Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1699884749624
Lucrări de reparație a etajului 5, blocul 1 al IMSP Institutul Oncologic pentru anul 2024
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
expirarea ofertelor
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
5 000 000,00 MDL
Până la termen
expirat
04.12.2023 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
25
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de reparație a etajului 5, blocul 1 al IMSP Institutul Oncologic pentru anul 2024
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 5 000 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Institutul Oncologic · 5 000 000,00 MDL · 2024-01-02 → 2024-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
28.02.2024 · 08:05 UTC
Clarificarea condițiilor
13.11.2023 → 23.11.2023 14:30 UTC
Se primesc oferte
23.11.2023 → 04.12.2023 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
04.12.2023
Executarea contractului
01.01.2024 → 30.12.2024 14:16 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație a etajului 5, blocul 1 al IMSP Institutul Oncologic pentru anul 2024 | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație a etajului 5, blocul 1 al IMSP Institutul Oncologic pentru anul 2024 | 5 000 000,00 MDL | mun.Chişinău Testemitanu 30 | 01.01.2024 → 30.12.2024 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 14
13.11.2023 21:37 UTC · Inregistrarea contractului
Scrieti va rog daca contractul o sa fie inregistrat la trezorarie?
Răspunsul autorității: Bună ziua. În cazul nostru contractele nu se înregistrează la trezorerie.
13.11.2023 21:39 UTC · Garantie de buna executie
O sa fie posibil de a prezenta o alta forma de garantie de buna executie, decit cea stabilita in anunt de participare?
Răspunsul autorității: Bună ziua. Granția de bună execuție este în mărime de 5% din valoarea contractului și întotdeauna se transferă pe contul beneficiarului înainte de a începe lucrările propriu zise. Aceasta este o condiție obligatorie standard prevăzută în contract. Altă modalitate nu poate fi.
14.11.2023 06:57 UTC · desfasurata
daca e posibil de plasat formularul desfasurat?
Răspunsul autorității: Bună ziua. Ce aveți în vedere ca formularul să fie mai desfășurat ? Alt model decît cel atașat nu este.
14.11.2023 08:14 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua, stimată autoritate contractantă
Dvs limitați concurenta prin faptul ca indicați anume produse la reparație gen Eurofin sau Caparol. Vă rugăm respectuos sa modificați caietul de sarcini astfel încât sa nu încălcați legea 131 privind achiziții publice. Mulțumim
Răspunsul autorității: Bună ziua, punctul de vedere al dvs. va fi transmis grupului de lucru pentru examinare. Vă mulțumim.
15.11.2023 09:26 UTC · 1.lista de cantitati
In limita posibilitatilor, daca se poate de atasat formular desfasurat?
Răspunsul autorității: Bună ziua. Ce aveți în vedere ca formularul să fie mai desfășurat ? Alt model decît cel atașat nu este.
15.11.2023 09:46 UTC · Caiet de sarcină
Produsele/materiale de construcții care vor fi folosite pentru lucrări trebuie să respecte legislația în vigoare și reglementările tehnice sau veți accepta și produse fără certificate de conformitate?
Răspunsul autorității: Bună ziua, se prezumă faptul că materialele de construcții importate sau autohtone sunt însoțite de toate certificatele de rigoare. La executarea lucrărilor responsabilul tehnic va monitoriza ca toate normativele în vigoare să fie respectate inclusiv și pe partea materialelor care vor fi utilizate. Vă mulțumim.
15.11.2023 14:16 UTC · Caiet de sarcini descifrat
Documentatia standard publicata chiar si de Dvs prevede la "1. Formularul de deviz nr.1 – Lista cu cantitățile de lucrări" ***Notă: Autoritatea contractantă trebuie să atașeze la caietul de sarcini, Formularul de deviz nr. 1 – Lista cu cantitățile de lucrări, descifrat (publicarea descifrată a consumului de resurse aferent fiecărei norme de deviz).
Va rugam sa consultati bine legislatia si sa publicati toate formularele necesare si sa nu va dati de rusine cu expresii de genu: Ce aveți în vedere ca formularul să fie mai desfășurat ? Alt model decît cel atașat nu este.
Reiteram solicitarea noastra de a anexa si caietul de sarcini desfasurat.
