Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1687343410277
Reactivi de laborator(repetat)
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
199 675,00 MDL
Până la termen
expirat
30.06.2023 14:00 UTC
Licitație electronică: 03.07.2023 12:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reactivi de laborator(repetat)
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33690000-3 · Diverse medicamente
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 199 675,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Centrul de Sanatate Straseni · 199 675,00 MDL · 2023-06-21 → 2023-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
21.06.2023 · 11:02 UTC
Clarificarea condițiilor
21.06.2023 → 27.06.2023 06:00 UTC
Se primesc oferte
27.06.2023 → 30.06.2023 14:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
30.06.2023
Executarea contractului
17.07.2023 → 30.12.2023 11:59 UTC
Obiectele achiziției 11
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Proteina totala | 33696500-0 Reactivi de laborator | 500 ml |
| 2 | 1 | Creatinina | 33696500-0 Reactivi de laborator | 10 000 ml |
| 3 | 2 | CBC TimePac | 33696500-0 Reactivi de laborator | 5 ambalaj |
| 4 | 2 | Diff timepac | 33696500-0 Reactivi de laborator | 6 ambalaj |
| 5 | 2 | Sheath/Rinse | 33696500-0 Reactivi de laborator | 10 buc. |
| 6 | 2 | Ez Wash | 33696500-0 Reactivi de laborator | 10 ambalaj |
| 7 | 2 | TestPoint 3 in1 Hematology Control Abnormal1 | 33696500-0 Reactivi de laborator | 3 ambalaj |
| 8 | 2 | TestPoint 3 in 1 Hematology Control Abnormal 2 | 33696500-0 Reactivi de laborator | 3 ambalaj |
| 9 | 2 | TestPoint 3 in 1 Hematology Control Normal | 33696500-0 Reactivi de laborator | 3 ambalaj |
| 10 | 3 | Citrat de Na | 33696500-0 Reactivi de laborator | 1 kg |
| 11 | 3 | Ulei de imersie | 33696500-0 Reactivi de laborator | 500 ml |
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reactivi si consumabile pentru investigatii biochimice, analizator Selectra Pro XL(tip închis) | 8 475,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 17.07.2023 → 30.12.2023 | Atribuit |
| 2 | Analizatorul automat de hematologie 6 diff Advia 2120i SIEMENS | 190 000,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 17.07.2023 → 30.12.2023 | Atribuit |
| 3 | Reagenti chimici si consumabile pentru analiza de rutina | 1 200,00 MDL | mun.Străşeni Str. Stefan cel Mare 105 | 17.07.2023 → 30.12.2023 | Nereușită |
Documente 4
- caiet de sarcini.pdf
- anunt de participare.pdf
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (2).docx
- duae_ro_0 (1) (2).doc
Oferte depuse 2
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| ICS Diamedix Impex | 2 | 190 000,00 MDL | În examinare | 30.06.2023 10:54 UTC |
| GBG-MLD SRL | 1 | 8 475,00 MDL | În examinare | 27.06.2023 06:35 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 3 | — | Nu s-au depus oferte | 30.06.2023 14:00 UTC | |
| GBG-MLD SRL | 1 | 8 475,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.07.2023 10:40 UTC |
| ICS Diamedix Impex | 2 | 190 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 18.07.2023 10:42 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| GBG-MLD SRL | 1 | 8 475,00 MDL | Contract în pregătire | 18.07.2023 10:40 UTC |
| ICS Diamedix Impex | 2 | 190 000,00 MDL | Contract în pregătire | 18.07.2023 10:42 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.