RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1695105415777

Reagenți pentru compatibilizarea sanguină pretransfuzională a.2023

Завершена Закупка малой стоимости ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
11 795,00 MDL
До дедлайна
истёк
28.09.2023 07:00 UTC
Электронный аукцион: 29.09.2023 12:00 UTC
Лоты
2
Поданные предложения
2
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Reagenți pentru compatibilizarea sanguină pretransfuzională a.2023

Параметры закупки

CPV
3333140000-3 · Consumabile medicale
Категория
Товары
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
11 795,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
IMSP SCM Sf.Treime · 11 795,00 MDL · 2023-10-01 → 2023-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
19.09.2023 · 10:25 UTC
Разъяснение условий
19.09.2023 → 25.09.2023 07:00 UTC
Принимают предложения
25.09.2023 → 28.09.2023 07:00 UTC
Определение победителя
28.09.2023
Исполнение контракта
01.10.2023 → 31.12.2023 00:00 UTC

Предметы закупки 2

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Celule acoperite IgG33140000-3
Consumabile medicale
90 мл
22Ser polispecific antiglobulinic (flacon 10ml pentru 100 examinări, una examinare 2 picături 0,1ml)33140000-3
Consumabile medicale
180 мл

Лоты 2

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Celule acoperite IgG
Destinaţie: pentru confirmarea şi validarea rezultatelor negative în testul antiglobulinic. Proprietăţi: Suspensie eritrocitară: a) de grup sanguin 0; b) sensibilizate (acoperite) cu IgG; c) concentrație – cuprinsă între 2% și 5%. Forma de ambalare: Flacoane de până la 10 ml, livrate în ambalaje sigure, marcate şi etichetate de către producător cu informaţii (nume, număr de lot, numărul de serie, termenele de valabilitate, condiţii de depozitare). Datele de identificare afişate pe cutie vor coincide cu eticheta obligatorie a flaconului. Declaraţie de conformitate CE/SM şi/sau Certificat de conformitate CE/SM. Prezenţa instrucţiunii de utilizare a produsului, în limba de stat, în care se confirmă cerințele produsului.Termenul de valabilitate la livrare nu mai mic de 80 % din termenul total de valabilitate a produsului
10 350,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11/1
01.10.2023 → 31.12.2023Присуждено
2Ser polispecific antiglobulinic (flacon 10ml pentru 100 examinări, una examinare 2 picături 0,1ml)
Ser polispecific antiglobulinic (flacon 10ml pentru 100 examinări, una examinare 2 picături 0,1ml) Destinaţie: Pentru efectuarea testului antiglobulinic (COOMBS) direct și indirect, metoda în tub. Proprietăţi: - conţine obligatoriu anticorpi anti- IgG şi anti-C3d, care reacționează cu imunoglobulinele și/sau complementul de pe membrana eritrocitelor, provocând aglutinarea eritrocitelor sensibilizate. Forma de ambalare: în flacoane de până la 10 ml, livrate în ambalaj securizat, marcat şi etichetat de producător cu menţionarea datelor de identitate (denumire, număr lot, seria, termenii de valabilitate, condiţii de păstrare). Datele de identitate expuse pe cutie vor coincide în mod obligator cu cele de pe etichet flaconului. Declaraţie de conformitate CE/SM şi/sau Certificat de conformitate CE/SM Prezenţa instrucţiunii de utilizare a produsului, în limba de stat, în care se confirmă cerințele produsului.Termenul de valabilitate la livrare nu mai mic de 80 % din termenul total de valabilitate a produsului
1 445,00 MDLmun.Chişinău
Alecu Russo 11/1
01.10.2023 → 31.12.2023Итог не подведён

Вопросы и ответы 2

19.09.2023 10:25 UTC · Termen de livrare
Buna ziua. Ca conditie privind termenul de livrare dvs. solicitati 20 de zile de la comanda beneficiarului. Dat fiind faptul, ca bunurile date au un termen de valabilitate redus, aceste produse se calendarizeaza la producator( se produc doar la comanda, nu sunt pe stoc). Ati putea sa indicati un termen de 30 zile de la comanda beneficiarului pentru a acorda posibilitatea mai multor companii sa participe la licitatia data?
Ответ заказчика: Bună ziua. Luînd în considerare că stocul instituției este mic, + termenul de depunere + termenul de livrare este extrem de lung. Extinderea la 30 de zile este prea mult. Dar încurajăm depunerea ofertelor. Dacă nu vor fi oferte cu termenul de livrare de 20 de zile, atunci vor fi luate în calcul cele cu 30 de zile. Mulțumim
25.09.2023 06:02 UTC · Ser polispecific antiglobulinic (flacon 10ml pentru 100 examinări, una examinare 2 picături 0,1ml)
Buna ziua! Va rugam sa mariti valoarea estimativa pentru acest lot. Valoarea estimativa este foarte mica.Multumim.
Ответ заказчика: Bună ziua. Valoarea lotului nu poate fi modificată. Totodata încurajăm depunerea ofertelor. În cazul în care vor fi depuse doar oferte cu preț majorat, acesta ne va ajuta la estimarea prețului pentru licitația repetată. Mulțumim!

Документы 10

  • anexa nr.7 cerere de participare.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • anexa nr.8 declarația privind valabilitatea ofertei.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • anexa nr.9 garanția pentru ofertă.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • anexa nr.10 garanția de bună execuție.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • anexa nr.22 specificații tehnice.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • anexa nr.23 specificații de preț.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • anexa nr.24 model-contract.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • anunt_de_participare_nou.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • documentația_standard_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 instrucțiuni.docx
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023
  • duae_nou.doc
    только метаданныеДокументация закупки19.09.2023

Поданные предложения 2

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
INTERMED24 680,00 MDLНа рассмотрении27.09.2023 12:27 UTC
Zeticon110 350,00 MDLНа рассмотрении26.09.2023 09:42 UTC

Решения о присуждении 2

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
INTERMED24 680,00 MDLПредложения отклонены09.10.2023 07:15 UTC
Zeticon110 350,00 MDLПобедитель определён09.10.2023 07:11 UTC

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 1

ПоставщикЛотПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
Zeticon110 350,00 MDLДоговор в подготовке09.10.2023 07:11 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.