Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1689341407437
Construcția terenului de sport multifuncțional pentru copii din str. Renașterii , or. Vatra
Завершена
Закупка малой стоимости
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
1 041 480,95 MDL
До дедлайна
истёк
29.07.2023 06:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
2
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Победитель определён
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Construcția terenului de sport multifuncțional pentru copii din str. Renașterii , or. Vatra
Параметры закупки
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Категория
- Работы
- Тип процедуры
- Закупка малой стоимости
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 1 041 480,95 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- Primăria orașului Vatra · 1 041 480,95 MDL · 2023-07-14 → 2023-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
14.07.2023 · 14:08 UTC
Разъяснение условий
14.07.2023 → 21.07.2023 08:30 UTC
Принимают предложения
21.07.2023 → 29.07.2023 06:00 UTC
Определение победителя
29.07.2023
Исполнение контракта
29.07.2023 → 31.12.2023 06:00 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Construcția terenului de sport multifuncțional pentru copii din str. Renașterii , or. Vatra | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Construcția terenului de sport multifuncțional pentru copii din str. Renașterii , or. Vatra | 1 041 480,95 MDL | or.Vatra strada Ștefan Vodă, nr. 5 | 29.07.2023 → 31.12.2023 | Присуждено |
Вопросы и ответы 7
14.07.2023 14:08 UTC · Proiect
Buna ziua. Publicati va rog proiectul. Multumesc
Ответ заказчика: Buna ziua, din motive tehnice nu poate fi plasat, AC vă pune la dispozitie proiectul penteru a face cunostinta la sediul Primăriei or. Vatra, str. Șt. Vodă 5, de la 08.00-17.00, suna ti preventiv: 069094510 Danila Denis
17.07.2023 07:08 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua. Aduceti va rog o claritate referitor la pozitia 28 cu norma TsF06B, aceasta norma presupune alte lucrari decit cele mentionate in caietul de sarcini. Multumesc.
Ответ заказчика: 5. Amenajare teritoriu
28
<• TsF06B Pregatirea platformei de pamint in vederea astemerii unui strat izolator sau de repartie din nisip sau balast, prin nivelare manuala si compactare cu rulou compresor static autopropulsat, de 10-12, in teren coeziv m2
712401001
07001 Dulgher h-om 0,4600
201010291
7685 Dulap fag lung tivita cls C gr=50mm lung=2,50m S8689 м3 0,0010
287314588
7001 Cuie cu cap con. Tip A 1 4,0 x 100 S2 111 kg 0,0149
18.07.2023 06:28 UTC · Norma TSF06B prevede:Sprijiniri de maluri, cu dulapi metalici asezati orizontal, la sapaturi executate in spatii limitate, avind latimea de 1,51-2,50 m intre maluri adincimea sapaturii pina la 4 m, interspatii intre dulapi 0,21...0,60 m
Stimata Autoritate contractanta, cum putem inlocui aceasta norma cu norma care o depuneti Dstra in clarificari?
Ответ заказчика: deviz este elaborat si verificat si respectiv nu poate cu parerea de rau sa fie inlocuit
18.07.2023 09:01 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua. Va rugam sa publicati forma5 .
Ответ заказчика: obligatoriu caiet de sarcini
18.07.2023 12:51 UTC · Forma nr5
Tinind cont ca ati anexat suplimentar specificatia care cuprinde citeva pozitii , care necesita a fi introduse in deviz, rugam sa publicati forma 5 pentru pozitia 27 pentru a nu lasa loc de interpretari.Multumesc.
Ответ заказчика: Răspuns (18 iul 2023, 15:41):
obligatoriu caiet de sarcini
19.07.2023 09:48 UTC · Norma TSF06B prevede:Sprijiniri de maluri, cu dulapi metalici asezati orizontal, la sapaturi executate in spatii limitate, avind latimea de 1,51-2,50 m intre maluri adincimea sapaturii pina la 4 m, interspatii intre dulapi 0,21...0,60 m
Stimata autoritate contractanta, cum putem elabora un deviz corect atita timp cit in norma care ati inclus-o dstra lipsesc resurse necesare pentru elaborarea lucrarii solicitate???? Rugam insistent sa revizuiti aceasta pozitie.
Ответ заказчика: Veniti la sediul Primăriei și faceți cunoștință cu proiect
19.07.2023 10:12 UTC · forma 5
Rugam sa tineti cont de transparenta procedurilor de achizitii publice. Pentru pozitia 27 este necesara publicarea formei desfasurate.
Ответ заказчика: Veniti la sediul Primăriei și faceți cunoștință cu proiect
Документы 6
- anunt de participare.pdf
- caiet de sarcina.pdf
Документы с тем же названием: 2
- 14.07.2023 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 14.07.2023 · только метаданные · Оригинал ↗
- anexa la caiet de sarcini- specificatia tehnica .pdf
- duae_ro_0 (1).doc
- ds_lucrari (11).docx
Поданные предложения 2
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| LIVART PRIM SRL | 845 478,71 MDL | На рассмотрении | 28.07.2023 16:16 UTC |
| SRL STADIUM-CONS | 993 616,54 MDL | На рассмотрении | 28.07.2023 18:04 UTC |
Решения о присуждении 2
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| LIVART PRIM SRL | 845 478,71 MDL | Предложения отклонены | 31.07.2023 05:32 UTC |
| SRL STADIUM-CONS | 993 616,54 MDL | Победитель определён | 08.08.2023 06:35 UTC |
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Контракты 1
| Поставщик | Присуждённая сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| SRL STADIUM-CONS | 993 616,54 MDL | Договор в подготовке | 08.08.2023 06:38 UTC |
Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.