RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1686739800181

Calculatoare și imprimante, în cadrul proiectului UNICEF ”Strengthening immunization and health care services for children, including Ukrainian refugees”

Завершена Закупка малой стоимости ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
505 000,00 MDL
До дедлайна
истёк
22.06.2023 11:00 UTC
Электронный аукцион: 23.06.2023 11:00 UTC
Лоты
4
Поданные предложения
12
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Calculatoare și imprimante, în cadrul proiectului UNICEF ”Strengthening immunization and health care services for children, including Ukrainian refugees”

Параметры закупки

CPV
3030200000-1 · Echipament şi accesorii pentru computer
Категория
Товары
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
505 000,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
IMSP Institutul Mamei și Copilului (IMC) · 505 000,00 MDL · 2023-06-14 → 2023-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
16.06.2023 · 10:48 UTC
Разъяснение условий
14.06.2023 → 19.06.2023 11:00 UTC
Принимают предложения
19.06.2023 → 22.06.2023 11:00 UTC
Определение победителя
23.06.2023
Исполнение контракта
03.07.2023 → 30.12.2023 11:54 UTC

Предметы закупки 4

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Lot 1//Computer All-in-One30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
22 шт.
22Lot 2//Laptop30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
4 шт.
33Lot 3//Imprimantă Multifuncţională cu laser monocrom30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
2 шт.
44Lot 4//Imprimanta laser monocrom30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
17 шт.

Лоты 4

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Lot 1//Computer All-in-One308 000,00 MDLmun.Chişinău
Burebista, 93
03.07.2023 → 30.12.2023Итог не подведён
2Lot 2//Laptop64 000,00 MDLmun.Chişinău
Burebista, 93
03.07.2023 → 30.12.2023Итог не подведён
3Lot 3//Imprimantă Multifuncţională cu laser monocrom14 000,00 MDLmun.Chişinău
Burebista, 93
03.07.2023 → 30.12.2023Итог не подведён
4Lot 4//Imprimanta laser monocrom119 000,00 MDLmun.Chişinău
Burebista, 93
03.07.2023 → 30.12.2023Итог не подведён

Вопросы и ответы 2

16.06.2023 10:48 UTC · Cartus(original) În complect (1buc)
Buna ziua , in specificatia la lotul 3 imprimante ,, Cartus(original) În complect (1buc)" se are in vedere ca imprimanta trebuie sa contina cartusul de start in set sau pe langa cartusul de start trebuie sa fie si un cartus de rezerva ???
Ответ заказчика: În unele cazuri, am observat că vânzătorii comercializeaza imprimante fără a include cartușul în pachetul de bază, acesta fiind procurat separat. De aceea dorim sa ne asigurăm ca imprimanta achiziționată va avea cartuș în complet. În cazul dat 1 buc. Doar cartus original (să conțină cartușul de start).
16.06.2023 10:51 UTC · Cartus(original) În complect (2buc)
Buna ziua , in specificatia la lotul 4 imprimante multifunctional se are in vedere ca imprimanta trebuie sa contina cartus de start + 1 cartus de rezerva (total 2) sau pe langa cartusul de start inca 2 cartuse de rezerva ???
Ответ заказчика: În unele cazuri, am observat că vânzătorii comercializeaza imprimante fără a include cartușul în pachetul de bază, acesta fiind procurat separat. De aceea dorim sa ne asigurăm ca imprimanta achiziționată va avea cartuș în complet. În cazul dat 2 buc. Doar cartușe originale (să conțină cartușul de start în set și un cartus de rezerva). Vă mulțumim pentru clarificare!

Документы 2

  • 1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021+duae (3).semnat.pdf
    только метаданныеДокументация закупки14.06.2023
  • 1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021+duae.docx
    только метаданныеДокументация закупки14.06.2023

Поданные предложения 12

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
BTS PRO39 707,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 07:33 UTC
Aproservice-X38 000,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 10:49 UTC
NOVA IT259 900,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 10:55 UTC
NOVA IT1320 650,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 10:55 UTC
BTS PRO460 979,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 07:33 UTC
NOVA IT459 925,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 10:56 UTC
TRIOMAC SRL1273 020,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 07:23 UTC
TRIOMAC SRL245 960,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 07:22 UTC
NOVA IT310 250,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 10:56 UTC
BTS PRO256 116,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 07:33 UTC
BTS PRO1290 620,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 07:33 UTC
Aproservice-X457 800,00 MDLНа рассмотрении22.06.2023 10:49 UTC

Решения о присуждении 12

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
Aproservice-X38 000,00 MDLПредложения отклонены26.06.2023 10:36 UTC
BTS PRO39 707,00 MDLПобедитель определён02.08.2023 07:09 UTC
NOVA IT310 250,00 MDLИтог не раскрыт23.06.2023 12:10 UTC
TRIOMAC SRL1269 940,00 MDLПредложения отклонены26.06.2023 10:36 UTC
BTS PRO1271 942,00 MDLПобедитель определён02.08.2023 07:09 UTC
NOVA IT1320 650,00 MDLИтог не раскрыт23.06.2023 12:10 UTC
Aproservice-X452 860,00 MDLПредложения отклонены26.06.2023 10:36 UTC
BTS PRO452 870,00 MDLПобедитель определён02.08.2023 07:09 UTC
NOVA IT459 925,00 MDLИтог не раскрыт23.06.2023 12:10 UTC
TRIOMAC SRL245 960,00 MDLПредложения отклонены26.06.2023 10:36 UTC
BTS PRO255 450,00 MDLПредложения отклонены05.07.2023 10:24 UTC
NOVA IT256 100,00 MDLПобедитель определён02.08.2023 07:09 UTC

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True