Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1692357057814
Legume în asortiment pentru perioada octombrie 2023-aprilie 2024
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
3 207 900,00 MDL
Până la termen
expirat
25.09.2023 07:00 UTC
Licitație electronică: 26.09.2023 11:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
20
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Legume în asortiment pentru perioada iunie-octombrie 2023
Parametrii achiziției
- CPV
- 03 › 03200000-3 · Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 3 207 900,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Administrația Națională a Penitenciarelor · 3 207 900,00 MDL · 2023-08-18 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
18.08.2023 · 12:39 UTC
Clarificarea condițiilor
18.08.2023 → 31.08.2023 06:00 UTC
Se primesc oferte
31.08.2023 → 25.09.2023 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.09.2023
Executarea contractului
01.10.2023 → 31.12.2023 13:33 UTC
Obiectele achiziției 5
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Cartofi - diametrul nu mai mic de 5cm, fără semne de alterare, aspect normal caracteristic soiului, întreg, fără defecte interne și/sau ехtеrnе, neîncolțit, fără miros străin, fără umezeală ехtеrnă аnоrmаlă. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 10 kg рână la 40 kg. Соnfоrm сеrințelоr Legii nr. 306/2018, Hotărârii Guvernului nr. 115 din 08.02.2013 și HG nr. 929 din 31.12.2009. | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 291 600 kg |
| 2 | 2 | Varză albă, greutatea nu mai mică de 0,5 kg. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg рână la 40 kg. Соnfоrm сеrințelоr Legii nr. 306/2018, Hotărîrii Guvernului nr. 115 din 08.02.2013 și HG nr. 929 din 31.12.2009. | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 122 000 kg |
| 3 | 3 | Сеарă, diametrul nu mai mic de 5 сm. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg рână la 40 kg. Соnfоrm сеrințelоr Legii nr. 306/2018, Hotărîrii Guvernului nr. 115 din 08.02.2013 și HG nr. 929 din 31.12.2009. | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 60 900 kg |
| 4 | 4 | Morcov, diametrul nu mai mic de 5 cm. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg până la 40 kg. Соnfоrm сеrințelоr Legii nr. 306/2018, Hotărîrii Guvernului nr. 115 din 08.02.2013 și HG nr. 929 din 31.12.2009. | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 45 700 kg |
| 5 | 5 | Sfeclă roșie, de mаsă, рrоаsрătă, greutatea nu mai mică de 0,25kg. Produs ambalat în saci cu capacitatea de la 5 kg рână la 40 kg. Соnfоrm сеrințelоr Legii nr. 306/2018, Hotărîrii Guvernului nr. 115 din 08.02.2013 și HG nr. 929 din 31.12.2009. | 03200000-3 Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă | 44 200 kg |
Loturi 5
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cartofi | 1 749 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 01.10.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 2 | Varză albă | 634 400,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 01.10.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 3 | Сеарă | 347 130,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 01.10.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 4 | Morcov | 251 350,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 01.10.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 5 | Sfeclă roșie Sfeclă roșie | 225 420,00 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 01.10.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
Documente 5
- anunt de participare legume octombrie-aprilie.pdf
- documentatia standard legume octombrie-aprilie.pdf
- documentația standard.docx
- duae legume octombrie-aprilie.pdf
- duae.doc
Oferte depuse 20
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Delmix Prim SRL | 2 | 763 629,63 MDL | În examinare | 22.09.2023 13:46 UTC |
| SRL Nobil Prest | 3 | 323 672,22 MDL | În examinare | 22.09.2023 11:27 UTC |
| SRL Nobil Prest | 4 | 262 351,85 MDL | În examinare | 22.09.2023 11:28 UTC |
| Sija-Prim SRL | 3 | 308 154,00 MDL | În examinare | 24.09.2023 17:27 UTC |
