pentru SAMU Centru, mun. Chișinău, str. Toma Ciorbă, 1
Conform specificației tehnice depline solicitată și standardelor de referinţă din pct. 8 al Anunțului de participare.
64 580,00 MDLmun.Chişinău
Constantin Varnav nr.16
31.12.2023 → 30.12.2024Atribuit

Documente 3

  • 202312211430_Anunt de participare.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire21.12.2023
  • 202312211430_Documentatia standard.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire21.12.2023
  • 202312211430_Declaratie.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire21.12.2023

Oferte depuse 7

OfertantLotValoareaStatusPublicat
SRL.MEGASIMETRIC338 493,00 MDLÎn examinare26.12.2023 15:51 UTC
SRL.MEGASIMETRIC564 155,00 MDLÎn examinare26.12.2023 15:58 UTC
SRL.MEGASIMETRIC238 493,00 MDLÎn examinare26.12.2023 15:48 UTC
Adakema Services238 776,41 MDLÎn examinare27.12.2023 16:15 UTC
SRL.MEGASIMETRIC434 216,00 MDLÎn examinare26.12.2023 15:53 UTC
SRL.MEGASIMETRIC155 601,00 MDLÎn examinare26.12.2023 15:45 UTC
Adakema Services338 776,41 MDLÎn examinare27.12.2023 16:15 UTC

Decizii de atribuire 7

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
SRL.MEGASIMETRIC338 493,00 MDLOfertele au fost respinse29.12.2023 09:46 UTC
Adakema Services338 776,41 MDLCâștigător desemnat22.01.2024 13:55 UTC
SRL.MEGASIMETRIC155 601,00 MDLCâștigător desemnat22.01.2024 13:56 UTC
SRL.MEGASIMETRIC238 493,00 MDLOfertele au fost respinse29.12.2023 09:47 UTC
Adakema Services238 776,41 MDLCâștigător desemnat22.01.2024 13:56 UTC
SRL.MEGASIMETRIC434 216,00 MDLCâștigător desemnat22.01.2024 13:56 UTC
SRL.MEGASIMETRIC564 155,00 MDLCâștigător desemnat22.01.2024 13:57 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 5

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Adakema Services338 776,41 MDLContract în pregătire22.01.2024 13:58 UTC
SRL.MEGASIMETRIC155 601,00 MDLContract în pregătire22.01.2024 13:58 UTC
Adakema Services238 776,41 MDLContract în pregătire22.01.2024 13:58 UTC
SRL.MEGASIMETRIC434 216,00 MDLContract în pregătire22.01.2024 13:58 UTC
SRL.MEGASIMETRIC564 155,00 MDLContract în pregătire22.01.2024 13:58 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.