Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1695295414436
Lucrarii de reparatie curentă a sectiei Ortopedie și Traumatologie nr. 2 conform necesităților IMSP SCTO prin procedura de achiziție
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
3 095 000,00 MDL
Până la termen
expirat
13.10.2023 09:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
15
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrarii de reparatie curentă a sectiei Ortopedie și Traumatologie nr. 2 conform necesităților IMSP SCTO prin procedura de achiziție
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 3 095 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Clinic de Traumatologie si Ortopedie · 3 095 000,00 MDL · 2023-09-21 → 2024-06-29
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
22.09.2023 · 05:56 UTC
Clarificarea condițiilor
21.09.2023 → 03.10.2023 10:30 UTC
Se primesc oferte
03.10.2023 → 13.10.2023 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.10.2023
Executarea contractului
15.10.2023 → 29.06.2024 11:25 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrarii de reparatie curentă a sectiei Ortopedie și Traumatologie nr. 2 conform necesităților IMSP SCTO | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrarii de reparatie curentă a sectiei Ortopedie și Traumatologie nr. 2 conform necesităților IMSP SCTO | 3 095 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare 190. | 15.10.2023 → 29.06.2024 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 7
22.09.2023 05:56 UTC · anunt
Buna ziua,
indicati va rog amplasarea sectiei Ortopedie și Traumatologie nr. 2 , adica adresa unde se vor efectua lucrarile
Răspunsul autorității: Buna, pe prima foie în anunțul de participare sunt indicate toate datele noastre.
22.09.2023 07:40 UTC · garantia
Buna ziua,am putea folosi ca garantie de buna executie retinerile sucesive din facturile aferente proceselor verbale de lucrari executate?
Răspunsul autorității: Buna, grupul de lucru nu acceptă.
22.09.2023 08:48 UTC · Aviz
explicati cerinta Aviz? se repeta de 2 ori?
Răspunsul autorității: SA COMIS O EROARE TEHNICĂ
22.09.2023 08:49 UTC · Raport finaciar
pentru care an de activitate?
Răspunsul autorității: LUCRĂRILE TREBUI SĂ ÎNCEAPĂ 2023 DAR TERMENUL DE VALABILITATE 30.06.2024
22.09.2023 08:50 UTC · Specificatia de pret
Anexa 23 - ce solicitati prin acest act?
solicitati devizele?
Răspunsul autorității: Prețul cu TVA și fără TVA
22.09.2023 08:51 UTC · Acoperirea financiara
careeste acoperirea financiara pentru 2023 si respectiv an. 2024?
Răspunsul autorității: În dependență de lucrările care vor fi prestate, dacă lucrările le finalizati până la 31.12. 2023 vor fi achitate integral anul acesta.
28.09.2023 10:09 UTC · CS
Buna ziua!
La Lucrari de montare, poz 431 avem Aparate receptoare: Dispozitive "ПС" de receptie si control, de demarare. Приборприемно-контрольныйуправ. пожаротуш. MAG 8Plus sau echivalentul - 6buc, iar la Utilaj poz. 442 avem Centrala de incendiu cu 8 zone Teletek MAG 8 PLUS sau echivalentul - 2 buc, poate este o eroare mecanica?
Răspunsul autorității: Este o eroare,corect,trebuie 2 bucati la ambele pozitii.
Documente 5
- anunt de participare reparatie sec. 2.docx
- anunt sectia 2.pdf
- caiet desarcini sectia 2.docx
- duae.docx
- documentatia standart.docx
Oferte depuse 15
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL "7 SERVICII IMOBILIARE" | 2 224 291,08 MDL | În examinare | 13.10.2023 07:48 UTC |
| KVM Cons SRL | 2 632 297,35 MDL | În examinare | 13.10.2023 06:18 UTC |
| VERILARPROIECT | 1 781 564,45 MDL | În examinare | 13.10.2023 08:11 UTC |
| ''Eurogrupstim'' SRL | 1 946 350,51 MDL | În examinare | 12.10.2023 23:02 UTC |
| Unicons AI | 2 110 565,18 MDL | În examinare | 12.10.2023 13:10 UTC |
| MAGDA SRL | 2 386 446,41 MDL | În examinare | 12.10.2023 20:40 UTC |
| VSN CONS SRL | 1 976 559,73 MDL | În examinare | 12.10.2023 18:02 UTC |
| Atractiv Invest | 2 689 229,15 MDL | În examinare | 13.10.2023 07:13 UTC |
| SRL OLBI COM | 2 052 896,08 MDL | În examinare | 12.10.2023 12:06 UTC |
| SC MIHCONS PLUS | 2 048 018,11 MDL | În examinare | 12.10.2023 16:22 UTC |
| "Maistcons Grup" SRL | 1 800 354,90 MDL | În examinare | 11.10.2023 17:29 UTC |
| SC LUXGAZ SRL | 2 635 970,45 MDL | În examinare | 12.10.2023 20:39 UTC |
| Euromontaj CTI SRL | 1 950 591,01 MDL | În examinare | 13.10.2023 05:32 UTC |
| Prodomus SRL | 2 312 724,21 MDL | În examinare | 11.10.2023 19:58 UTC |
| Consit PRO | 2 167 355,47 MDL | În examinare | 12.10.2023 14:04 UTC |
Decizii de atribuire 15
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| VERILARPROIECT | 1 781 564,45 MDL | Ofertele au fost respinse | 20.10.2023 07:21 UTC |
| "Maistcons Grup" SRL | 1 800 354,90 MDL | Ofertele au fost respinse | 24.10.2023 06:20 UTC |
| ''Eurogrupstim'' SRL | 1 946 350,51 MDL | Câștigător desemnat | 12.12.2023 13:12 UTC |
| Euromontaj CTI SRL | 1 950 591,01 MDL | Ofertele au fost respinse | 24.10.2023 06:59 UTC |
| VSN CONS SRL | 1 976 559,73 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| SC MIHCONS PLUS | 2 048 018,11 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| SRL OLBI COM | 2 052 896,08 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| Unicons AI | 2 110 565,18 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| Consit PRO | 2 167 355,47 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| SRL "7 SERVICII IMOBILIARE" | 2 224 291,08 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| Prodomus SRL | 2 312 724,21 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| MAGDA SRL | 2 386 446,41 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| KVM Cons SRL | 2 632 297,35 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| SC LUXGAZ SRL | 2 635 970,45 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
| Atractiv Invest | 2 689 229,15 MDL | Rezultat nedivulgat | 13.10.2023 09:00 UTC |
Modificări oficiale 1
21.09.2023 11:35 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True