Răspunsul autorității: Bună ziua, s-au anexat documentele actualizate. Verificați vă rog.
17.11.2023 14:41 UTC · Caietul de sarcini
Clarificati va rog, de ce in pozitia 5 deviz 2-1-1 difera norma in forma desfasurata fata de caietul de sarcini initial? dupa care ne orientam?
Răspunsul autorității: Acel iniţial nu trebuia anexat, de aceea a fost înlocuit cu varianta desfăşurată. Vă conduceţi de varianta desfăşurată. Vă mulţumim pentru înţelegere.
20.11.2023 09:32 UTC · Caiet de sarcini
Pozitia 77. Element de protectie pereti este alcatuit din profil continut din aluminiu extrudat instalat pe coridor (h)150mmx20mm, se va monta la inaltimea de 700mm de la pardoseaua finisata, (Se exclude: Grund prenadez tip M; Aracet dp 50 mich NI 1345-64; Apa pentru mortare si betoane; Nisip sortat nespalat de riu si lacuri 0,0-3,0 mm; Ciment metalurgic cu adaosuri M 30 saci S1500; Prenadez 300 NII 2829-74; Piatra de frecat, Se include diblu SMK 4x60-140buc) ... mentionati ca se includ dibluri 140 buc insa in resurse includeti 276 buc. Clarificati!!!!
Răspunsul autorității: Bună ziua, vom clarifica. Vă mulțumim.
22.11.2023 22:42 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua precizati varog la divizier (P66) ce tip placi pentru tavan casetat careva parametri tehnici ,sunt diferite modele . In institutii medicale sunt diferite spatii hol,saloane,laboratoare ,sau cabinete de primire pentru fiecare spatii sunt si parametri diferite
Răspunsul autorității: Deviz 2-1-1, Poz. 66: Tavane armstrong medicinal, cu suprafata antibacteriala, grosime minim 15mm, densitate minima 3.8kg/m2, rezistenta la umeditate minim 95%.
22.11.2023 23:46 UTC · lista de cantitati
Buna ziua precizati la divizier (P28,30 Deviz 2-1-2) Chiuveta de inox se monteaza incorporate in careva mobilier existent sau pe un carcas existent sau ... ?
Răspunsul autorității: Deviz 2-1-2, Poz. 28, 30. Chiuvete din inox chirurgical, cu 1 post de lucru, cu fixare pe perete, iar partea de jos a chiuvetei la fel sa fie astupata cu tabla inoxidabila. (Model tip: Lavoar aseptic din inox AISI 304)
23.11.2023 09:20 UTC · Caetul de sarcen
Pozitia 77 protectia la perete din ce material din aluminiu sau MDF si tavane medicale care sint din tabla sau alt material
Răspunsul autorității: În caiet de sarcini este indicat material din aluminiu. Tavane armstrong medicinal
23.11.2023 10:08 UTC · CS
De ce sa nu suspendati si sa faceti un caiet de sarcini ca lumea?
Răspunsul autorității: Vom examina.
23.11.2023 11:18 UTC · Cs
Tavenele, este nevoie de specificat din ce material ,medical toate sint
Răspunsul autorității: Tavane armstrong (materialul).