| Delmix Prim SRL | 5 | 244 737,04 MDL | În examinare | 22.09.2023 13:48 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 5 | 282 438,00 MDL | În examinare | 25.09.2023 06:17 UTC |
| Delmix Prim SRL | 1 | 1 871 100,00 MDL | În examinare | 22.09.2023 13:45 UTC |
| MELTAN SRL | 4 | 321 592,59 MDL | În examinare | 25.09.2023 06:13 UTC |
| Sija-Prim SRL | 1 | 1 571 724,00 MDL | În examinare | 24.09.2023 17:26 UTC |
| Sija-Prim SRL | 2 | 602 680,00 MDL | În examinare | 24.09.2023 17:27 UTC |
| Sija-Prim SRL | 5 | 194 038,00 MDL | În examinare | 24.09.2023 17:34 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 4 | 292 023,00 MDL | În examinare | 25.09.2023 06:16 UTC |
| SRL Nobil Prest | 2 | 640 500,00 MDL | În examinare | 22.09.2023 11:26 UTC |
| SRL Nobil Prest | 5 | 212 814,81 MDL | În examinare | 22.09.2023 11:28 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 3 | 389 151,00 MDL | În examinare | 25.09.2023 06:16 UTC |
| Delmix Prim SRL | 3 | 387 391,67 MDL | În examinare | 22.09.2023 13:46 UTC |
| Sija-Prim SRL | 4 | 289 281,00 MDL | În examinare | 24.09.2023 17:28 UTC |
| MELTAN SRL | 5 | 245 555,56 MDL | În examinare | 25.09.2023 06:13 UTC |
| MELTAN SRL | 3 | 426 300,00 MDL | În examinare | 25.09.2023 06:12 UTC |
| Delmix Prim SRL | 4 | 292 818,52 MDL | În examinare | 22.09.2023 13:48 UTC |
Decizii de atribuire 20
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Sija-Prim SRL | 3 | 297 192,00 MDL | Câștigător desemnat | 31.10.2023 11:42 UTC |
| SRL Nobil Prest | 3 | 299 200,70 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:01 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 3 | 302 673,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:05 UTC |
| MELTAN SRL | 3 | 387 391,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:07 UTC |
| Delmix Prim SRL | 3 | 387 391,67 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.09.2023 12:37 UTC |
| SRL Nobil Prest | 5 | 194 037,99 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:26 UTC |
| Sija-Prim SRL | 5 | 194 038,00 MDL | Câștigător desemnat | 31.10.2023 11:55 UTC |
| MELTAN SRL | 5 | 243 301,36 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:35 UTC |
| Delmix Prim SRL | 5 | 244 737,04 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:39 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 5 | 282 438,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:40 UTC |
| Sija-Prim SRL | 1 | 1 571 724,00 MDL | Câștigător desemnat | 31.10.2023 09:20 UTC |
| Delmix Prim SRL | 1 | 1 871 100,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.09.2023 12:37 UTC |
| Sija-Prim SRL Documentele deciziei: decizie anulare cmv.pdf ↗ | 4 | 210 220,00 MDL | Câștigător desemnat | 31.10.2023 11:53 UTC |
| SRL Nobil Prest | 4 | 228 499,99 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:20 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 4 | 254 092,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:28 UTC |
| MELTAN SRL | 4 | 292 818,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 06:30 UTC |
| Delmix Prim SRL | 4 | 292 818,52 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.09.2023 12:37 UTC |
| Sija-Prim SRL | 2 | 583 160,00 MDL | Câștigător desemnat | 31.10.2023 09:27 UTC |
| SRL Nobil Prest | 2 | 589 990,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.09.2023 05:31 UTC |
| Delmix Prim SRL | 2 | 589 991,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 26.09.2023 12:37 UTC |
Modificări oficiale 3
18.08.2023 12:36 UTC
General change of Contract Notice
18.08.2023 12:37 UTC
General change of Contract Notice
18.08.2023 12:39 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 5
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Sija-Prim SRL | 1 | 1 571 724,00 MDL | Contract în pregătire | 31.10.2023 09:25 UTC |
| Sija-Prim SRL | 2 | 583 160,00 MDL | Contract în pregătire | 31.10.2023 09:29 UTC |
| Sija-Prim SRL | 3 | 297 192,00 MDL | Contract în pregătire | 31.10.2023 11:43 UTC |
| Sija-Prim SRL | 4 | 210 220,00 MDL | Contract în pregătire | 31.10.2023 11:54 UTC |
| Sija-Prim SRL | 5 | 194 038,00 MDL | Contract în pregătire | 31.10.2023 11:56 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.