RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1702988351313

PRODUSE ALIMENTARE PE LOTURI

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
365 272,77 MDL
Până la termen
expirat
08.01.2024 22:48 UTC
Licitație electronică: 09.01.2024 10:00 UTC
Loturi
8
Oferte depuse
13
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

PRODUSE ALIMENTARE PE LOTURI

Parametrii achiziției

CPV
1515800000-6 · Diverse produse alimentare
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
365 272,78 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Primaria orasului Cainari · 365 272,78 MDL · 2023-12-22 → 2024-12-29
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
29.12.2023 · 15:48 UTC
Clarificarea condițiilor
19.12.2023 → 31.12.2023 15:48 UTC
Se primesc oferte
31.12.2023 → 08.01.2024 22:48 UTC
Desemnarea câștigătorului
09.01.2024
Executarea contractului
10.01.2024 → 31.12.2024 00:00 UTC

Obiectele achiziției 89

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11file de pui congelat fără os15800000-6
Diverse produse alimentare
230 kg
21Muschi de vitel congelat15800000-6
Diverse produse alimentare
160 kg
31Mușchi de porc congelat15800000-6
Diverse produse alimentare
160 kg
41Carne de iepure congelat15800000-6
Diverse produse alimentare
80 kg
51Fileu de curcan15800000-6
Diverse produse alimentare
230 kg
61Pulpa de curcan15800000-6
Diverse produse alimentare
100 kg
72Caşcaval15800000-6
Diverse produse alimentare
75 kg
82Chefir 0,5kg15800000-6
Diverse produse alimentare
1 600 kg
92Smîntînă 0,5kg15800000-6
Diverse produse alimentare
90 kg
102Brînză de vacă15800000-6
Diverse produse alimentare
310 kg
112Iaurt natural 0,5kg15800000-6
Diverse produse alimentare
800 kg
122Lapte pasterizat 1 lit15800000-6
Diverse produse alimentare
1 800 kg
132Unt de vaci ”Țărănesc”0,215800000-6
Diverse produse alimentare
410 kg
143Ouă de găină15800000-6
Diverse produse alimentare
3 700 buc.
154Peşte congelat merluciu15800000-6
Diverse produse alimentare
250 kg
165Făină de grîu15800000-6
Diverse produse alimentare
65 kg
175Crupe de mei15800000-6
Diverse produse alimentare
14 kg
185Hrisca15800000-6
Diverse produse alimentare
19 kg
195Fulgi de ovăs 0,4515800000-6
Diverse produse alimentare
24 kg
205Orez rotund intreg15800000-6
Diverse produse alimentare
60 kg
215Crupe de orz15800000-6
Diverse produse alimentare
19 kg
225Crupe de arnautca15800000-6
Diverse produse alimentare
13 kg
235Fulgi de secara15800000-6
Diverse produse alimentare
28 kg
245Crupe de griş15800000-6
Diverse produse alimentare
38 kg
Afișați mai multe (24 / 89)

Loturi 8

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Produse alimentare. Carne125 441,67 MDLor.Căinari
or.Cainari str.C.Negraia 8
10.01.2024 → 31.12.2024Atribuit
2Produse alimentare. Lactate85 836,20 MDLor.Căinari
or.Cainari str.C.Negraia 8
10.01.2024 → 31.12.2024Atribuit
3Produse alimenare. Oua de gaină9 095,83 MDLor.Căinari
or.Cainari str.C.Negraia 8
10.01.2024 → 31.12.2024Atribuit
4Produse alimenare. Pește16 458,33 MDLor.Căinari
or.Cainari str.C.Negraia 8
10.01.2024 → 31.12.2024Atribuit
5Produse alimenare. Cereale,boboase7 135,28 MDLor.Căinari
or.Cainari str.C.Negraia 8
10.01.2024 → 31.12.2024Atribuit
6Produse alimenare. Legume și fructe85 268,24 MDLor.Căinari
or.Cainari str.C.Negraia 8
10.01.2024 → 31.12.2024Atribuit
7Produse alimenare. Diverse23 662,41 MDLor.Căinari
or.Cainari str.C.Negraia 8
10.01.2024 → 31.12.2024Atribuit
8Produse alimenare. Produse de panificație12 374,81 MDLor.Căinari
or.Cainari str.C.Negraia 8
10.01.2024 → 31.12.2024Nereușită

Întrebări și răspunsuri 1

22.12.2023 11:08 UTC · Lotul 3 si lotul 4
Cantitatile de la lotul 3 si lotul 4 din anuntul de participare nu coincid cu cantitatile din documentatia standart
Răspunsul autorității: Corect este contitatea indicata in anuntul de participare .Documentatia Stantart va fi modificata.

