RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1687931039245

Cărbune, marca AM

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
345 000,00 MDL
Până la termen
expirat
11.07.2023 07:00 UTC
Licitație electronică: 12.07.2023 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Cărbune, marca AM. 1. Dimensiunea -13-25 mm, GOST: SM 259:2005. 2. Cărbunele trebuie să fie ambalat în saci rezistenţi, cîte 40 kg/sac. 3. Livrarea Cărbunelui se efectuează pînă la depozitele ale instituţiilor IMSP „CS Făleşti”, conform listei. 4. Condiţia: INCOTERMS 2000, DDP

Parametrii achiziției

CPV
0909100000-0 · Combustibili
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
345 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Instituţia Medico-Sanitară Publică „Centrul de Sănătate Făleşti” · 345 000,00 MDL · 2023-06-28 → 2023-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
28.06.2023 · 06:34 UTC
Clarificarea condițiilor
28.06.2023 → 04.07.2023 07:00 UTC
Se primesc oferte
04.07.2023 → 11.07.2023 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
12.07.2023
Executarea contractului
13.07.2023 → 29.12.2023 07:28 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Cărbune, marca AM 09100000-0
Combustibili
45 t

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Cărbune, marca AM
Dimensiunea -13-25 mm, fără praf, GOST: SM 259:2005
345 000,00 MDLor.Făleşti
or.Făleşti, str.Ştefan cel Mare-36
13.07.2023 → 29.12.2023Atribuit

Documente 14

  • anunt de participare.docx
    doar metadateAnunț de participare28.06.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • anunt de participare.pdf
    doar metadateAnunț de participare28.06.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • caiet de sarcini.docx
    doar metadateSpecificații tehnice28.06.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • caiet de sarcini.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice28.06.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • doc standard carbune.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire28.06.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • duae.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire28.06.2023
    Documente cu același titlu: 2
  • specificatiile, anexa 22,23.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire28.06.2023
  • specificatiile, anexa 22, 23.docx
    doar metadateSpecificații tehnice28.06.2023

Oferte depuse 6

OfertantValoareaStatusPublicat
PoVladar221 250,00 MDLÎn examinare10.07.2023 10:32 UTC
AUTO-INTERNATIONAL SRL172 499,85 MDLÎn examinare10.07.2023 12:41 UTC
TINCOMERT INVEST219 375,00 MDLÎn examinare10.07.2023 14:49 UTC
SD SIGUR S.R.L.345 000,00 MDLÎn examinare11.07.2023 06:59 UTC
Lesobaza216 825,00 MDLÎn examinare10.07.2023 13:49 UTC
Catadeni-Lux221 250,00 MDLÎn examinare11.07.2023 06:53 UTC

Decizii de atribuire 6

FurnizorValoareaStatusPublicat
AUTO-INTERNATIONAL SRL172 499,85 MDLCâștigător desemnat31.07.2023 06:27 UTC
Lesobaza216 825,00 MDLRezultat nedivulgat12.07.2023 12:27 UTC
Catadeni-Lux217 500,00 MDLRezultat nedivulgat12.07.2023 12:27 UTC
TINCOMERT INVEST219 375,00 MDLRezultat nedivulgat12.07.2023 12:27 UTC
PoVladar221 250,00 MDLRezultat nedivulgat12.07.2023 12:27 UTC
SD SIGUR S.R.L.345 000,00 MDLRezultat nedivulgat12.07.2023 12:27 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
AUTO-INTERNATIONAL SRL172 499,85 MDLContract în pregătire31.07.2023 06:28 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.