Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1689768291662
servicii de executare a prospecțiunilor geotehnice și serviciilor pentru executarea ridicării topografice, pentru proiectarea construcțiilor din str. L. Kaczynski intersecție cu str. Drumul Viilor, mun. Chișinău, nr. cad. 01002160257
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
125 000,00 MDL
Până la termen
expirat
31.07.2023 11:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
10
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
servicii de executare a prospecțiunilor geotehnice și serviciilor pentru executarea ridicării topografice, pentru proiectarea construcțiilor din str. L. Kaczynski intersecție cu str. Drumul Viilor, mun. Chișinău, nr. cad. 01002160257
Parametrii achiziției
- CPV
- 71 › 71300000-1 · Servicii de inginerie
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 125 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- I.P. TELERADIO-MOLDOVA · 125 000,00 MDL · 2023-07-19 → 2023-12-30 · servicii pentru executarea prospecțiunilor geotehnice și serviciilor pentru executarea ridicării topografice, pentru
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
31.07.2023 · 13:51 UTC
Clarificarea condițiilor
19.07.2023 → 26.07.2023 11:00 UTC
Se primesc oferte
26.07.2023 → 31.07.2023 11:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
31.07.2023
Executarea contractului
03.08.2023 → 31.12.2023 07:08 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Prospecțiuni geotehnice pe terenul din strada Lech Kaczynski intersecție strada Drumul Viilor | 71332000-4 Servicii de inginerie geotehnică | 1 set |
| 2 | 2 | Ridicarea topografică pe terenul din strada Lech Kaczynski intersecție cu strada Drumul Viilor | 71351810-4 Servicii de topografie | 1 set |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prospecțiuni geotehnice pe terenul din strada Lech Kaczynski intersecție strada Drumul Viilor Cerinte speciale: 1. Forarea 5 sonde: - (3 sonde L=20,0m și 2 sonde L=15,0m) 2. Caracteristica cladirii proiectate/ здания и сооружения и их характеристики: Categoria de importanță/ класс сооружения I, Regim înalțime/этажность D+P+4E Dimensiuni/ размеры сооружения 25m x 100m Tip fundatii/ предполагаемый тип фундаментов continue Sarcina pe fundatie / нагрузка на фундамент 20t/mp Adâncime fundatie/ глубина заложения фундамента 5,0 m Adâncime demisol/ глубина подвальных помещений 3,0 m 3. Materiale finale predate - raport tehnic - 4 exemplare 4. Documente anexate: plan geometric cadastral cu indicație foraje. | 75 000,00 MDL | mun.Chişinău Miorita nr.1 | 03.08.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
| 2 | Ridicarea topografică pe terenul din strada Lech Kaczynski intersecție cu strada Drumul Viilor Cerinte speciale: 1. Prospecțiuni geodezice. Ridicare topografică la scara 1:500 în hotarele liniilor roșii pe terenul cu suprafața aproximativ 5,0 ha 2. Fixare rețelelor din str. Lech Kaczynski str. Drumul Viilor 3. Materiale finale predate: Ridicare topografica pe support de hârtie cu inregistrarea la DGAURF-2ex. Original, 2 ex. Copii. Ridicare topografica pe support digital (disc)- 1 ex. 4.Documente anexate: plan geometric cadastral cu indicare foraje. | 50 000,00 MDL | mun.Chişinău Miorita nr.1 | 03.08.2023 → 31.12.2023 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 2
20.07.2023 08:31 UTC · Schema
Buna ziua, nu este clar care este zona pentru care se solicită planul topografic. Solicitam schema cu indicarea terenului pe care este necesar de efectuat ridicarea topografică.
Răspunsul autorității: https://drive.google.com/file/d/1ZwnAI58KKru4pyba-Wk3uukC8XoFNrXH/view?usp=sharing
20.07.2023 11:09 UTC · топография
Добрый день. Если следовать вашему описанию, то площадь топографической съемки составляет - 6,5 га. В задании - 5,0 га.
Răspunsul autorității: https://drive.google.com/file/d/1ZwnAI58KKru4pyba-Wk3uukC8XoFNrXH/view?usp=sharing
Documente 2
- 202307191507_ANUNŢ DE PARTICIPARE MV - servicii geotehnice și topografice.docx
- 202307191507_ANUNŢ DE PARTICIPARE MV - servicii geotehnice și topografice.signed.pdf
Oferte depuse 10
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SOILTECH SERVICE S.R.L. | 2 | 50 000,00 MDL | În examinare | 31.07.2023 10:36 UTC |
| Lexincad | 2 | 39 000,00 MDL | În examinare | 31.07.2023 10:22 UTC |
| Lexincad | 1 | 72 000,00 MDL | În examinare | 31.07.2023 10:25 UTC |
| SRL ”PROGEVINFO” | 2 | 46 500,00 MDL | În examinare | 31.07.2023 05:38 UTC |
| INGEOCAD | 2 | 36 110,00 MDL | În examinare | 28.07.2023 06:11 UTC |
| SOCIETATEA DE CERCETARI STIINTIFICE SI PROSPECTIUNI IN CONST | 1 | 67 500,00 MDL | În examinare | 28.07.2023 06:56 UTC |
| SOILTECH SERVICE S.R.L. | 1 | 71 180,00 MDL | În examinare | 31.07.2023 10:36 UTC |
| CART ENGINEERING SRL | 2 | 48 800,00 MDL | În examinare | 27.07.2023 08:16 UTC |
| Terra GeoTech | 1 | 73 235,08 MDL | În examinare | 27.07.2023 13:07 UTC |
| INGEOCAD | 1 | 47 218,50 MDL | În examinare | 28.07.2023 06:10 UTC |
Decizii de atribuire 10
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| INGEOCAD Documentele deciziei: 202308081632_decizie serv.docx ↗ | 1 | 47 218,50 MDL | Câștigător desemnat | 08.08.2023 13:32 UTC |
| SOCIETATEA DE CERCETARI STIINTIFICE SI PROSPECTIUNI IN CONST | 1 | 67 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.07.2023 11:00 UTC |
| SOILTECH SERVICE S.R.L. | 1 | 71 180,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.07.2023 11:00 UTC |
| Lexincad | 1 | 72 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.07.2023 11:00 UTC |
| Terra GeoTech | 1 | 73 235,08 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.07.2023 11:00 UTC |
| INGEOCAD Documentele deciziei: 202308091517_decizie serv.docx ↗ | 2 | 36 110,00 MDL | Câștigător desemnat | 09.08.2023 12:17 UTC |
| Lexincad | 2 | 39 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.07.2023 11:00 UTC |
| SRL ”PROGEVINFO” | 2 | 46 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.07.2023 11:00 UTC |
| CART ENGINEERING SRL | 2 | 48 800,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.07.2023 11:00 UTC |
| SOILTECH SERVICE S.R.L. | 2 | 50 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.07.2023 11:00 UTC |
Modificări oficiale 1
21.07.2023 07:09 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| INGEOCAD | 1 | 47 218,50 MDL | Contract în pregătire | 08.08.2023 13:33 UTC |
| INGEOCAD | 2 | 36 110,00 MDL | Contract în pregătire | 09.08.2023 12:18 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.