RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1702653024997

Servicii de întreținerea drumurilor publice locale din raionul Rezina pe perioada anului 2024.

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
4 833 333,33 MDL
Până la termen
expirat
02.01.2024 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de întreținerea drumurilor publice locale din raionul Rezina pe perioada anului 2024.

Parametrii achiziției

CPV
5050800000-3 · Diverse servicii de întreţinere şi de reparare
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
4 833 333,33 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Consiliul raional Rezina · 4 833 333,33 MDL · 2023-12-15 → 2024-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
15.12.2023 · 15:24 UTC
Clarificarea condițiilor
15.12.2023 → 26.12.2023 08:00 UTC
Se primesc oferte
26.12.2023 → 02.01.2024 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.01.2024
Executarea contractului
08.01.2024 → 30.12.2024 15:13 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Servicii de întreținerea drumurilor publice locale din raionul Rezina pe perioada anului 2024. 50800000-3
Diverse servicii de întreţinere şi de reparare
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii de întreținerea drumurilor publice locale din raionul Rezina pe perioada anului 2024. 4 833 333,33 MDLor.Rezina (r-l Rezina)
27 August nr.1
08.01.2024 → 30.12.2024Atribuit

Documente 5

  • anunț de participare.pdf
    doar metadateAnunț de participare15.12.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • lista cu cantități de lucrări.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice15.12.2023
  • documentația standart servicii drunuri 2022-ianuaria 2023.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire15.12.2023
  • duae_ro_0.doc
    doar metadateCriterii de evaluare15.12.2023

Oferte depuse 2

OfertantValoareaStatusPublicat
SRL "Amon-Trade"3 499 490,77 MDLÎn examinare01.01.2024 17:14 UTC
SRL Sahrevar4 253 825,56 MDLÎn examinare31.12.2023 15:33 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorValoareaStatusPublicat
SRL "Amon-Trade"
Documentele deciziei: decizie .pdf ↗
3 499 490,77 MDLCâștigător desemnat09.01.2024 13:04 UTC
SRL Sahrevar4 253 825,56 MDLRezultat nedivulgat02.01.2024 08:00 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
SRL "Amon-Trade"3 499 490,77 MDLContract în pregătire09.01.2024 13:05 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.