RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1694088986602

: Услуги аренды механизмов для нужд примэрии мун.Комрат .

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
841 000,00 MDL
Până la termen
expirat
15.09.2023 07:00 UTC
Licitație electronică: 18.09.2023 10:00 UTC
Loturi
8
Oferte depuse
11
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

: Услуги аренды механизмов для нужд примэрии мун.Комрат .

Parametrii achiziției

CPV
6060100000-9 · Автотранспортные услуги
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
841 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
Finanțare
Primaria mun.Comrat · 841 000,00 MDL · 2023-09-07 → 2023-12-30
Criterii de eligibilitate
Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
08.09.2023 · 12:25 UTC
Clarificarea condițiilor
07.09.2023 → 12.09.2023 07:00 UTC
Se primesc oferte
12.09.2023 → 15.09.2023 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
18.09.2023
Executarea contractului
17.09.2023 → 31.12.2023 13:41 UTC

Obiectele achiziției 8

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Самосвал - свыше 8 км- 10 км в одну сторону 12 тонн;60100000-9
Автотранспортные услуги
4 buc.
22 Траншеекопатель - до 1 м глубины за 1 м погоный 60100000-9
Автотранспортные услуги
1 buc.
33 Каток -6- 8 тонн 200 часов 60100000-9
Автотранспортные услуги
1 buc.
44 каток 3 тонны 60100000-9
Автотранспортные услуги
1 buc.
55 Каток 16 тонн 60 60100000-9
Автотранспортные услуги
1 buc.
66Экскаватор - 50 часов 60100000-9
Автотранспортные услуги
1 buc.
77грейдер - 50 часов 60100000-9
Автотранспортные услуги
1 buc.
88 фреза Ширина -1 м Глубина 4-6 см 60100000-9
Автотранспортные услуги
1 buc.

Loturi 8

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1лот №1 Самосвал
Самосвал - свыше 8 км- 10 км в одну сторону 12 тонн;
430 000,00 MDLмун.Комрат
str. Tretiacova, 36
17.09.2023 → 31.12.2023Atribuit
2Лот №2 Траншеекопатель -
Лот №2 Траншеекопатель - до 1 м глубины за 1 м погоный
80 000,00 MDLмун.Комрат
str. Tretiacova, 36
17.09.2023 → 31.12.2023Atribuit
3Лот №3 Каток
Лот №3 Каток -6- 8 тонн 200 часов
100 000,00 MDLмун.Комрат
str. Tretiacova, 36
17.09.2023 → 31.12.2023Atribuit
4Лот №4 каток 3
каток 3 тонны
70 000,00 MDLмун.Комрат
str. Tretiacova, 36
17.09.2023 → 31.12.2023Atribuit
5Лот №5 Каток
Каток 16 тонн 60
36 000,00 MDLмун.Комрат
str. Tretiacova, 36
17.09.2023 → 31.12.2023Atribuit
6Лот №6 Экскаватор -
Лот №6 Экскаватор - 50 часов
25 000,00 MDLмун.Комрат
str. Tretiacova, 36
17.09.2023 → 31.12.2023Atribuit
7Лот №7 грейдер
Лот №7 грейдер - 50 часов
50 000,00 MDLмун.Комрат
str. Tretiacova, 36
17.09.2023 → 31.12.2023Rezultat nestabilit
8Лот №8 фреза
Лот №8 фреза Ширина -1 м Глубина 4-6 см
50 000,00 MDLмун.Комрат
str. Tretiacova, 36
17.09.2023 → 31.12.2023Atribuit

Întrebări și răspunsuri 2

08.09.2023 06:23 UTC · Dostavka
Dobrii dyeni, sakjite pojaluista na kogda planiruetsa postavka tehniki i kak rashitivati zatrati po dostavke?
Răspunsul autorității: Здравствуйте !Техника должна быть предоставлена по заявке примэрии ,чтобы выполнить в срок работы .
11.09.2023 06:12 UTC · Уточните объемы.
Добрый день. Лот №1:Самосвал - свыше 8км-10км в одну сторону 12 тонн - какое точное количество километров на 1 рейс или напишите сколько Всего км? Лот 2: Траншеекопатель- сколько всего погонных метров? Лот№4: Каток- сколько часов? Лот №5: Каток 16 тонн - 60, это часы или сколько часов необходимо? Лот №8:Фреза- сколько всего м2?
Răspunsul autorității: лот №2- Траншеекопатель - 3000 п.м; лот №1 Самосвал- всего : 600 рейсов - 6000 км; Лот№4: Каток- 200 часов ; Лот №5: Каток- 60 часов; №8 :Фреза- 1000 кв. м

