Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1701693767136
Servicii de lichidare a avarierilor la rețele ingenerești și reparații curente în instituţiile subordonate DETS sectorul Centru pentru anul 2024
Отменена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Причина отмены
Se anulează procedura de achiziție publică în conformitate cu Legea 131/2015 art.71 alin.1, lit.g) există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflîndu-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7.
Totodată vă comunicăm, că s-au comis erori la caietul de sarcini publicat, astfel urmează acesta a fi revizuit si publicată o nouă procedură de achiziție publică.
Отмена относится ко всей процедуре. Статусы отдельных лотов указаны в разделе «Лоты».
Оценочная стоимость
439 000,00 MDL
Лоты
1
Поданные предложения
2
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Процедура закрыта без победителя
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Servicii de lichidare a avarierilor la rețele ingenerești și reparații curente în instituţiile subordonate DETS sectorul Centru pentru anul 2024
Параметры закупки
- CPV
- 50 › 50800000-3 · Diverse servicii de întreţinere şi de reparare
- Категория
- Услуги
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 439 000,00 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- DETS sectorul Centru · 439 000,00 MDL · 2024-01-01 → 2024-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
07.02.2024 · 13:50 UTC
Разъяснение условий
04.12.2023 → 11.12.2023 11:00 UTC
Принимают предложения
11.12.2023 → 18.12.2023 10:00 UTC
Определение победителя
19.12.2023
Исполнение контракта
01.01.2024 → 30.12.2024 12:45 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de lichidare a avarierilor la rețele ingenerești și reparații curente în instituţiile subordonate DETS sectorul Centru pentru anul 2024 | 50800000-3 Diverse servicii de întreţinere şi de reparare | 1 ед. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de lichidare a avarierilor la rețele ingenerești și reparații curente în instituţiile subordonate DETS sectorul Centru pentru anul 2024 | 439 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bulgară 41 | 01.01.2024 → 30.12.2024 | Отменена |
Документы 5
- anunț de participare servicii 2024.docx
- caiet de sarcini1.docx
- declaratie_ro (5).doc
- documentația standart.docx
- duae.doc
Поданные предложения 2
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Grandenergy-Prim SRL | 214 069,38 MDL | На рассмотрении | 18.12.2023 05:13 UTC |
| S.A.Set-Service | 197 783,91 MDL | На рассмотрении | 18.12.2023 07:39 UTC |
Решения о присуждении 2
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| S.A.Set-Service | 158 500,00 MDL | Предложения отклонены | 10.01.2024 09:47 UTC |
| Grandenergy-Prim SRL | 160 000,00 MDL | Предложения отклонены | 10.01.2024 14:12 UTC |
Официальные изменения 1
18.01.2024 08:24 UTC · Отмена · Объявление о закупке
Servicii de lichidare a avarierilor la rețele ingenerești și reparații curente în instituţiile subordonate DETS sectorul Centru pentru anul 2024
Se anulează procedura de achiziție publică în conformitate cu Legea 131/2015 art.71 alin.1, lit.g) există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflîndu-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7.
Totodată vă comunicăm, că s-au comis erori la caietul de sarcini publicat, astfel urmează acesta a fi revizuit si publicată o nouă procedură de achiziție publică.
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True