Documente 8
- anunt de participare.doc
Documente cu același titlu: 2
- 16.11.2023 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 13.11.2023 · doar metadate · Original ↗
- ds_lucrari (8).doc
- duae.doc
- reparatie etaj 5.docx
- 2-1-1 reparatie caiet de sarcini (1).doc
- 2-1-2 retele de apeduct si canalizare caiet de sarcini (1).doc
- 2-1-3 retele electrice interne caiet de sarcini (1).doc
Oferte depuse 25
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL Vivantis Plus | 4 158 563,16 MDL | În examinare | 30.11.2023 10:38 UTC |
| Rosivid Construct | 3 408 971,14 MDL | În examinare | 04.12.2023 06:04 UTC |
| Softconstruct | 3 989 622,13 MDL | În examinare | 02.12.2023 15:11 UTC |
| Euromontaj CTI SRL | 3 880 389,54 MDL | În examinare | 03.12.2023 17:48 UTC |
| Prim-Conterm | 3 500 728,33 MDL | În examinare | 03.12.2023 12:19 UTC |
| Moldsercon | 3 993 022,11 MDL | În examinare | 01.12.2023 08:39 UTC |
| Eurogalex Prim | 4 332 110,00 MDL | În examinare | 04.12.2023 07:11 UTC |
| VSN CONS SRL | 3 383 364,72 MDL | În examinare | 30.11.2023 19:19 UTC |
| Valdcongrup SRL | 4 518 927,00 MDL | În examinare | 01.12.2023 12:35 UTC |
| TechForce-Com | 4 202 024,43 MDL | În examinare | 01.12.2023 17:14 UTC |
| SRL OLBI COM | 4 200 974,20 MDL | În examinare | 03.12.2023 21:36 UTC |
| MEDALMIR | 3 809 799,80 MDL | În examinare | 04.12.2023 07:15 UTC |
| Elicell Invest | 3 722 153,15 MDL | În examinare | 03.12.2023 18:42 UTC |
| Atractiv Invest | 4 386 038,02 MDL | În examinare | 02.12.2023 10:35 UTC |
| Foreco Group | 3 773 075,81 MDL | În examinare | 04.12.2023 07:23 UTC |
| KVM Cons SRL | 4 689 327,18 MDL | În examinare | 04.12.2023 07:22 UTC |
| Consit PRO | 3 416 554,52 MDL | În examinare | 01.12.2023 12:22 UTC |
| Ludmila Agroconstructii | 3 453 406,70 MDL | În examinare | 03.12.2023 16:50 UTC |
| SRL IQ Fenster | 3 924 547,23 MDL | În examinare | 01.12.2023 14:12 UTC |
| ''Eurogrupstim'' SRL | 4 212 337,51 MDL | În examinare | 01.12.2023 18:37 UTC |
| MivaLux-Prim | 3 833 805,23 MDL | În examinare | 04.12.2023 07:36 UTC |
| Vega Total | 3 498 301,88 MDL | În examinare | 01.12.2023 11:35 UTC |
| Soltan Construct | 3 478 222,86 MDL | În examinare | 04.12.2023 06:18 UTC |
| Profmester | 3 671 826,67 MDL | În examinare | 04.12.2023 05:38 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 25) | |||
Decizii de atribuire 25
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| PROFIPLAST | 3 249 146,41 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:38 UTC |
| VSN CONS SRL | 3 383 364,72 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:41 UTC |
| Rosivid Construct | 3 408 971,14 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:43 UTC |
| Consit PRO | 3 416 554,52 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:44 UTC |
| Ludmila Agroconstructii | 3 453 406,70 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:45 UTC |
| Soltan Construct | 3 478 222,86 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:46 UTC |
| Vega Total | 3 498 301,88 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:47 UTC |
| Prim-Conterm | 3 500 728,33 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:47 UTC |
| Profmester | 3 671 826,67 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:48 UTC |
| Elicell Invest | 3 722 153,15 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:49 UTC |
| Foreco Group | 3 773 075,81 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:50 UTC |
| MEDALMIR | 3 809 799,80 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:51 UTC |
| MivaLux-Prim | 3 833 805,23 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:52 UTC |
| Euromontaj CTI SRL | 3 880 389,54 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:53 UTC |
| SRL IQ Fenster | 3 924 547,23 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:54 UTC |
| Softconstruct | 3 989 622,13 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:55 UTC |
| Moldsercon | 3 993 022,11 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:56 UTC |
| SRL Vivantis Plus | 4 158 563,16 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:57 UTC |
| SRL OLBI COM | 4 200 974,20 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 10:59 UTC |
| TechForce-Com | 4 202 024,43 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 11:00 UTC |
| ''Eurogrupstim'' SRL | 4 212 337,51 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 11:01 UTC |
| Eurogalex Prim | 4 332 110,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 11:03 UTC |
| Atractiv Invest | 4 386 038,02 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 11:04 UTC |
| Valdcongrup SRL | 4 518 927,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.12.2023 11:05 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 25) | |||
Modificări oficiale 2
16.11.2023 13:06 UTC
General change of Contract Notice
28.02.2024 08:04 UTC · Anulare · Anunț de participare
Lucrări de reparație a etajului 5, blocul 1 al IMSP Institutul Oncologic pentru anul 2024
expirarea ofertelor
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True