RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1686570493295

Îmbrăcăminte de uz profesional şi accesorii

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
365 215,00 MDL
Până la termen
expirat
22.06.2023 06:00 UTC
Licitație electronică: 23.06.2023 10:00 UTC
Loturi
9
Oferte depuse
11
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Îmbrăcăminte de uz profesional şi accesorii Lotul 1 Accesori de protecție Ochelari de protecţie Cască de protecţie Lotul 2 Mănuși de uz profisional Mănuși tricotaj cu puncte PVC Mănuși de gumă Mănuşi textil cu latex econom Mănuși groase dense cu latex de spumă Mănuşi din vinil și /sau Nitril Mănuși de iarnă Lotul 3 Îmbrăcăminte și încălțăminte de uz profesional Uniformă pentru paznici Costum pentru sudori Pantaloni pentru sudori Costum medical Costum medical Impermiabil Costum bumbac Încălţăminte specială Cizme gumă Lotul 4 Îmbrăcăminte Tricou polo cu logo Jaletă primăvară toamnă Lotul 5 Încălțăminte Încălţăminte Încălțăminte de vara Încălțăminte de iarnă Lotl 6 Căciulă Chipiu Lotul 7 Îmbrăcăminte de iarnă Scurta iarnă Pantaloni de iarnă Lotul 8 Prosoape gofrate Prosoape gofrate de bumbac Lotul 9 Sorț din piele ecologică sau cacuciuc Sorț din piele ecologică sau cacuciuc

Parametrii achiziției

CPV
1818100000-0 · Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
365 215,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Grădina Zoologică · 365 215,00 MDL · 2023-06-12 → 2023-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
12.06.2023 · 13:50 UTC
Clarificarea condițiilor
12.06.2023 → 19.06.2023 05:30 UTC
Se primesc oferte
19.06.2023 → 22.06.2023 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
23.06.2023
Executarea contractului
01.07.2023 → 30.12.2023 13:20 UTC

Obiectele achiziției 28

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Ochelari de protecţie 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
20 buc.
21Cască de protecţie 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
4 buc.
32Mănuși tricotaj cu puncte PVC 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
600 buc.
42Mănuși de gumă 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
250 buc.
52Mănuşi textil cu latex econom 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
600 buc.
62Mănuși groase dense cu latex de spumă 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
600 buc.
72Mănuşi din vinil și /sau Nitril18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
3 buc.
82Mănuși de iarnă 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
150 buc.
93Uniformă pentru paznici 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
18 buc.
103Costum pentru sudori 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
2 buc.
113Pantaloni pentru sudori 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
2 buc.
123Costum medical 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
6 buc.
133Costum medical 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
8 buc.
143Impermiabil 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
40 buc.
153Costum bumbac 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
82 buc.
163Încălţăminte specială 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
70 buc.
173Cizme gumă 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
40 buc.
184Tricou polo cu logo 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
240 buc.
194Jaletă primăvară toamnă 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
8 buc.
205Încălţăminte 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
24 buc.
215Încălțăminte de vara 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
18 buc.
225Încălțăminte de iarnă 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
18 buc.
236Căciulă 18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
120 butoi
246Chipiu18100000-0
Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
120 butoi
Afișați mai multe (24 / 28)

