RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1700749899105

Mobilier pentru IET Călărași

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
297 600,00 MDL
Până la termen
expirat
30.11.2023 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Mobilier pentru IET Călărași

Parametrii achiziției

CPV
3939100000-3 · Mobilier
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
297 600,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Primaria orașului Călărași · 297 600,00 MDL · 2023-11-23 → 2023-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
23.11.2023 · 14:43 UTC
Clarificarea condițiilor
23.11.2023 → 27.11.2023 07:00 UTC
Se primesc oferte
27.11.2023 → 30.11.2023 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
30.11.2023
Executarea contractului
04.12.2023 → 30.12.2023 14:43 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Pat transformabil în 3 nivele , cu capac39100000-3
Mobilier
62 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Pat transformabil în 3 nivele , cu capac297 600,00 MDLor.Călăraşi
str.Mihai Eminescu, 19
04.12.2023 → 30.12.2023Atribuit

Documente 5

  • anunt de participare simplificat.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire23.11.2023
  • anunt de participare1.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire23.11.2023
  • declaratie de eligibilitate (3).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire23.11.2023
  • specificatie de pret anexa 23.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire23.11.2023
  • specificatie tehnică.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire23.11.2023

Oferte depuse 4

OfertantValoareaStatusPublicat
IPC ICAM297 600,00 MDLÎn examinare29.11.2023 14:11 UTC
I.I.BOSNEA MIHAIL267 840,00 MDLÎn examinare29.11.2023 18:32 UTC
Goliat-Vita SRL294 500,00 MDLÎn examinare29.11.2023 10:04 UTC
Anstelux SRL284 166,67 MDLÎn examinare29.11.2023 10:41 UTC

Decizii de atribuire 4

FurnizorValoareaStatusPublicat
I.I.BOSNEA MIHAIL267 840,00 MDLOfertele au fost respinse30.11.2023 09:22 UTC
Anstelux SRL284 166,67 MDLCâștigător desemnat07.12.2023 11:53 UTC
Goliat-Vita SRL294 500,00 MDLRezultat nedivulgat30.11.2023 07:00 UTC
IPC ICAM297 600,00 MDLRezultat nedivulgat30.11.2023 07:00 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
Anstelux SRL284 166,67 MDLContract în pregătire07.12.2023 11:54 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.