Documente 6

  • anunt de participare_0001.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire19.12.2023
  • documentatia standart produse alimentare ianuarie-iulie 2024.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire22.12.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • duae_0001.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire19.12.2023
  • anunt_0001.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire22.12.2023
  • documentatia standart produse alim 2024 (1).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire29.12.2023

Oferte depuse 13

OfertantLotValoareaStatusPublicat
SRL BAGUETTE722 297,36 MDLÎn examinare06.01.2024 13:59 UTC
SRL BAGUETTE56 884,69 MDLÎn examinare06.01.2024 13:42 UTC
"Schiopu Ludmila"721 416,31 MDLÎn examinare08.01.2024 15:39 UTC
"Schiopu Ludmila"311 994,17 MDLÎn examinare08.01.2024 15:35 UTC
"Schiopu Ludmila"298 881,94 MDLÎn examinare08.01.2024 15:33 UTC
"Schiopu Ludmila"414 520,83 MDLÎn examinare08.01.2024 15:35 UTC
"Schiopu Ludmila"57 143,06 MDLÎn examinare08.01.2024 15:36 UTC
S.R.L. ARENA FRUCT684 170,81 MDLÎn examinare02.01.2024 17:16 UTC
"Schiopu Ludmila"1130 966,67 MDLÎn examinare08.01.2024 15:32 UTC
SRL BAGUETTE685 648,37 MDLÎn examinare06.01.2024 13:55 UTC
SRL Lapmol288 752,04 MDLÎn examinare04.01.2024 11:13 UTC
SRL BAGUETTE414 792,50 MDLÎn examinare06.01.2024 13:40 UTC
"Schiopu Ludmila"684 989,44 MDLÎn examinare08.01.2024 15:38 UTC

Decizii de atribuire 14

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
S.R.L. ARENA FRUCT677 997,00 MDLCâștigător desemnat05.02.2024 07:38 UTC
"Schiopu Ludmila"677 998,00 MDLRezultat nedivulgat09.01.2024 12:01 UTC
SRL BAGUETTE682 987,00 MDLRezultat nedivulgat09.01.2024 12:01 UTC
"Schiopu Ludmila"414 191,67 MDLCâștigător desemnat05.02.2024 07:12 UTC
SRL BAGUETTE414 356,24 MDLRezultat nedivulgat09.01.2024 12:01 UTC
SRL Lapmol288 752,04 MDLCâștigător desemnat05.02.2024 07:01 UTC
"Schiopu Ludmila"298 881,94 MDLRezultat nedivulgat09.01.2024 12:01 UTC
"Schiopu Ludmila"311 994,17 MDLCâștigător desemnat05.02.2024 07:03 UTC
"Schiopu Ludmila"720 943,07 MDLCâștigător desemnat05.02.2024 07:58 UTC
SRL BAGUETTE721 179,68 MDLRezultat nedivulgat09.01.2024 12:01 UTC
"Schiopu Ludmila"1130 966,67 MDLCâștigător desemnat05.02.2024 06:57 UTC
"Schiopu Ludmila"56 627,65 MDLCâștigător desemnat05.02.2024 07:22 UTC
SRL BAGUETTE56 668,00 MDLRezultat nedivulgat09.01.2024 12:01 UTC
8Nu s-au depus oferte08.01.2024 22:48 UTC

Modificări oficiale 4

19.12.2023 16:48 UTC
General change of Contract Notice
22.12.2023 10:10 UTC
General change of Contract Notice
29.12.2023 15:42 UTC
General change of Contract Notice
29.12.2023 15:48 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 7

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
"Schiopu Ludmila"1130 966,67 MDLContract în pregătire05.02.2024 06:57 UTC
SRL Lapmol288 752,04 MDLContract în pregătire05.02.2024 07:02 UTC
"Schiopu Ludmila"311 994,17 MDLContract în pregătire05.02.2024 07:07 UTC
"Schiopu Ludmila"414 191,67 MDLContract în pregătire05.02.2024 07:14 UTC
"Schiopu Ludmila"56 627,65 MDLContract în pregătire05.02.2024 07:23 UTC
S.R.L. ARENA FRUCT677 997,00 MDLContract în pregătire05.02.2024 07:39 UTC
"Schiopu Ludmila"720 943,07 MDLContract în pregătire05.02.2024 07:58 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.