Loturi 9

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lotul 1 Accesori de protecție
Ochelari de protecţie Cască de protecţie
2 300,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Rezultat nestabilit
2Lotul 2 Mănuși de uz profisional
Mănuși tricotaj cu puncte PVC Mănuși de gumă Mănuşi textil cu latex econom Mănuși groase dense cu latex de spumă Mănuşi din vinil și /sau Nitril Mănuși de iarnă
54 117,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Rezultat nestabilit
3Lotul 3 Îmbrăcăminte și încălțăminte de uz profesional
Uniformă pentru paznici Costum pentru sudori Pantaloni pentru sudori Costum medical Costum medical Impermiabil Costum bumbac Încălţăminte specială Cizme gumă
114 113,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Atribuit
4Lotul 4 Îmbrăcăminte
Tricou polo cu logo Jaletă primăvară toamnă
41 767,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Rezultat nestabilit
5Lotul 5 Încălțăminte
Încălţăminte Încălțăminte de vara Încălțăminte de iarnă
19 500,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Rezultat nestabilit
6Accesorii
Căciulă Chipiu
11 000,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Rezultat nestabilit
7Lotul 7 Îmbrăcăminte de iarnă
Scurta iarnă Pantalon de iarnă
113 084,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Rezultat nestabilit
8Lotul 8 Prosoape gofrate
Prosoape gofrate de bumbac
6 000,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Rezultat nestabilit
9Lotul 9 Sorț din piele ecologică sau cacuciuc
Sorț din piele ecologică sau cacuciuc
3 334,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 50/7
01.07.2023 → 30.12.2023Rezultat nestabilit

Documente 4

  • ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (12).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire12.06.2023
  • anunt de participare imbracaminte de uz profesional.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare12.06.2023
  • caiet de sarciniimbracaminte de uz profesional.signed.pdf
    doar metadateClarificări12.06.2023
  • duae_ro.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire12.06.2023

Oferte depuse 11

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Absolutely Safety SRL68 100,00 MDLÎn examinare21.06.2023 11:43 UTC
Absolutely Safety SRL84 860,00 MDLÎn examinare21.06.2023 11:44 UTC
CRONA-MAXIMPEX S.R.L.7109 150,00 MDLÎn examinare22.06.2023 04:51 UTC
Absolutely Safety SRL9541,67 MDLÎn examinare21.06.2023 11:44 UTC
Absolutely Safety SRL778 937,08 MDLÎn examinare21.06.2023 11:43 UTC
TRIOMAC SRL85 200,00 MDLÎn examinare21.06.2023 13:00 UTC
Absolutely Safety SRL11 815,00 MDLÎn examinare21.06.2023 11:33 UTC
Absolutely Safety SRL519 400,25 MDLÎn examinare21.06.2023 11:43 UTC
Absolutely Safety SRL434 050,00 MDLÎn examinare21.06.2023 11:42 UTC
Absolutely Safety SRL220 812,50 MDLÎn examinare21.06.2023 11:34 UTC
Absolutely Safety SRL3106 012,50 MDLÎn examinare21.06.2023 11:42 UTC

Decizii de atribuire 11

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Absolutely Safety SRL434 050,00 MDLOfertele au fost respinse27.06.2023 07:06 UTC
Absolutely Safety SRL9541,67 MDLDecizia se examinează23.06.2023 12:19 UTC
Absolutely Safety SRL519 400,25 MDLOfertele au fost respinse27.06.2023 07:10 UTC
TRIOMAC SRL84 800,00 MDLDecizia se examinează23.06.2023 12:19 UTC
Absolutely Safety SRL84 860,00 MDLRezultat nedivulgat23.06.2023 12:19 UTC
Absolutely Safety SRL3106 012,50 MDLCâștigător desemnat07.09.2023 09:05 UTC
Absolutely Safety SRL778 937,08 MDLOfertele au fost respinse27.06.2023 07:17 UTC
CRONA-MAXIMPEX S.R.L.7109 150,00 MDLCâștigător desemnat07.09.2023 10:09 UTC
Absolutely Safety SRL220 812,50 MDLOfertele au fost respinse27.06.2023 07:01 UTC
Absolutely Safety SRL68 100,00 MDLOfertele au fost respinse27.06.2023 07:14 UTC
Absolutely Safety SRL11 815,00 MDLOfertele au fost respinse27.06.2023 05:47 UTC

Modificări oficiale 1

12.06.2023 13:50 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Absolutely Safety SRL3106 012,50 MDLContract în pregătire07.09.2023 09:05 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.