Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1699167774065
Sistemului de prepararea apei calde menanjere conectat la surse alternativa, colectoare solare, agent termic centralizat, rețea electrică, boilere verticale cu două serpantine e.t.c., pentru Spitalul clinic militar central.
Nu a avut loc
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
208 333,33 MDL
Până la termen
expirat
10.11.2023 10:00 UTC
Licitație electronică: 13.11.2023 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Livrarea bunurilor materiale și instalare acestora se va îndeplinii de către OE desemnat câștigător la procedura de achiziție publică și se vor efectua la interior încăperi stabilite acestuia, panourile solare plate vor fii montate la exterior pe acoperișul clădirii format din patru ape, structura de rezistență schilet din lem, învelitoare din țiglă metalică (tablă cutată) la o înălțime până la H=9 metri inclusiv.
Parametrii achiziției
- CPV
- 09 › 09300000-2 · Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 208 333,33 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 208 333,33 MDL · 2023-11-05 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
10.11.2023 · 10:00 UTC
Clarificarea condițiilor
05.11.2023 → 07.11.2023 09:30 UTC
Se primesc oferte
07.11.2023 → 10.11.2023 10:00 UTC
Executarea contractului
13.11.2023 → 31.12.2023 09:07 UTC
Obiectele achiziției 10
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Panou solar (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 10 set |
| 2 | Boiler 400L (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 2 set |
| 3 | Grup de pompare solar (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 3 set |
| 4 | Controler (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 3 set |
| 5 | Țeava inclusiv fitinguri și conecțiuni (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 90 set |
| 6 | Antigel | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 8 set |
| 7 | Vase de expansiune 24 L (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 2 set |
| 8 | Aerisificator +180 C + fitinguri (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 70 set |
| 9 | Boiler 200L (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 1 set |
| 10 | Vase de expansiune 18 L (cu instalare) | 09300000-2 Electricitate, încălzire, energie solară şi nucleară | 1 set |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sistemului de prepararea apei calde menanjere conectat la surse alternativa, colectoare solare, agent termic centralizat, rețea electrică, boilere verticale cu două serpantine e.t.c., pentru Spitalul clinic militar central. Transportarea bunurilor se va efectua cu transportul OE stabilit câștigător la procedura de achiziție publică precum și instalarea acestore cu punerea în funcțiune. Montare și instalare se vor efectua la interior încăperi destinate acestuia și exterior pe acoperișul clădirii format din patru ape, structura de rezistență schilet din lem, învelitoare din țiglă metalică (tablă cutată) la o înălțime până la H=9 metri inclusiv. | 208 333,33 MDL | mun.Chişinău şos.Hînceşti 84 | 13.11.2023 → 31.12.2023 | Nereușită |
Documente 9
- anunț de participare anexa nr.2 ds.signed.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 05.11.2023 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 05.11.2023 · doar metadate · Original ↗
- caiet de sarcini anexa nr. 21 ds.signed.pdf
- f 22,23.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 05.11.2023 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 05.11.2023 · doar metadate · Original ↗
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 05.11.2023 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 05.11.2023 · doar metadate · Original ↗
- plane sectiuni incaperi și acoperis ( invelitori).pdf
- f 22,23.docx
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu s-au depus oferte | 10.11.2023 10:00 UTC |
Modificări oficiale 3
05.11.2023 09:24 UTC
General change of Contract Notice
05.11.2023 10:24 UTC
General change of Contract Notice
06.11.2023 08:01 UTC
General change of Contract Notice