Documente 6

  • anunt_de_participare_.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire07.09.2023
  • anunt_de_participare_.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire07.09.2023
  • duae.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire07.09.2023
  • № 115(товары и услуги).signed (2).pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire07.09.2023
  • декларация о коррупционных действиях.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire07.09.2023
  • anunt_de_participare_1.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire08.09.2023

Oferte depuse 11

OfertantLotValoareaStatusPublicat
SRL SUD-TERRA535 010,00 MDLÎn examinare15.09.2023 06:30 UTC
SRL SUD-TERRA848 500,00 MDLÎn examinare15.09.2023 06:31 UTC
SRL SUD-TERRA398 400,00 MDLÎn examinare15.09.2023 06:30 UTC
SRL SUD-TERRA275 000,00 MDLÎn examinare15.09.2023 06:30 UTC
SRL SUD-TERRA747 925,00 MDLÎn examinare15.09.2023 06:31 UTC
SRL SUD-TERRA624 175,00 MDLÎn examinare15.09.2023 06:31 UTC
ȚÎMBOI-GRUP624 500,00 MDLÎn examinare13.09.2023 12:12 UTC
ȚÎMBOI-GRUP748 000,00 MDLÎn examinare13.09.2023 12:12 UTC
SRL SUD-TERRA1300 000,00 MDLÎn examinare15.09.2023 06:29 UTC
SRL SUD-TERRA468 400,00 MDLÎn examinare15.09.2023 06:30 UTC
ȚÎMBOI-GRUP1425 590,00 MDLÎn examinare13.09.2023 12:11 UTC

Decizii de atribuire 11

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
SRL SUD-TERRA623 390,00 MDLCâștigător desemnat19.09.2023 06:20 UTC
ȚÎMBOI-GRUP623 400,00 MDLOfertele au fost respinse18.09.2023 12:41 UTC
ȚÎMBOI-GRUP1286 560,00 MDLCâștigător desemnat19.09.2023 08:05 UTC
SRL SUD-TERRA1294 840,00 MDLRezultat nedivulgat18.09.2023 12:00 UTC
SRL SUD-TERRA468 400,00 MDLCâștigător desemnat19.09.2023 06:16 UTC
SRL SUD-TERRA535 010,00 MDLCâștigător desemnat19.09.2023 06:19 UTC
SRL SUD-TERRA275 000,00 MDLCâștigător desemnat19.09.2023 06:10 UTC
SRL SUD-TERRA848 500,00 MDLCâștigător desemnat19.09.2023 06:21 UTC
SRL SUD-TERRA747 320,00 MDLCâștigător desemnat19.09.2023 06:21 UTC
ȚÎMBOI-GRUP747 323,00 MDLRezultat nedivulgat18.09.2023 12:00 UTC
SRL SUD-TERRA398 400,00 MDLCâștigător desemnat19.09.2023 06:12 UTC

Modificări oficiale 3

07.09.2023 13:04 UTC
General change of Contract Notice
07.09.2023 13:08 UTC
General change of Contract Notice
08.09.2023 12:25 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 7

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
SRL SUD-TERRA623 390,00 MDLContract în pregătire26.09.2023 06:39 UTC
SRL SUD-TERRA848 500,00 MDLContract în pregătire26.09.2023 06:39 UTC
ȚÎMBOI-GRUP1286 560,00 MDLContract în pregătire26.09.2023 06:40 UTC
SRL SUD-TERRA275 000,00 MDLContract în pregătire26.09.2023 06:40 UTC
SRL SUD-TERRA398 400,00 MDLContract în pregătire26.09.2023 06:42 UTC
SRL SUD-TERRA468 400,00 MDLContract în pregătire26.09.2023 06:42 UTC
SRL SUD-TERRA535 010,00 MDLContract în pregătire26.09.2023 06:47 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.