RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1690358746039

Achiziția și instalarea sisitemului/aparatului de roentgen la IMSP Centerul de sănătate Anenii Noi

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
2 500 000,00 MDL
Până la termen
expirat
17.08.2023 07:09 UTC
Licitație electronică: 18.08.2023 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
9
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Achiziția și instalarea sisitemului/aparatului de roentgen la IMSP Centerul de sănătate Anenii Noi

Parametrii achiziției

CPV
3333100000-1 · Echipamente medicale
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
2 500 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Consiliul Raional Anenii Noi · 2 500 000,00 MDL · 2023-07-26 → 2023-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
27.07.2023 · 10:12 UTC
Clarificarea condițiilor
26.07.2023 → 09.08.2023 08:09 UTC
Se primesc oferte
09.08.2023 → 17.08.2023 07:09 UTC
Desemnarea câștigătorului
18.08.2023
Executarea contractului
22.08.2023 → 31.12.2023 09:15 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Achiziția și instalarea sisitemului/aparatului de roentgen la IMSP Centerul de sănătate Anenii Noi33100000-1
Echipamente medicale
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Achiziția și instalarea sisitemului/aparatului de roentgen la IMSP Centerul de sănătate Anenii Noi2 500 000,00 MDLor.Anenii Noi
str. Piaţa 31August 4
22.08.2023 → 31.12.2023Atribuit

Întrebări și răspunsuri 6

27.07.2023 10:12 UTC · Specificatie tehnica
Buna ziua, rugam sa editati corect specificatia tehnica. O multime de termeni care trebuiesc ghiciti " Posibilitatea de conectare minim 2 impriere DICOM " impriere??? Multumim
Răspunsul autorității: Caietul de sarcini a fost pregătit cu susținerea specialiștelor din domeniul ”echipamente medicale” a republicii Moldova . Ne scuzați de careva greșeli tehnice: este vorba de posibilitatea de imprimante DICOM - minimum 4 stații.
31.07.2023 09:05 UTC · Specificatii tehnice
Solicitam modificarea parametrului tehnic: Timpul de expunere in intervalul minim 0.001-10 sec in Timpul de expunere in intervalul minim 0.001- 5.6 sec. Timpuri mai mari de 5.6 sec pentru radiografie generala nu se folosesc. Generatoare cu timp mai mai mare de 5.6 sec se folosesc la investigatii tomografice.
Răspunsul autorității: Intervallul 0.001-10 sec. este special mărit ,pentru a include toți indicii a timpului de expunere. În ofertă Dvs propuneți parametrii DVS, care s-ar încadra în paarametrii stabilițide de beneficiar.
31.07.2023 09:08 UTC · Caracteristici: Masa
Pentru asigurarea pe larg a operatorilor economici, cerem ajustarea cerintei tehnice: inaltimea de la podea fixa intre valorile 70-80 cm in inaltimea de la podea fixa intre valorile 65-80 cm sau acceptarea mesei asistate electric in parametrii dati.
Răspunsul autorității: Se va evalua oferta conform cerințelor solicitate a parametilor tehnici pentru apratului reogen și prețul cel mai mic
01.08.2023 07:15 UTC · Răspuns (1 aug 2023, 09:48):
Va rog sa confirmati, daca va fi accepatata valoatea de expunere 0,001-6sec
Răspunsul autorității: intervalul de expunere 0.001-6 sec se încadrează înintrevalul 0,001-10 sec. Logic e clar că va fi acceptată valoarea de 0,001- 6 sec.
07.08.2023 06:38 UTC · Termen de depunere
Buna ziua, este posibil de prelungit termenul de depunere a ofertelor minim cu 10 zile, tinind cont ca toti producatorii europeni sunt deja in concediu si revin la sfirsit de luna august
Răspunsul autorității: Decide Grupul de lucru
07.08.2023 10:01 UTC · Răspuns (7 aug 2023, 11:09)
Va fi un raspuns pina la etapa de depunere?
Răspunsul autorității: nu este posibilde prelungit

Documente 6

  • 5 anunt participare - aparat roengen pdf.pdf
    doar metadateAnunț de participare26.07.2023
  • 5 caiet de sarcini - aparat roentgen .pdf
    doar metadateSpecificații tehnice26.07.2023
  • duae bunuri a. .doc
    doar metadateCriterii de evaluare26.07.2023
  • documentatie standard - bunuri .docx
    doar metadateClarificări26.07.2023
  • anexele nr 22 , 23 specif-e preț, tehnice.docx
    doar metadateClarificări26.07.2023
    Documente cu același titlu: 2

Oferte depuse 9

OfertantValoareaStatusPublicat
SC"Imunotehnomed"SRL1 241 598,00 MDLÎn examinare17.08.2023 07:04 UTC
IM Vivamed International SRL1 208 445,00 MDLÎn examinare17.08.2023 07:03 UTC
M-INTER-FARMA1 397 958,33 MDLÎn examinare16.08.2023 14:42 UTC
Triumf-Motiv SRL1 826 000,00 MDLÎn examinare16.08.2023 12:58 UTC
DataControl SRL1 400 000,00 MDLÎn examinare16.08.2023 10:42 UTC
INTERMED2 050 980,00 MDLÎn examinare10.08.2023 13:36 UTC
MEDEXCOM-TEH SRL1 375 000,00 MDLÎn examinare16.08.2023 15:52 UTC
Neotec1 055 000,00 MDLÎn examinare09.08.2023 11:30 UTC
Health Medical Solutions1 281 494,00 MDLÎn examinare16.08.2023 12:50 UTC

Decizii de atribuire 9

FurnizorValoareaStatusPublicat
IM Vivamed International SRL1 044 000,00 MDLOfertele au fost respinse12.09.2023 09:27 UTC
Neotec1 045 000,00 MDLOfertele au fost respinse10.10.2023 13:41 UTC
SC"Imunotehnomed"SRL1 208 000,00 MDLCâștigător desemnat04.12.2023 09:14 UTC
Health Medical Solutions1 209 000,00 MDLOfertele au fost respinse21.08.2023 07:16 UTC
M-INTER-FARMA1 280 000,00 MDLOfertele au fost respinse09.10.2023 07:41 UTC
MEDEXCOM-TEH SRL1 349 000,00 MDLOfertele au fost respinse10.10.2023 13:42 UTC
DataControl SRL1 350 000,00 MDLOfertele au fost respinse10.10.2023 13:43 UTC
Triumf-Motiv SRL1 826 000,00 MDLOfertele au fost respinse10.10.2023 13:43 UTC
INTERMED2 050 980,00 MDLRezultat nedivulgat18.08.2023 12:41 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
SC"Imunotehnomed"SRL1 208 000,00 MDLContract în pregătire04.12.2023 09:44 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.